Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy nasz rom i aplikacja dla nju sypie FC przy uruchamianiu. Telefon to Mi5. Jakieś rady?

Rejestracja IMS - niezarejestrowana

Po stronie nju usługa aktywna....

Mam to samo na Globalu Beta, Xiaomi.eu Beta i China Beta

Jednego dnia instalowałem, wszystkie 3 aby sprawdzic :-( i ten sam efekt albo FC aplikavji orange, nju albo pętla czyli te same ekrany, klikam i niby idzie dalej a potem wraca na początek i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xiaomi Mi9 i według listy urządzeń w Play niby nie obsługuje VoLTE ale ludzie z forum uruchamiali je na Mi8 czy Mixach 2s więc zadzwoniłem również do BOK i powiedzieli że mi uruchamiają usługę i w ciągu 15 minut powinna działać. W telefonie też uruchomiłem - ale mimo to nic się nie zmieniło i VoLTE ani VoWIFI nie działa. Co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, eNse said:

Mam Xiaomi Mi9 i według listy urządzeń w Play niby nie obsługuje VoLTE ale ludzie z forum uruchamiali je na Mi8 czy Mixach 2s więc zadzwoniłem również do BOK i powiedzieli że mi uruchamiają usługę i w ciągu 15 minut powinna działać. W telefonie też uruchomiłem - ale mimo to nic się nie zmieniło i VoLTE ani VoWIFI nie działa. Co może być nie tak?

U mnie voLTE udało się uruchomić na Mi9 niemniej jednak zauważyłem, że podczas połączeń przychodzących nie działa identyfikacja numeru dzwoniącego.

WiFi Calling pomimo aktywnej usługi po stronie operatora oraz włączonej opcji na telefonie nie działa.

950413569_voLTEPLAY.thumb.JPG.f09407c7a07efb8e948a8d34ebaf4368.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od kilku dni aplikacji Orange, działa ale pozostawia dużo do życzenia.

Da się jakoś zmienić tą funkcję, bo wydaje mi się że problemy z aplikacją są przez to spowodowane że gdy telefon łapie jakiś szczątkowy zasięg to nie idzie po wifi7d98917b4d52f0199ffd166a5490ecbc.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2019 o 15:51, Marcin.M napisał:

Ale ja mam wszystko aktywne bez magisk i volte działa.

Nie działa mi tylko vowifid3fee6d7e755938003d36dc1201a1837.jpg931a17dec3edb75f785f1c6cd4d5cbc7.jpgf4654c80179e38b96634bf9f19126833.jpg

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Powłączałeś to na Redmi 4X czy na innym telefonie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2019 o 21:29, filjusz napisał:

U mnie na Pocophone F1 z omnirom 9.0 VoLTE ani VoWiFi nie działa :( Poradnik z dodaniem nagłówka napisany przez @inzynier nie pomógł, i przy dzwonieniu dalej mam przy niektorych numerach komunikat "nie ma takiego numeru". 

sory za późną odpowiedź, nie dostawałem powiadomień.

sprawdziłeś że twoje ustawienia nie były nadpisywany po reboocie telefonu?

------

Jak ktoś ogarnia QPST/PDC Tool itd. to dodałem 

na dole informację co zmienić w configu żeby działało id dzwoniącego w play, bo widzę że dużo osób pytało

Edytowane przez inzynier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2019 o 01:39, igorlan napisał:

Dziś na moim mi9 w Play VoLTE przestał się identyfikowac, tak jakby usługa została wyłączona.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Mi też ale zrobiłem mały myk. Wyłączyłem volte. Restart. Włączyłem volte i działa. Z WiFi calling nie miałem problemu. Widać w play trzeba się liczyć z ponownym logowaniem takie aktualne zrzuciki. 

 

IMG_20190609_175005.jpg

IMG_20190609_175111.jpg

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2019 o 10:45, radoslaw79 napisał:

Czy komuś działa Advanced PDC Tool na MiMaxie 3? U mnie aplikacja nie widzi żadnego urządzenia. Co robię źle? Ktoś może podlinkować działająca apkę PDC i opisać co zrobić żeby MiMax 3 się pojawił?

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka
 

Jak zainstalowales sterowniki wg instrukcji, to moze masz przypadek taki jak ja i walczyłem z nim baaardzo dlugo zanim to rozgryzłem. Mam w laptopie model qualcomm i trzeba go bylo wyłączyć całkowicie.

