Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe wywaliło w tym samym czasie i nju i Orange który nawet nie był zalogowany.
No nic, nie chce Orange klienta to nie, inny przyjmie mnie z otwartymi rękami
Musi się to zatem odbywać jakoś cyklicznie.
W nocy przyszła mi aktualizacja do 10.3.4.0, w której jedyną zmianą było Volte support, miałem nadzieję że może to coś da, ale niestety nie. Ja z Orange nie pójdę, trzyma mnie tu wspólny pakiet danych na wszystkie simy.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe wywaliło w tym samym czasie i nju i Orange który nawet nie był zalogowany.
No nic, nie chce Orange klienta to nie, inny przyjmie mnie z otwartymi rękami
Przyjmą jak każdy z otwartymi rekami, a potem oleją jak każdy i nowy klient będzie miał lepiej niż Ty. Tak jest wszędzie i w każdej sieci, a BOK i dział Techniczny Play jest mega słaby tak jak w Orange.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, Play ma słaby zasięg, chyba najsłabszy ze wszystkich sieci. Net po 3G u nich w sumie i po 4G to porażka. Konsultanci nic nie wiedzą, dzwoniłem ze 4 razy do BOK i na 4 telefony tylko jeden wiedział co to volte i vowifi/wifi calling. Reszta wprost a co to jest i dopytywanie po kilka razy co to jest? Mam u nich abonament odkąd wprowadzili pierwszy i popsuli się nawet z oferta i opłatami.Kolejna sprawa chyba pierwsi wprowadzili Xiaomi, nie dając wsparcia volte czy wifi calling bez kombinacji z Iphonem i Samsungiem?
Teraz vowifi wywalają, volte też ludzie tracą.
 
Miałem na myśli tylko temat tego wątku a nie całokształt. Po zmianie profilu już te funkcje po prostu działają. A jeśli już o obsłudze klienta to ostatnio byłem w autoryzowanym salonie Mi i sprzedawca również nie miał zielonego pojęcia co to VoLTE & VoWiFi, podobnie w Play, gdzie gość widząc jaki mam telefon powiedział tylko "musi się dać jakoś aktywować" ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2019 o 10:17, Marcin.M napisał:

Ostatnio zauważyłem że xiaomi pomału przestaje i mnie być nr 1.

Nie można zmienić dźwięku powiadomienia dla Gmail, Messenger.

Operatorzy nie wspierają usług dla xiaomi.
Chodzą plotki o tym że xiaomi nie będzie na android tylko na innym systemie.

Nie wiem co to będzie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Jak to nie można zmienić, jak można? Przynajmniej w ustawieniach jest takie miejsce. Sprawdziłem nawet przed chwilą, dla messengera lite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.06.2019 o 18:53, Pitero napisał:

Ja korzytam z Play na codzień. Kartę nju testowałem przez kilka godzin i korzytałem z profilu ROW_commercial(w Play mam ustawiony własnie ten profil), ale u siebie masz Orange_Poland, więc pewnie ten bym testował. 

Teraz po ostatnich zmianach w Orange nie sprawdzałem działania usług w Orange/nju.

U mnie po dezaktywacji spadają na dół, przy Remove są usuwane i niewidoczne. 

Faktycznie miałeś  rację i po użyciu opcji remove te profile są permanentnie usuwane. Masz jakiś pomysł jak je przywrócić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitero napisał:

Niestety nie. Wgrywanie profili z dysku  u mnie nie działa.

Dużo tych profili usunąłeś? Ja chyba z połowy już nie mam jak nie więcej. Próbowałem każdego po kolei żeby mieć działające WiFi Calling a przy zmienianiu profilu używałem opcji remove. Teraz mam ich może z 15. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radier napisał:

Ja znam. Kup telefon z listy wspieranych przez operatora.

Wybacz ale ta rada mnie nie urządza ;)

Więc mam umowę z Play podpisaną ( z własnym nie przymuszony sprzętem - ale w Play nie działają MMSy po wifi calling na Androidzie, szkoda ) , zostaje moze na przyszłosc jeszcze T-Mobile gdzie mają wszystko.

 

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitero napisał:

Co ma piernik do wiatraka? 

Niby nic, ale nie mam żadnego profilu z tych których wcześniej używałem i zasięg sieci skacze mi cały czas. Antena jest w porządku bo otwierałem i sprawdzałem. Coś się porypało jak usunąłem 3/4 profili

3 godziny temu, k120 napisał:

Miflash?

Po miflashu profile nie wracają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, onken napisał:

Jeśli masz plik modem a do miflasha chyba każdy ma to powinny wrócić wszystkie profile które siedzą właśnie w "modem"

 

34 minuty temu, k120 napisał:
1 godzinę temu, filjusz napisał:
Po miflashu profile nie wracają emoji3.png

No ja myśle, że wracają np po flashu pod miflash w trybie edl lub fastboot. Właśnie z pliku modem.

Po flashu modemu w trybie fastboot z komendy fastboot flash modem modem.img profile nie wracają. Coś tam jeszcze grzebałem co prawda w jakichś innych ustawieniach w tym QPST ale to chyba nie to. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, k120 napisał:
9 godzin temu, filjusz napisał:
Po flashu modemu w trybie fastboot z komendy fastboot flash modem modem.img profile nie wracają. Coś tam jeszcze grzebałem co prawda w jakichś innych ustawieniach w tym QPST ale to chyba nie to. emoji3.png 

W edl wgra od nowa

Właśnie skończyłem wgrywać w EDL i też nic. :D Niezłe jaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przesiadłem się z p20pro na mi 9, karta w tmobile. W p20pro po pół roku jego używania włączył się volte a tu na mi9 wpisałem ten kod co ukazuje możliwość włączenia volte i zapala się ikonka obok baterii ale jakość połączeń bez zmian... W tmobile też banuja xiaomi czy jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Suchy_PL_ napisał:

Witajcie, przesiadłem się z p20pro na mi 9, karta w tmobile. W p20pro po pół roku jego używania włączył się volte a tu na mi9 wpisałem ten kod co ukazuje możliwość włączenia volte i zapala się ikonka obok baterii ale jakość połączeń bez zmian... W tmobile też banuja xiaomi czy jak? 

Jeśli sieć nie spada Ci z LTE do 3G w trakcie rozmowy to znaczy, że VoLTE działa a sama różnica jest po prostu niezauważalna. Od początku nie czuję różnicy w jakości rozmów telefonicznych z VoLTE w porównaniu do 3G. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w 3G szło mu po HD voice to gdzie miałby usłyszeć różnice ;)

@Suchy_PL_

Sprawdź dłużej w T-Mobile czy banują volte czy wificalling.

I daj znać, nikt mi nie potrafił odpowiedzieć na to pytanie.

Osobiście odpuściłem Orange za banowanie i wybrałem Play.

( Wcześniej od 1.5 roku używałem Plusa i widzę sporą różnicę w jakości dźwięku ).

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój poprzedni tel i szczerze używał mi się go bardzo dobrze, zero problemów z niczym. Motywy, volte wszystko działało od strzała.... To co przekonało mnie do mi9 to ekran, zdjęcia z gcam nie są tak podkrecone jak w p20pro, prędkość i responsywność ale żadnego bym nie nazwał przereklamowany badziewiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...