Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

bo to OREO ? Zawsze jak jest zmiana bazy to coś zepsują albo dodają. Jak w mi5 zrobili androida 7 to przestał działać GPS, a przecież w 6 był ok. Później prze pół roku cyrki a suma sumarom częściowo naprawili, ale to nie to co na choćby lineage. Już rozumiesz ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko przy tym rozmowa cały czas idzie po LTE, bo mam ustawione tylko LTE, nie zmienia na 3g lub 2g.
A wcześniej jak wymuszałem tylko LTE, to przy próbie połączenia, od razu mnie rozłączało i nikt nie mógł się do mnie dodzwonić, teraz mam czły czs LTE, i ja normalnie się łącze, i do mnie normalnie dzwonią.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest problem z tym VoLTE.

Ja sobie go wyłączam w MI6 bo nie zauważyłem żadnej różnicy w rozmowach (może delikatnie miększy głos). Nie mam kontaktów z kim można by rozmawiać z LTE czy wideo i poza lansem w zasadzie nie ma pożytku z tego. A co do problemu to występują opóźnienia w dostarczeniu SMS wynoszące od 1 minuty do 3 minut nawet. Czyli piszę SMS i wysyłam, obok dymka jest "oczekujące" i to utrzymuje się przez ten czas. Bez VoLTE SMS wysyła się natychmiastowo i odbiorca dostaje też natychmiast.

Wydaje się, jakby jednak nie było tej pewnej poprawki w modemie albo coś jeszcze jest niedopracowane. Bo w MI6 VoLTE aktywowaliśmy kodem a tak być nie powinno - to powinno samo zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że problem tkwi w tym że większość fonów nie obsługuje VoLTE, i w tym wypadku to jest tak, jakby łączyć ze sobą stary magnetowid z nowoczesnym telewizorem, lub odwrotnie, wiadomo że da się to zrobić za pomocą różnych przejśćówek do konwersji obrazu, ale efekt już nie ten. Tu też łącząc dwa fony, jeden w LTE a drugi w 3g lub GSM, to wiadomo że musi dojść do jakiejś konwersji, i jakość połączenia nie będzie taka, jak połączenie LTE-LTE.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, emarcin napisał:
Bzdury piszesz, tyle Ci powiem.  

Więc jak jesteś taki mądry i ogarnięty w temacie, to może wytłumaczysz fachowo jak to działa, bardzo chętnie się dowiem, i reszta zainteresowanych pewnie też.  

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 A tu fragment ze strony Orange.

ad2adeea4280e8bfbc2c1e6c0e71c9a4.jpg

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może róbcie szum na en.miui o volte jak się grupom zbierzecie to może przeczytają chociaż jaka sytuacja jest w Polsce(jeśli chodzi o to czyja to wina to ewentualnie podpytać się na innym forum o telefon z volte bez brandu operatora(nokia, motorola.itd a nawet doogee itd) jak im to działa prawidłowo to wykluczcie winę operatora.

Ja ogólnie niby mogę używać volte ale tylko w mieście to ma sens i w dobrym zasięgu LTE (i nawet tu trzeba włączyć LTE olny  żeby nie przełączyło na 3g gdy się ma automatyczny wybór sieci bo wiadomo że telefon ma swoje zdanie na temat mocy sygnału nieraz błędne.)

Jeśli chodzi o tereny wiejskie gdzie LTE jest ale po prostu ciągle się przełącza na 3g(chyba bym musiał w jednym miejscu telefon trzymać to by było ok) i to ciągle przełączanie powoduję większe zużycie baterii i co jakiś czas telefon traci zasięg na dłuższą chwilę a także są takie sytuacje że niby telefon pokazuję LTE ale np. po próbie wejścia nawet strony internetowej nie załaduje więc szkoda nawet sobie głowy u mnie tym volte zawracać.

