Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, igorlan napisał:

U mnie w Play przestało działać po jakimś czasie na Mi 9, musiałem na nowo aktywować, już tak 4 razy więc temat już odpuściłem.

 

Hmmm

Po jakim +- ??

To kicha, rozumiem że robią podobnie jak Orange czyli wyrzucają włączoną usługę :/ ??

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukać znajomego z iphone to i vowifi zadziała na Xiaomi, po telefonie do BOK nie
Ale po ci to wifi calling? Znajomy ma Huaweia P20 w Play i narzeka. Kolejnemu znajomemu w pracy na Samsungu J4+ aktywowałem obie funkcje w T-Mobile i następnego dnia przyszedł i mówi, że rozmówcy narzekają. Wyłączenie vowifi i pozostawienie volte załatwiło sprawę.

Jeszcze rozumiem gdyby dzięki Wi-Fi calling można by było dzwonić za darmo w kraju i za granicą. A w obecnej formie to zbędny bajer.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po ci to wifi calling? Znajomy ma Huaweia P20 w Play i narzeka. Kolejnemu znajomemu w pracy na Samsungu J4+ aktywowałem obie funkcje w T-Mobile i następnego dnia przyszedł i mówi, że rozmówcy narzekają. Wyłączenie vowifi i pozostawienie volte załatwiło sprawę.

Jeszcze rozumiem gdyby dzięki Wi-Fi calling można by było dzwonić za darmo w kraju i za granicą. A w obecnej formie to zbędny bajer.
Ja mam zasięg w kilku miejscach w domu i tylko po to ki wifi calling żeby móc korzystać z telefonu nie siedząc przy oknie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm
Po jakim +- ??
To kicha, rozumiem że robią podobnie jak Orange czyli wyrzucają włączoną usługę :/ ??
Wczoraj rano aktywowałem na S6, przełożyłem kartę do Mi9, działało ale jeszcze tego samego wieczoru nie było śladu po usłudze. Przełożyłem kartę spowrotem do S6 i tu też już nie działało więc ewidentnie blokada po stronie operatora.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiles :(

Wkurza mnie takie wymuszanie konkretnych telefonów :/

A nie wiesz jak jest w T-Mobile ???

( VoLTE, wiFi calling  i Mi9 )

Edit.

Gdzieś wyczytałem że można zmienić user agenta xiaomi by przedstawiał się sieci np jakoś jakiś Samsung czy iPhone.

Czy to możliwe ?

Pomogło by to by nie wyrzucali go z VoLTE czy wifi calling ???

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2019 o 18:26, Marcin.M napisał:

Przestało mi działać wifi calling przez aplikację Orange. Wyczyściłem dane aplikacji, uruchomiłem telefon ponownie i polo dnia czekam na SMS aktywacyjny.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też od 2 dni aplikacja nie działa :(

Jest pętla w momencie aktywacji :/

Rom: Pixel Experience

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to testuj zobaczymy za kilka dni.

 

Mnie już Orange zaczyna wkur... Nie dość że nie mam zasięgu to Wi-Fi calling nie działa.

 

Nie wiem już co robić. Chyba telefon zmienię na S9 i tyle z tego będzie

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange czy Play ( wifi Calling ) wyłącza prawie od razu

Posrane te blokady mają, powinni moze wyłacznie na swoich telefonach umozliwić korzystanie ze wszystkiego ( nawet głos.. ;) )

Oby w T-Mobile nie było tego problemu :)

Edit

Właśnie WiFi Calling zotało wyłączone :(

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co łudzić, dopóki operatorzy nie scertyfikuja telefonów Xiaomi to tak się będziemy bawić w kotka i myszkę. U mnie sytuacja się o tyle zmieniła że działa mi WiFi Calling na S6 więc w teorii powinienem mieć VoLTE na Mi9 a tak nie jest, brak rejestracji z IMS co świadczy, że chyba te 2 usługi mogą działać niezależnie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ze ja nie bardzo chce zmuszania mnie do konkretnych telefonów :(

A zaden samsung imho mi sie nie podoba a S10 to juz brzdal nad brzydalami :/Nie da sie oszukac operatora i zmienić przedstawianie sie telefonu jako inna marka :) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym ze ja nie bardzo chce zmuszania mnie do konkretnych telefonów
A zaden samsung imho mi sie nie podoba a S10 to juz brzdal nad brzydalami :/Nie da sie oszukac operatora i zmienić przedstawianie sie telefonu jako inna marka ?
 
 
Nikt Cię nie zmusza a to, o czym piszesz to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin.M napisał:

Ktoś ogarnia temat repeater GSM. Bo mało aktualnych informacji znajduję.

Da się to jakoś zrobić żeby UKE nie narobiło jaj?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Nie da sie.   W tej chwili mozna dostać nawet "zawiasy" za użytkowanie tego sprzętu + kara grzywny.

 

 

Co Volte I Wifi Calling w Play u mnie na A2 lite działa nieprzerwanie od kilku msc. 

 

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie mam, jutro odblokuję bootloader i dopiero zrobię roota

Jak się posługiwać PDC > on tylko na root działa ? bo u mnie nic nie łaczy sie z telefonem.

W opcjach niby mam właczone WiFi calling ale nie działa no i brak identyfikacji dzwoniącego w Play VoLTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok , spróbuję.

Do zmiany profilu ( na jaki zmienić ? ) Potrzebny jest root ?

Mógłbyś proszę napisać co pobrać, co zmienić dla MI9 aby uruchomić oba :) ?

( Testuję na Play, T-Mobile, i nie wykluczam Orange )

tylko czy zadziała ok ?

Czy po instalacji Magisk i voenabler na Orange też wszystko zacznie poprawnie działać ?

Orange nie wywali z opcji urządzenia ?

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...