Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Zadajcie sobie najpierw pytanie ilu waszych znajomych ma w swoich fonach volte, jak pisałem gdzieś bliżej początku tematu, i załączyłem zrzut ze strony orange, żeby to dobrze działało to obaj rozmówcy muszą z volte korzystać. Ja kiedy to włączę to moi rozmówcy słabiej mnie słyszą, cały czas coś przerywa, więc na dzień dzisiejszy to raczej taka ciekawostka niż praktyczna funkcja.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscach gdzie masz zasięg lte, a nie masz 2/3g to konieczność. Tak samo z vowifi gdy masz wifi.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


To są takie miejsca gdzie jest tylko lte, raczej prędzej spodziewał bym się miejsc gdzie jest tylko 2/3g.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gumka23 napisał:

A co powiecie na nju abo i Wi-Fi Calling? Działa to? Mam Mi6.

 

VoLte nie łapie.. ale ja mam stary ROM (7.11.16), a nie chce ryzykować różnymi problemami, bo z telefonem nie ma problemów.

Działa bo jest apka na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2018 o 23:03, Eragon napisał:

Działa bo jest apka na to. 

Ok faktycznie, a rozwiązanie natywne w miui? W ustawieniach można znaleźć opcje "połączenia przez WiFi".

 

A co powiecie na nju abo i Wi-Fi Calling? Działa to? Mam Mi6.

 

VoLte nie łapie.. ale ja mam stary ROM (7.11.16), a nie chce ryzykować różnymi problemami, bo z telefonem nie ma problemów.

EDIT

Ciekawostka i zarazem opcja do sprawdzenia przez innych.

Dzisiaj rano mi ruszyło VoLTE w sieci nju (i działa na pewno- bardzo szybko łączy, mogę korzystać z prędkości LTE podczas rozmowy, nie zrzuca LTE na wolniejsze pasmo no i pokazuje (nie zawsze) ikonkę HD, kiedy rozmawiam). Nic nie robiłem, nic nie ustawiałem, APNy są takie jak były, na infolinie nie dzwoniłem, VoLTE w ustawieniach mam od zawsze na ON.

 

Jedyną rzeczą jaką robiłem poza wykonywaniem połączeń to zainstalowanie wczoraj WiFi Calling od nju. Uruchomiłem tę aplikację (rejestracja, sms od nju itp), może z dwa połączenia poszły przez nią, ale nie natywne rozwiązanie mi nie odpowiadało więc ją usunąłem. Wieczorem padł telefon więc mimowolny reset był. Po uruchomieniu telefonu od razu zauważyłem obok nazwy sieci VoLTE.

 

Sprawdźcie czy losowość posiadania VoLTE w nju nie zależy od zainstalowania (i może odinstalowania??) aplikacji nju WIFi Calling...

 

Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie. Na Mi4C w Virgin miałem VoLTE na miui8. Zmieniłem niedawno na miui9 i nie ma już VoLTE w opcjach oraz brak w czasie rozmów ikony HD (jak na miui8). Ktoś wie dlaczego?

Edytowane przez matti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stilo napisał:

W Playu działa VoLTE od jakiegoś miesiąca może dwóch.

 

Można jakiś dowodzik? Bo mam kilka telefonów w Play, każdy z nich wspiera VoLTE, a jakoś nie ujżałem tego, a sam rzecznik Play'a pisze o tym, że, VoLTE jedynie na iPhone, a z resztą pracują nad prowadzeniem i poinformują gdy wejdzie w życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakiś dowodzik? Bo mam kilka telefonów w Play, każdy z nich wspiera VoLTE, a jakoś nie ujżałem tego, a sam rzecznik Play'a pisze o tym, że, VoLTE jedynie na iPhone, a z resztą pracują nad prowadzeniem i poinformują gdy wejdzie w życie...
Proszę bardzo.
Pozdrawiam7b9aa543a4d39030ce2d5160ecfc6a99.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kod do aktywacji VoLTE wpisałeś?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Podeślij mi jeszcze swoje APN, nawet na PW, aby już syfu nie robić . U mnie opcja "VoLTE" jest wyszarzona z informacją, że karta SIM niby nie wspiera VoLTE z tym, że to w sumie nowa karta .
Poszło na PW.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mates21 napisał:

Tez mam szare pole przy volte na Mi5 z najnowszym xiaomi.eu i skoro mowicie, ze na play/virgin dziala to i na moim vikings mobile tez powinno smigac. podeslecie apn'y? :)

APN nie trzeba grzebać, wystarczy wpisać kod: *#*#86583#*#* 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SLiM napisał:

@Nezumi

Przecież w Play VoLTE działa tylko na iPhone, tylko iOS dostał stosowną poprawkę od Play.

https://www.play.pl/uslugi/volte/

Jaki kod do aktywacji VoLTE :P 

To jest kod, aby aktywować funkcje w telefonie, nie u operatora. No i z tego co widzisz wyżej, niby działa(też pisałem o iphone dosłownie stronę wcześniej). Ja za dzień/2 jadę do Play i tak wymienić kartę SIM, wymienię, potestuję i dam znać. Może Play testuje i nie daje znać, że to robi, kto tam wie, co oni kombinują. Rzecznik pisal przy wejściu VoLTE dla iphone, że pracują nad resztą urządzeń i ma to działać bez softu operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, SLiM napisał:

@Nezumi 

 Podane jest dla jakiej taryfy ma być to VoLTe ? Dla pre-paid pewnie nie przewidzieli :D 

A tą opcje to ja sobie mogę włączyć na każdym custom rom a i tak przełącza mnie w trakcie rozmowy na 3G.

Tak, ale u mnie np. opcja ta była szara z tekstem, że "karta sim nie spełnia wymagań"(co ciekawe, jak miałęm Mi4, to mogłem opcję VoLTE włączac i wyłączać kiedy chce), po aktywacji tym kodem, opcja się włączyła i tylko o to chodzi, w razie gdyby nagle zaczęło VoLTE działać, to nie trzeba będzie potem grzebac po forach i szukać, czy już to jest, czy jeszcze nie.

Co do taryfy, to rzecznik mówił w kontekście abonementów, nie wiem jak się będzie mieć sprawa z pre-paid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nezumi napisał:

Co do taryfy, to rzecznik mówił w kontekście abonementów, nie wiem jak się będzie mieć sprawa z pre-paid.

Na stronie którą wrzucił @SLiM: "VoLTE dostępna jest dla klientów ofert indywidualnych, biznesowych oraz ofert na kartę.", ale niestety nie da się sprawdzić dokładnych taryf.

Przynajmniej u mnie na Redmi 5A (Global Stable - 9.5.10) nie działa. W konfiguracji mam IMS. W sobotę mogę dopiero odblokować bootloader, to sprawdzę jak sprawa wygląda na Xiaomi.eu

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...