Parę miesięcy temu jak miałem redmi note 3 Kate i byłem połączony z LTE play też miałem opóźnienia z SMS(inny telefon w tym samym miejscu nie miały problemu) może drobnostka ale czasami trochę irytuję i być może ma związek z którymś ustawieniem np.volte

I druga sprawa to nie widzę sensu nawet tego używać volte lepsza jakość znikoma bo na HD voice już jest dla mnie wystarczająca a np. jak ktoś dzwoni do mnie z klasycznego telefonu lub telefonu budżetowego który ma średniej klasy mikrofon to volte nie poprawi jakości którą przesyła smartfon drugiej osoby i na volte będę miał bardzo dobrą jakość dźwięku generowanego przez mój głośnik z średniej jakości drugiego smartfona więc różnicy nie będzie (to tak jakbym sobie na Xperia załączył w ustawieniach poprawę jakości połączeń i redukcję szumów jak ktoś ma to wie o co chodzi efekt będzie podobny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smsy to nie voice szanowny kolego.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Tak, ale 2g,3g i LTE to różne technologie, więc jak napisałem wyżej zawsze w przypadku połączeń 2g,3g-LTE lub LTE-3g,2g, musi dojść do jakiejś konwersji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kajfux napisał:

Tak, ale 2g,3g i LTE to różne technologie, więc jak napisałem wyżej zawsze w przypadku połączeń 2g,3g-LTE lub LTE-3g,2g, musi dojść do jakiejś konwersji.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Masz tu napisane prosto językiem Łopato logicznym a jak chcesz szczegółowego to już na specjalistycznych portalach zagranicznych są dokładnie opisane zasady działania i procedury.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2016/02/volte.aspx&ved=0ahUKEwjrpZ3YgsbYAhXKKiwKHfFqD4AQFggkMAA&usg=AOvVaw1R6j8XhL4c18JuX5VsC3Y_

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu napisane prosto językiem Łopato logicznym a jak chcesz szczegółowego to już na specjalistycznych portalach zagranicznych są dokładnie opisane zasady działania i procedury.
https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2016/02/volte.aspx&ved=0ahUKEwjrpZ3YgsbYAhXKKiwKHfFqD4AQFggkMAA&usg=AOvVaw1R6j8XhL4c18JuX5VsC3Y_
O to właśnie cały czas mi chodzi, żeby zauważyć różnicę w jakości połączenia, oba telefony muszą obsługiwać VoLTE, bez tego to nie ma żadnego sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale VoLTE jest dla połączeń a nie wiadomości SMS! Nie potrafisz tego zrozumieć???
 
Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Więc też łopatologicznie, z telefonu który ma ustawione tylko LTE wysyłasz smsa, który żeby to zobrazować wychodzi w formie kulki, ma on być odebrany na telefonie który jest w 2 lub 3g,czyli inna technologia, i przyjmuje smsy tylko w formie kostek, więc po drodze musi dojść do magicznej zamiany kulki na kostkę żeby wiadomość mogła zostać odebrana, tak zwana konwersja, i to właśnie może powodować opóźnienia, już prościej nie potrafię.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam w domu Samsunga Galaxy J5 (2017) z brandem od Orange. Wysłałem dziś sms-a przez Volte i SMS przyszedł w 8 sekund gdzieś około na mój xiaomi. Ja wtedy miałem Volte wyłączone w swoim xiaomi.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam redmi note 3 kate i czuje ogromną różnicę w jakości jak rozmawiam przez lte i mam znaczek hd a łącze się z lg g2 który volte nie wspiera. Redmi note 3 kate wg mnie ma kiepską jakość rozmów raczej nie obsługuje zwyklego hd voice 2g/3g lub ja tego nie doświadczyłem. Dopiero właśnie po włączeniu volte na tym modelu widzę dużą poprawę w jakości rozmowy.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Acid napisał:

A co do problemu to występują opóźnienia w dostarczeniu SMS wynoszące od 1 minuty do 3 minut nawet. Czyli piszę SMS i wysyłam, obok dymka jest "oczekujące" i to utrzymuje się przez ten czas. Bez VoLTE SMS wysyła się natychmiastowo i odbiorca dostaje też natychmiast.

Czyli jeszcze się "gryzie", bo wysyłanie SMS po LTE jest natychmiastowe i nie wyobrażam sobie przejścia teraz do 3G. Pewnie kiedyś dopracują.

2 godziny temu, kiltel napisał:

znaczek hd

Ten znaczek to ja miałem na RN2 kilka lat temu jak nawet nie wiedziałem co to LTE i miałem kartę 3G. To nic innego jak HD Voice i nie oznacza niczego (aktualizacje potrafiły to włączać i wyłączać, a jakość bez zmian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, galakty napisał:

 

Ten znaczek to ja miałem na RN2 kilka lat temu jak nawet nie wiedziałem co to LTE i miałem kartę 3G. To nic innego jak HD Voice i nie oznacza niczego (aktualizacje potrafiły to włączać i wyłączać, a jakość bez zmian).

