Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Radius napisał:

..Zdarza się, dzięki. Na jakiej wersji sprawdzałeś VoLTE? Global Dev/Stable czy Xiaomi.eu?

MiuiPro 10 8.7.5 ale wcześniej też xiaomi.eu, co i tak nie ma znaczenia jak operator nie włączy tej opcji. A zresztą czy coś mi by dała taka opcja skoro mój rozmówca będzie miał 3G/2G :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Karta sim wymieniona na nową.. VoLTE pojawiło się na.. 5min? (znaczek HD), ale przy próbie wykonania połączenia była cisza, a przy ponowieniu połączenia już zeszło na 3G i "HD" zniknęło i więcej się nie pojawiło... Cóż. Przynajmniej mam nową kartę SIM :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy dbrze pamiętam, że żeby dzwonić z użyciem VoLTE to odbiorca też musi mieć to włączone?
Jest na stronie Orange, bez tego, to tak jak byś łączył np. Xboxa One ze starym telewizorem, jakoś się da, ale jakość będzie pozostawiać wiele do życzenia. Pisałem o tym wcześniej, kedy mam włączone Volte to moi rozmówcy słyszą mnie gorzej, i cały czas coś przerywa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 4 + orange gdy jest na preferowane LTE nie ma VoLTE ,ale idzie się dodzwonić ,a w trybie LTE Only jest VoLTE ,ale nie idzie się dodzwonić (wtedy słyszę komunikat nie ma takiego numeru ,ale VoLTE jest). Drugi numer z którym testowałem jest z Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na RN4X w orange po rozmowie z konsultantem, który włączył usługę VoLTE  działa tylko na wymuszeniu  LTE only. Testowałem mogę się wszędzie dodzwonić, sms wysyłają się z opóźnieniem. Szkoda że nie działa na wszystkich sieciach tylko na only LTE, za każdym razem po restarcie telefony muszę to przestawiać.a wam drodzy koledzy jak działa na RN4X

Edytowane przez rafcio166ns
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem bardzo dziwną metodę na aktywowanie VoLTE w moim Redmi Note 3 Pro (moja sieć to Orange):

1. Instaluję portowane MIUI z Mi Maxa (hydrogen) by alexanrin, dokładnie wersja 8.7.8 stąd: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=729572&st=37100#entry70478309 (lub jeśli ktoś nie zna rosyjskiego: http://translate.google.com/translate?sl=ru&tl=pl&u=https%3A%2F%2F4pda.ru%2Fforum%2Findex.php%3Fshowtopic%3D729572%26st%3D37100%23entry70478309).
2. VoLTE działa mi na tym romie, mimo tego, że nie ma znaczka VoLTE na pasku, po prostu rozmowa jest w jakości VoLTE.

I tutaj mógłbym pozostać szczęśliwym człowiekiem, gdyby nie to, że miałem problemy z baterią na tym romie, więc postanowiłem zainstalować inny rom:

1. Wykonuję czyszczenie wszystkiego co się da w TWRP.
2. Instaluję nowy rom.
3. Przy pierwszym uruchomieniu systemu na pasku statusu widnieje ikonka VoLTE (!), jednak połączenie w jakości VoLTE mogę wykonać tylko do mojej przyjaciółki, a do mojej mamy już w ogóle nie mogę zadzwonić.
   a) Moja przyjaciółka ma Redmi Note 4 Pro z najnowszym Global Stable. Również jest w Orange. Co ciekawe, ma jakość rozmów VoLTE pomimo braku znaczka na pasku statusu.
   b) Moja mama ma dość stary telefon, jeszcze z klawiaturką numeryczną, który na pewno nie obsługuje VoLTE, również jest w Orange.
4. Po restarcie systemu i jego ponownym uruchomieniu ikonki VoLTE już nie ma, natomiast rozmowy nadal są w jakości VoLTE oraz po restarcie mogę już zadzwonić do mamy.
5. Wszystko działa, dopóki nie zaktualizuję używanego obecnie przeze mnie systemu, lub nie zainstaluję nowego.

Podsumowując: brak VoLTE -> instalacja hydrogen port -> czyszczenie wszystkiego i wgranie dowolnego systemu -> działają tylko połączenia VoLTE, ikonka VoLTE jest wyświetlana -> restart nowego systemu -> tylko teraz działają połączenia i te normalne, i te VoLTE, brak wyświetlania ikonki VoLTE -> wgranie jakiegokolwiek innego systemu po tym wgranym zaraz po hydrogen port (albo aktualizacja) -> brak VoLTE

Testowane na wielu romach, takich jak Global Stable, Global Dev, MIUIPolska, Nitrogen OS, AOSP Extended, Resurrection Remix itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakości to nie stwierdzisz. Sprawdź w ten sposób, że włącz internet i wykonaj rozmowę jeśli podczas rozmowy będziesz miał ikonę LTE przy zasięgu to znaczy, że rozmowa działa w Volte jeśli LTE zniknie i pojawi się 3g lub coś innego to oznacza, że rozmowa nie jest prowadzona w standardzie Volte.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiltel napisał:

Po jakości to nie stwierdzisz. Sprawdź w ten sposób, że włącz internet i wykonaj rozmowę jeśli podczas rozmowy będziesz miał ikonę LTE przy zasięgu to znaczy, że rozmowa działa w Volte jeśli LTE zniknie i pojawi się 3g lub coś innego to oznacza, że rozmowa nie jest prowadzona w standardzie Volte.

