Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że wszystko zależy od modemu tu nawet nie ma co się kłócić ale jeśli na Miui jest opóźnione sms a np. LineageOS wgranym tym samym modem nie(wystarczy wgrać modem z najnowszego Miui) to coś jednak jakiś proces odpowiedzialny za zarządzanie tym ma problem lub celowo jest tak napisany na tym modelu.

Co do tego że jednemu wyśle szybko a drugi ma opóźnienia to jest tak niby że macie telefon z Miui ale jednak każdy model ma swój soft i inny modem(a jeszcze jest sprawa b20 LTE)  i może się zachowywać każdy inaczej to przecież różne modele telefonu są i do każdego indywidualnie podchodzą a nie zbiorowo więc to nie działa tak o Miui ma Volte i wszystkie telefony z LTE działają od razu bezbłędnie i jednakowo na jednym może być problem na drugim modelu nie bo się programiści postarali.

A z siecią to też różnie może być może w tej lokalizacji akurat jest jakiś problem ze Lte(aktywne jest cały czas volte ale gdy chcesz wysłać SMS to go w drugiej kolejności do sekcji dodaję) Nieraz można takie coś zaobserwować jak np. byliście w zasięgu wszystko pokazuję ale jakoś strona wczytuję się z opóźnieniem a potem jak ruszy nie ma problemu z szybkością wczytywania.

Dlatego też najlepiej takie coś sprawdzać w jednej lokalizacji na Xiaomi z Volte i innej marki telefonie z Volte wtedy będzie pewność po której stronie leży problem.

Edytowane przez Snajper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości wgrałem Epicrom oparty na miui 9 i androidzie 7 i na nim na redmi note 3 kate volte nie chciało działać nastepnie dograłem modem z najnowszej wersji miui polska i dalej nie działało nawet po ręcznym wymuszeniu lte. Czyli na kate volte udaje się załączyć tylko na miui polska i sam modem to chyba nie wszystko.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kiltel napisał:

sam modem to chyba nie wszystko

Oczywiście, że nie, to nie jest taka prosta sprawa jak pewien pan tutaj pisze, że to tylko od modemu zależy. jakby to było takie banalne to by wszyscy śmigali na VoLTE i korzystali z tego a operatorzy by się chyba załamali. Zresztą jak sam pisze włączenie tej usługi psuje wysyłanie SMSów, co nie powinno mieć miejsca :) Póki operatorzy nie zrobią tej usługi dla wszystkich telefonów i na stockowych softach to można zapomnieć o tym i się nie trudzić (nie dość że obecnie wymagany jest odpowiedni telefon to jeszcze brand, tak wiem niektórzy już robią że na danym telefonie działa volte bez brandu, ale to jeszcze daleka droga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z ciekawości wgrałem Epicrom oparty na miui 9 i androidzie 7 i na nim na redmi note 3 kate volte nie chciało działać nastepnie dograłem modem z najnowszej wersji miui polska i dalej nie działało nawet po ręcznym wymuszeniu lte. Czyli na kate volte udaje się załączyć tylko na miui polska i sam modem to chyba nie wszystko.
Mam na Kate zainstalowany rom Validus na andku 8.1.0, wcześniej miałem Miui ostatniego globala, i po wymuszeniu LTE, VoLTE cały czas mi działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty Wiadomo że custom rom musi wspierać Volte sam w sobie bo bez tego ani rusz Ale większość wspiera opartych na linageos i są ulepszane ciagle .To szereg procesów przecież jest który nie tylko są zawarte w pliki modemu. I także wiadomo że to że soft ma przełącznik Volte to nie koniecznie oznacza że na nim w ogóle będzie działać to że modem podmienisz nic nie da ale ja raczej mówię o aktualnych sofach a nie prehistorycznych ale zakładam że każdy wie że to nowa funkcja i dopiero jest dopracowywana i trzeba mieć w miarę aktualny soft.

Od modemu zależy ogólnie bardzo dużo i ciągle w Miui go  poprawiają i dostosowują sam tego doświadczyłem na redmi note 3 kate jak miałem problemy z połączeniami i LTE normalnie po aktualizacji raz jest lepiej raz gorzej podmiana modemu cuda potrafi zdziałać także na linageOS więc Volte też obstawiam że zarządzanie tym ruchem sieciowym tam się znajduję pewności nie mam bo skąd wiem tylko że na linageOS na redmi note 3 Kate Volte działo już od dłuższego czasu z podmienionym modemie Kate(linageOS pod Kenzo jest niby nie trzeba podmieniać ale ja i tak musiałem).

I cały czas podkreślam iż to jest raczej taka opcja albo będzie działać albo nie i tyle.Przecież jeszcze u nas to Volte nawet nie jest na tyle popularne żeby mieli je wszyscy operatorzy ba nawet z LTE jeszcze są problemy w niektórych miejscach.Dawniej też takie płaczę na en.miui były chyba z Indii i tam to się starali fixy ,modemy itd. wstawiali żeby tylko to mieć za wszelką cenę.