Rozmowa idzie przez lte i jakość jest dużo lepsza niż w 3g lub 2g na moim redmi note 3. U mnie to właśnie to oznacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten znaczek to ja miałem na RN2 kilka lat temu jak nawet nie wiedziałem co to LTE i miałem kartę 3G. To nic innego jak HD Voice i nie oznacza niczego (aktualizacje potrafiły to włączać i wyłączać, a jakość bez zmian).
Yyy? przecież na smsa nie ma znaczenia sieć. Wyślesz tak samo po 2g jak i LTE. Problem jest w tym, że z włączoną technologią VoLTE wysyłka smsa jest długa. Kto pisze dużo esow będzie to uciążliwe. Na szczęście można szybko włączać i wyłączać VoLTE w ustawieniach sieci.

Wysłane z MI 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Yyy? przecież na smsa nie ma znaczenia sieć. Wyślesz tak samo po 2g jak i LTE. Problem jest w tym, że z włączoną technologią VoLTE wysyłka smsa jest długa. Kto pisze dużo esow będzie to uciążliwe. Na szczęście można szybko włączać i wyłączać VoLTE w ustawieniach sieci.

Eee? Ja mówię o normalnej, działającej sytuacji, gdzie po LTE wszystko odbywa się szybciej i własnie dla kogoś kto wysyła dużo to przy VoLTE odbywa się to szybciej (o MMSach nie wspominam, bo różnica jest jeszcze większa).

Jak to działa w MIUI to mnie nie interesuje od samego początku, bo nie wspiera natywnie i stąd te problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ich tam wie jak to działa dokładnie w miui może to bug albo Volte u nich działa na zasadzie że cały czas siedzi sesja aktywna dla Volte a dla SMS uruchamia się dodatkowa co ileś tam czasu może w modemie tak sobie napisali. Powodów może być dużo może 2 sesje nie chcą działać jednocześnie może działanie ich powoduję problemy błędy i się połączenia Volte wieszają.To takie wróżenie z fusów łatwiej jest do wróżbity Macieja zadzwonić może on zgadnie:-D

Może to naprawią wraz z przyszłymi aktualizacjami ogólnie coś często wcześniej po aktualizacji przełącznik Volte znikał potem się pojawiał i z tym też tak może być kiedyś się naprawi bardziej to Volte jest na razie eksperymentalne niż przydatne a wszyscy chcą to mieć chyba dla szpanu.

@kiltel

Xiaomi redmi note 3 Kate sam w sobie ma problem z tymi połączeniami u jednego operatora może być kiepsko z jakością u drugiego lepiej ogólnie to nie jest udany model i raczej bez przyszłości bo bez nowej bazy Androida której pewnie nie dostanie nie będzie jakiś większych nowości na nim poza zmianą cyferek.

Volte na nim działa ale HD oznaczało by bardziej HD voice ale jak cię nie zrzuca do 3g to porostu znowu się ikonami bawili i może to się zmienić po aktualizacjach następnych na Volte.Ewentualnie możesz sprawdzić w trakcie takiego połączenia czy wychodzisz na strony internetowe w LTE lub jakby nie odpalało przeglądarki w trakcie połączenia to od razu po zakończeniu jak zrzuci do 3g to poprosi się ikona LTE zawiesiła a jak nie to masz Volte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Kompletna bzdura. Nie masz pojęcia o czym piszesz. Dwa błędy myślowe masz w tym poście.

Wysłane z MI 6


Co do zasady wszystko bedzie sie dzialo szybciej, czy to zestawienie rozmowy czy wysylka smsa, tylko warunek jest taki ze wszystko musi byc dobrze skonfigurowane. A na Xiaomi poki co nie do konca jest, wchodzicie do platformy VoLTE niejako troche na lewo. Galakty pewnie pisze o sobie, ale on po pierwsze ma telefon w T-Mobile ktory ma duzo lepszą platforme VoLTE, a po drugie ma telefon ktory jest dobrze skonfigurowany po stronie modemu jak i sieci ( on ma Huawei przeciez)

Wysłane z Le Pro 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...