Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś gdzieś pisałem, że miałem przyjemność rozmawiać z monterem który wstawiał sektory dla PLAY bo mamy anteny na tej samej wierzy co oni i projektant im wstawił ich sektor wprost na naszym i mówił mi, że takie gówna montują, że szkoda gadać. Na sektorach 3g/4g się nie znam i na ich urządzeniach, ale na radioliniach i owszem. I wiem, że ich radiolinie nie są w stanie przesłać więcej danych niż około 400mb/s a kilka BTSów jest szeregowo radiem pospinane. Czyli jak macie 400mb/s na choćby 2 BTSy to jak to ma działać ? W miastach jest światło w większości miejsc, więc nie ma problemu, ale tereny mniej zurbanizowane tylko ORANGE i T-mobile mają światło. Plus ma dobre radiolinie, ale to jednak zawsze radio. W każdym bądź razie poszła na mnie fala hejtu od użytkowników PLAY jaka to wspaniała sieć jest  :) Jakby nie to, że Orange ma najlepsze transfery i lepsze oferty to chętnie bym wrócił do PLUSa. 

 

Na mi6 volte działa na global romie w orange

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoLTE Play działa na Xiaomi Mi A2 Lite z Androidem 9, build 10.0.2.0. Wymagana ręczna aktywcja usługi Wifi Calling przez BOK oraz włączenie obslugi VOLTE w telefonie kodem USSD *#*#86583#*#*
Screenshot-20190114-143536.png Screenshot-20190114-143932.png


Update:
Działa też Wifi Calling  -  tu jednak jest wymagany Magisk i modul VoEnabler. 
Screenshot-20190114-145612.png

Edytowane przez Pitero
upd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cóż... Według rzecznika Play i jakiegoś tam speca od nich, troszku na VoLTE poczekamy... Play się bawi w jakieś... "certyfikacje" telefonów... Średnio ich interesuje, czy telefon posiada funkcje VoLTE, czy nie i VoLTE będą uruchamiać dla pojedynczych modeli i w tym roku, jeżeli jakikolwiek nowy model/producent się pojawi, to Huawei...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

A włączyłeś też "Połączenia z Wi-Fi" w ustawieniach karty SIM?

W tym modemu nie tej opcji.

Wydaję mi się, że dopiero w modelach opartych o Androida 8.1 albo 9 jest dostpępna opcja Połaczen z WIFI (po wpisaniu kodu *#*#vowifi#*#*).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kanio napisał:

i jaka jest słyszalnosc bardzo dobra?

Tak. Przy HD Voice  był kodek AMR_WB 12,65kbps onnet/offnet. Przy VoLTE jest AMR-WB 23,65kbps onnet,  AMR-WB 12,65 kbps offnet. 

5 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Ja mam to bezpośrednio w ustawieniach. Chciałem uruchomić WiFi calling SMSem ale dostaję zwrotkę:

Wi-Fi Calling Play: Usluga nie jest dostepna dla Twojej oferty (taryfy) lub telefonu. http://play.pl/wificalling

 

Screenshot_2019-02-15-19-12-11-033_com.android.phone.png

No zgadza się. Dlatego w każdym moim poście masz info co należy zrobić, żeby zadziało.

 

Jak już się zdecydujesz zadzwonić do BOK, to daj znać czy działa ci Wifi Calling.

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

Działa wszystko! Dzwoniłem do BOK i niby włączyli ale tak naprawdę musiałem przełożyć SIM do Ajfona żony i uruchomić samemu SMSem.

Ok. Można też zrobić aktywację przez oficjalnie suportowane diwajs. 

Wifi Calling też dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Nie działa albo robię coś źle. Włączam tryb samolotowy ale odpalam WiFi ale i tak się nie łączy i wyświetla taki komunikat :

 

Screenshot_2019-02-15-20-27-42-281_com.android.server.telecom.png

Sprobuj jeszcze przy właczonym zasięgu, w ustawieniach Połączeń przez WIFI ustawić Preferowane WIFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 20:32, witek_77 napisał:

Do aktywacji opcji voWIFI jest kod   *#*#869434#*#*   a do voLTE    *#*#86583#*#*

Na Minote3 (niedawno zmieniona karta sim play) po wpisaniu tych kodów zadziałały obydwie usługi. Włączyłem w opcjach. Włożyłem kartę sim na iphona 5s(z tego co play pisze nie powinno działać volte) poczekałem aż się wszystko aktywuje. Włożyłem z powrotem do Mi Note 3 pojawiły się na przemian ikonki wificall czyli słuchawka z zarysem sieci i cały czas mam volte. 