Ale wątpię że masz taki modem, na pewno zrootowales telefon i włączyłeś tryb diag przez adb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ eNse - nie uruchomisz na tym telefonie. Musisz przełożyć karte SIM do telefonu wspieranego i dopiero wtedy włączyć usługę smsem lub przez PLAY BOK. Następnie należy poczekać aż przyjdzie SMS z potwierdzeniem aktywowania usługi i wtedy dopiero możesz przełożyć SIM do mi9. Jeśli przełożysz kartę wcześniej, to dostaniesz info, że telefon niewspierany co zablokuje usługę po stronie operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcin.M napisał:

Przestało mi działać wifi calling przez aplikację Orange. Wyczyściłem dane aplikacji, uruchomiłem telefon ponownie i polo dnia czekam na SMS aktywacyjny.
Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

to że przestało działać to norma, bo jak kiedyś wspominałem, orange ustawiło skrypt który je wyłącza na kontach osób mających xiaomi - w losowych odstępach czasu, od jednego dnia do kilku.

ale tak samo jak ty, chciałem dzisiaj je ponownie włączyć i czekam cały dzień na sms aktywacyjny...no cóż....czasem dochodził po paru godzinach, także może jeszcze coś ruszy

 

Kurde wróciłbym z głównym numerem do play ale nie mają konkurencji dla orange free na kartę :/

Edytowane przez inzynier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy PLAY też czegoś nie wdrożył, przynajmniej u mnie, już 2 razy przestało mi działać VoLTE & WiFi Calling i za każdym razem musiałem dzwonić i aktywować od 0,  Wczoraj miałem kartę cały dzień w Samsungu S6 na którym wystarczyło że wgrałem inny ROM z poprawką dla VoLTE i od razu WiFi calling przestało działać. Po wgraniu dedykowanego XEO usluga ponownie niedostępna, pomimo właćzonej opcji w telefonie, więc coś jest chyba na rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ eNse - nie uruchomisz na tym telefonie. Musisz przełożyć karte SIM do telefonu wspieranego i dopiero wtedy włączyć usługę smsem lub przez PLAY BOK. Następnie należy poczekać aż przyjdzie SMS z potwierdzeniem aktywowania usługi i wtedy dopiero możesz przełożyć SIM do mi9. Jeśli przełożysz kartę wcześniej, to dostaniesz info, że telefon niewspierany co zablokuje usługę po stronie operatora. 
Ja nie przekładałem do żadnego telefonuc na bok nie dzwonilem. Volte nie działa. Vowifi nie i chyba tu trzeba tak zrobić. U mnie dalej działa na Playu, nic nie kombinują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób by uruchomić WiFi calling na Play i Mi9 ??
U mnie nie działa mimo aktywacji w menu.
Najlepiej włożyć do Iphone, jak aktywuje, wtedy przełożyć do Mi9. Ewentualnie inny jakiś który ma oficjalne wsparcie Play. Zawsze każdy mówi o wadach iphone a tu mamy zaletę, że tu automat działa i nawet sam aktywować nie musisz ani dzwonić na bok etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, igorlan napisał:

Nie wiem czy PLAY też czegoś nie wdrożył, przynajmniej u mnie, już 2 razy przestało mi działać VoLTE & WiFi Calling i za każdym razem musiałem dzwonić i aktywować od 0,  Wczoraj miałem kartę cały dzień w Samsungu S6 na którym wystarczyło że wgrałem inny ROM z poprawką dla VoLTE i od razu WiFi calling przestało działać. Po wgraniu dedykowanego XEO usluga ponownie niedostępna, pomimo właćzonej opcji w telefonie, więc coś jest chyba na rzeczy...

Mi nie wywaliło volte play ani razu - jedynie wifi calling jest skopane, że zbyt chętnie przełącza na volte i później często nie wraca na wifi az do resetu. Ale to pewnie wina ustawień, których nie robil play, a które są pożyczone z profilu dla innej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez do BOK dzwonilem, nie raz ;)

VoLTE włączyli ale WiFi calling nie dziala.

 

No i VoLTE nie ma identyfikacji rozmówcy ale to chyba da się obejść edycja pliku ?

 

Orange właśnie odpisał że system wyłącza VoLTE na moim numerze więc nie przenosze głównego numeru, stracili właśnie klienta zmuszając mnie tylko do własnego badziewia....

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...