Przy pierwszym uruchomieniu systemu mam ikonę LTE podczas rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

VoLTE Orange działa na Mi A2 lite (mam Android Pie, v.10.0.1.0), oferta Orange Free na kartę:

Uwagi:

- smsy wysyłaja się ok. 30 sec

-  w pasku powiadomień wisi cały czas powiadomienie  - "sim x  is HD capable"

 

SCRSHOT:

Screenshot-20181209-120543.png Screenshot-20181209-120653.png Screenshot-20181209-120720.png Screenshot-20181209-120755.png Screenshot-20181209-120924.png

Edytowane przez Pitero
update
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitero napisał:

VoLTE Orange działa na Mi A2 lite (mam Android Pie, v.10.0.1.0), oferta Orange Free na kartę:

Uwagi:

- smsy wysyłaja się ok. 30 sec

-  w pasku powiadomień wisi cały czas powiadomienie  - "sim x  is HD capable"

A próbowałeś przytrzymać powiadomienie i je wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 9.12.2018 o 15:20, the4anoni napisał:

A próbowałeś przytrzymać powiadomienie i je wyłączyć ?

Po aktualizacji do 10.0.2.0 już to naprawiono i powiadomienie  nie pojawia się. Teraz, gdy VoLTE jest aktywne pojawia się znaczek HD przy ikonie zasięgu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2018 o 18:15, Camis napisał:

Czy VoLTE działa na:
Redmi Note 3 Pro
Redmi Note 5A Prime 

NJU abo.

Też jestem ciekaw czy będzie działac na redmi note 3 (Kate) ale w sieci play.
Telefon w kwietniu będzie miał 2 latka z tego co pamiętam a LTE play lepiej chodzi niż ich 3G (bo tutaj gdzie mieszkam/pracuję zawsze zrzuci do RK w 3G). Wkurza te ciągłe zrzucanie z LTE niżej żeby wykonać/odebrać połączenie.
Bo jeżeli nie to trza szukać (a nie lubię szukać) nowego telefonu a ten akurat mi odpowiada (po co zmieniać coś co jest dobre ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

LTE play

@rock'n'rolla

W Play tylko Apple, 2 samsungi i 1 LG na razie działa VoLTE, z resztą modeli się cholernie ociągają... Zamiast zmieniać telefon, zmień operatora, jeżeli zależy Ci na VoLTE... Gdzieś tam chyba pojedyncze osoby na chwile łapały niby VoLTE, ale jakoś tak niewiele ich było...

4c7968d0c17638a6eaac8e175de9c391.png

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaję na razie w play bo zależy mi na zasięgu tmobile i plusa (voice) i lte play bo mam dość ciekawą taryfę biznesową (kilka simek).
Obecny telefon mam prawie 2 lata czyli jak wytrzyma 3 rok to będzie max. No i muszę znaleźć coś sensownego dla taty i fajnie jakby VoLTE obsługiwał w play bo nokia 8110 4G to prawdziwy badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem sieci play że wyłączaja już rooming powoli co z tego ze maja 7003 własnych nadajników ( Poznań zatrzynaja po kolei wyłączac mam tam rodzine i mówia ze jest tragedia)

Dobrze ze mam z nimi umowe do marca i przenosze numer do orange bo mieszkam 3,5 km od btsa orange a od play 4 zasieg na telefonie mam 2 kreski jak sie coś dzieje na nadajniku jakas awaria pasma czy cos to wysyłaja sms ze jest taki problem i taki a play nic ci nie wysle połaczenia głosowe play to tragedia tak bardzo chca na xiaomi włączyc VOLTE a na  huawei jescze tego nie włączyli na 60 % telefonów obiecanki cacanki jakby tak playowi zalezalo na klilentach to by w ciogu kwartała uruchomili z 60 nadajników a nie 10...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play po prostu zapomina ilu ma użytkowników, wcześniej tego nie odczuwali, bo większość siedziała na bts'ie od plusa, czy też orange/t-mobile, teraz im się to wszystko na nadajnik zrzuciło i zaczyna być problem. U mnie aktualnie LTE od Play chodzi bardzo przyjemnie(50-80Mb/s), to samo H+/3G(~20mb/s), ale no... u mnie nadal działa roaming, jak go wyłączą to obstawiam, że wrócimy do starej normy 1-2Mb/s po LTE i 0.05Mb/s po H+/3G... Ale no Panowie, nie o tym temacik :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, coś jest na rzeczy z tym sprzętem Playa, albo oni montują jakieś sprzęty kiepskiej jakości, albo coś robią nie tak jak należy, bo u mnie jest 2km ode mnie bts playa i plusa i na Plusie chodzi wszystko lux, a na playu nie da się rozmawiać na 3G (z drugiej strony domu), zrzuca na roaming innej sieci, a jak dam na sztywno, to jakość rozmowy fatalna, a następnie i tak hand over i tak mnie zrzuci na inną sieć, również na 2G playa jakość rozmowy jak kiedyś w centertelu  - może ktoś pamięta te czasy :)

natomiast LTE chodzi super, bo czerpią chyba Lte z orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...