Firm: xiaomi.eu beta 9.2.15

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem do Play przez Play24 żeby aktywowali VoLTE, ale się wypieli bo moje urządzenie jest nie wspierane.

 

Łaski nie robią, numer brata, przełożę do iPlebsu, aktywuję i będzie śmigać :)

I tak muszę pomyśleć dla niego nad innym operatorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Czy mógłby ktoś doradzić jak skonfigurować mój sprzęt z sygnaturki żeby VoLTE w NJU Mobile zaczęło działać?

Co już zrobiłem:

1. Poprosiłem operatora o aktywację i otrzymałem informację o aktywacji usługi.

2. Skorzystałem z kodu *#*#86583#*#*, a następnie uruchomiłem w Ustawieniach w VoLTE.

3. Restart urządzenia oraz włączenie transmisji danych.

Niestety VoLTE nadal nie działa, brak ikony informującej o działaniu usługi, a przy probie połączenia przełącza się z LTE na H+

Może konieczne są jakieś zmiany w ustawieniach APN?

Drugie pytanie. Czy na moim urządzeniu jest możliwość włączenia WiFi Calling w NJU Mobile natywnie bez aplikacji? Z samej aplikacji działa ale jej działanie pozostawia wiele do życzenia.

Skorzystałem z kodu *#*#869434#*#* ale niestety nigdzie w ustawieniach nie pojawiła się natywna opcja do uruchomienia WiFi Calling.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

4x czyli nie global. Raczej nie pójdzie VoLTE

 

Zaraz zaraz, bo chyba sam się pogubiłem z tym nazewnictwem. Wychodzi na to, że Redmi Note 4x to wersja ze Snapdragonem ale na Chiny.

Ja mam wersję ze Snapdragonem 625 z obsługą LTE B20 800MHz (wiem, bo sprawdzałem czy łączę się z tymi nadajnikami). Kupiony z polskiej dystrybucji w jednej z największych sieci ze sprzętem elektronicznym. Czyli według rozpiski którą przed chwilą znalazłem jest to wersja Xiaomi Redmi Note 4 Global Version (lub też International). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten telefon. Nie działało mi VoLTE w Orange. Szwagier ma mojego redmi 4x -tez nie działa w nju. Kolega na redmi 5 plus w Orange- też nie działa. Wszystko global version. Miałem redmi note 5-tutaj poszlo po kodzie dopiero. Tak samo jak na mi8.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Już wiem dlaczego mi nie działa, choć telefon twierdzi, że "enabled"... 

Oficjalnie od Vikingów:

"Niestety nie mamy usług, o których piszesz. Nasz partner techniczny nie daje nam tej możliwości(.....)" 

Czyli ani VoLTE ani VoWIFI... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2019 o 15:27, stereo0 napisał:

Zadzwoniłem do Orange by aktywowali mi voLTE, potem wpisałem kod bo miałem wyszarzoną tę opcję i w sumie działa, ale jedynie jak dam wymuszenie LTE, a to trochę słabe. Nie da się na automatycznym by było voLTE kiedy tylko mam zasięg 4g?

Na jakim sprzęcie? 

 

PS. Na Mi5, brandowanym softem z Mi5s, też o dziwo, działa. I tak samo, tylko gdy LTE. Zresztą, wydaje mi sie czy nie - ale działa gdy system wywala info że akurat teraz kodem wyłączyłem VoLTE... a gdy "włączę" to jedna nie działa. zabawne. Ale działa. Według pierwszych testów, bardzo fajnie. A wieki temu @Acid wspominał że na Mi5 nie ma i nie będzie VoLTE :P No oficjalnie, nie. 

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...