Także w Miui postęp jest bo wogóle działa Volte więc pracują nad tym i kiedyś dopracują a teraz będą pojawiać się błędy w działaniu to naturalny stan rzeczy ale w raz z aktualizacją telefony w Polsce zaczęły się łączyć coś tam jednak poprawili i działają w Volte.

Co do wymagań to coś się zmieniło i Volte działa na niektórych telefonach bez brandu z wolnego obiegu od czego to zależy że mnie łączy nie mam pojęcia może to wpadek przy pracy sieci ale na pudełku od telefonu mam znaczek Volte ready bo to świeży model :-D

Edytowane przez Snajper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że w redmi note 3 kate na lineage os działa volte? Jeśli tak to będę musiał przetestować?
A próbowałeś dodać ręcznie APN?, u mnie bez tego też nie chciało ruszyć, po dodaniu ruszyło od razu, dodam że z modemem nic nie kombinowałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz lineageos miałem kilka miesięcy temu teraz nie sprawdzałem.

EDIT:

Przed chwila wgrałem lineageos 14.1 jest przełącznik volte itp ale domyślnie rozmowy nie idą przez lte. Dopiero jak wgrałem modem z najnowszego miui i ustawiłem ręcznie tylko lte volte działa, rozmowy ida przez LTE. Czyli to samo co na miuipolska.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Karta SIM i sieci komórkowe powinna być opcja włączenia VoLTE u mnie na wcześniejszym sofcie nie było teraz jest i działa bez wymuszania pasma wyburzenia sieci na auto, na belce obok napisu LTE jest VoLTE sieć nju.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zgody napisał:

Nie mam.

Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź ten mój który wrzuciłem, może jest dobry. Jednak super jakby wrzucił ktoś komu to VoLTE działa apn-a IMS z Orange bo z ten który ustawiłem wygląda jakby był nieaktywny(?) chyba że tak ma być. 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange zresetował mi usługę, VoLTE dalej nie działa, ale nie o tym. 

Zresetowałem telefon by się na nowo połączył, przy uruchamianiu zechciał ponownie ustawić hasło i.... zresetowało mi ustawienia. Panel przełączników, wskaźnik baterii, dzwonek... itp. -,-

I ja się pytam - Czemu? :(

Nie powinno tak być... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, przyszedl. Po lekturze tego wątku liczyłem że będzie działać. Niestety po "unboxingu" Z MIUI 9 na pokładzie nie ma. Jak również po pobraniu najnowszej aktualizacji też nie. Sprawdzane na karcie nju.

Jako ciekawostka opcja VoLTE pojawia się (jako zablokowana) w ustawieniach po zmianie regionu np. Indie. Wygląda więc że ten model nie dostał jeszcze ustawień dla naszych opów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dzidexx napisał:

Nju/Orange oferuje volte tylko dla kilku/nastu modeli. 

Można znaleźć spis na stronie Orange.

Oficjalna lista nju/orange jest swoją drogą.

Sprawdzałem wcześniej na Redmi 4X (global). Tam na pasku zamiast LTE jest 4G (w ustawieniach domyślnie włączone opcja VoLTE). W trakcie czuwania i rozmowy pokazuje sie cały czas 4G. Zresztą było wcześniej wspominane w tym wątku parę razy że wcześniejsze modele mają działające VoLTE.

Odnośnie agregacji To tutaj może być gorzej. Nie zauważyłem znacznika LTE+ (a nie wiem jak to inaczej sprawdzić na - jakieś menu serwisowe). Z uwagi że nie noszę tego telefonu to muszę poszukać lokalizacji ż pewna agregacją. Jak wskoczy to dam znać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zainteresowanych:

Na Redmi 5 plus global działa VoLTE (konieczne jednorazowe odblokowanie kodem *#*#86583#*#* - wówczas pojawia się opcja w menu i można ją włączyć). Wysyłanie SMS jak pisali koledzy wcześniej jest zwalone - wysyła się około minuty. Odbieranie SMS działa ok.

Sprawa agregacji: w network monsterze miewam LTE-A to chyba coś tam jest...

Testowane na karcie Orange

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2018 o 21:58, demsey napisał:

Oficjalna lista nju/orange jest swoją drogą.

Sprawdzałem wcześniej na Redmi 4X (global). Tam na pasku zamiast LTE jest 4G (w ustawieniach domyślnie włączone opcja VoLTE). W trakcie czuwania i rozmowy pokazuje sie cały czas 4G. Zresztą było wcześniej wspominane w tym wątku parę razy że wcześniejsze modele mają działające VoLTE.

Odnośnie agregacji To tutaj może być gorzej. Nie zauważyłem znacznika LTE+ (a nie wiem jak to inaczej sprawdzić na - jakieś menu serwisowe). Z uwagi że nie noszę tego telefonu to muszę poszukać lokalizacji ż pewna agregacją. Jak wskoczy to dam znać.

Na jakiej wersji Redmi 4X (global) działa ci VoLTE? Ja mam njumobile (orange), włączone VoLTE i WiFi Calling u operatora, domyślnie nie pokazuje się przełącznik VoLTE, po odblokowaniu kodem się pokazał, ale połączenia nie chciały iść przez LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...