Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.01.2018 o 17:43, tpawel napisał:

No jasne ze jestNp apką net monster

Wysłane z Le Pro 3
 

Obecnie wszytko działa poprawnie.

Nawet transfer się poprawił, pozdrawiam.

Po każdorazowym restarcie słuchawki trzeba wpisywać *#*#4636#*#* ?

Edytowane przez beriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kiltel napisał:

Skoro u fps działa na mi 6 bez wymuszania only lte to może z jego romu udało by się jakoś wyciągnąć ustawienia/pliki odpowiedzialne za to?

MIUI 9 7.11.30 + Magisk + AdAway
Tak gdyby ktoś był ciekawy. Nic nie wymuszałem i sobie pyka VoLTE przez 99% czasu a sporo też przemieszczam się samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

A masz jakąs liste na ktorych xiaomi bedzie dzialac volte?

Wysłane z Le Pro 3
 

Nie mam. To musi być kiedy Xiaomi poprawi modemy dla telefonów. I niech nikt nie liczy na stare modele. Sprawdziłem to samo na MI5s 7.12.28 i też nju z włączoną usługą ale nie ma VoLTE - prawdopodobnie przez to, że MI5s jest chiński.  VoLTE działa na romach xiaomi.eu i Global na MI6, Note 4 Snapdragon, Redmi 4A,4X i nowsze - czyli modele Global w sprzedaży aktualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nic dziwnego. VoLTE do po prosto technologia dla nowszych telefonów i jeszcze w przypadku PL wymaga włączenia w modemie (przez wymagane poprawki u nas). Wcześniejsza generacja modeli Global (Mi5, Note 3, Redmi 3s) nie dostanie poprawek modemów bo te telefony skończyły już życie. Nie wiem może Mi5 poprawią ale to wszystko zależy od Xiaomi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowalem volte kodem podanym wyzej ( *#*#86583#*#*  ) na mi5s i tez niestety przy wykonywanym polaczeniu zrzuca do 3g. Pani konsultantka stwierdzila, ze na moim numerze volte aktywne jest od sierpnia (Orange).

@Acid Nie mozecie szepnac ludziom od xiaomi, zeby wlaczyli ta opcje? Mi5s to w koncu drugi z kolei flagowiec jesli chodzi o wiek.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowalem volte kodem podanym wyzej ( *#*#86583#*#*  ) na mi5s i tez niestety przy wykonywanym polaczeniu zrzuca do 3g. Pani konsultantka stwierdzila, ze na moim numerze volte aktywne jest od sierpnia (Orange).
[mention=1160]Acid[/mention] Nie mozecie szepnac ludziom od xiaomi, zeby wlaczyli ta opcje? Mi5s to w koncu drugi z kolei flagowiec jesli chodzi o wiek.
Niestety to zależy od indywidualnej poprawki w modemie. Każdy ma to lub nie ma. Niestety nie możemy szeptać Xiaomi bo nie ma komu. Z tego co wiem poprawki były regionalne zależnie od kraju i wpierw wsparcie miały modele oficjalne. Wymuszenie LTE only niekoniecznie oznacza, że odpowiednia poprawka w modemie jest.

Wysłane z MI 6

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Niestety to zależy od indywidualnej poprawki w modemie. Każdy ma to lub nie ma. Niestety nie możemy szeptać Xiaomi bo nie ma komu. Z tego co wiem poprawki były regionalne zależnie od kraju i wpierw wsparcie miały modele oficjalne. Wymuszenie LTE only niekoniecznie oznacza, że odpowiednia poprawka w modemie jest.

Wysłane z MI 6
 

Dlaczego nie oznacza? Możesz to jakoś rozwinąć? Po przełączeniu na lte only rozmowy idą przez lte w wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak volte nie bedzie aktywowane i po stronie sieci i w modemie to wymuszenie lte only spowoduje ze nikt sie do Ciebie nie dodzwoni. Bez Volte telefon powinien w przypadku zainicjowania polączenia zrobic handover do hspa/gsm ale tego nie zrobi bo masz lte na sztywno ustawione

Wysłane z Le Pro 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpawel napisał:

Bo jak volte nie bedzie aktywowane i po stronie sieci i w modemie to wymuszenie lte only spowoduje ze nikt sie do Ciebie nie dodzwoni. Bez Volte telefon powinien w przypadku zainicjowania polączenia zrobic handover do hspa/gsm ale tego nie zrobi bo masz lte na sztywno ustawione

Wysłane z Le Pro 3
 

Narazie wszyscy się do mnie dodzwaniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiltel. No nie zabardzo jest te LTE only fajne bo jak nie jesteś w zasięgu LTE to nie ma się całkowicie zasięgu. I też mogę dzwonić na wszystkie numery z różnych sieci. Na lineage os to samo czyli tylko przy LTE only działa. Sprawdziłem na redmi 4x i też działa tylko z LTE only

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem o włączenie usługi w Orange, i sprawa ma się następująco, na Redmi Note 3 SE z romem Validus OS 8.1.0, po dodaniu ręcznie APN, i po wybraniu w menu które się uruchamia kodem *#*#4636#*#*, tylko LTE, usługa chyba zaczęła działać, piszę chyba, ponieważ na pasku nie pokazuje mi się ikona VoLTE ani HD, ale przy ikonie zasięgu w trakcie rozmowy jest cały czas LTE, i dodatkowo na ekranie rozmowy pojawiła się ikona "rozmowa video".

Również w tym ukrytym menu, jak wybiorę "informa je o telefonie", i z menu w prawym górnym rogu "stan usługi IMS", to mam że zarejestrowano, więc chyba działa, a brak ikon to raczej wina romu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

300738a4087d747daa263951280b2872.jpg13d585cd6033c6c4b994d07a74cc861f.jpg8f858d9f8524a89a5c16b2c489477f27.jpgca237f926618de0eca67c5ac853c163d.jpge7e9b75e70c3b421eef5ff61d8bf5d41.jpg

 

Edyt:

Jednak jest w tym romie znaczek HD przy czasie połączenia, wiec VoLTE działa.

136621ee192e5b0f09e7e405f874046d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...