Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Przynajmniej na razie i to pomimo aktywnej usługi VoLTE u operatora.

Na pewno nie raz zwróciliście uwagę na opcję VoLTE w "Karty SIM i sieci mobilne" i zastanawialiście się czy to działa czy nie. 

Otóż jeśli usługa VoLTE działa (poprawienie jakości głosu z pomocą sieci 4G) to w MIUI na pasku statusu powinna pojawić się ikonka VoLTE (w MIUI 7) lub HD (w MIUI 8). Oczywiście nikt nigdy u nas tej ikony nie widział więc usługa u nas... nie działa. 

W ciągu ostatnich dni przeprowadziliśmy trochę testów sprawdzając wiele urządzeń i romów (xiaomi.eu/global/china). Sprawdziliśmy także na Słowacji karty SIM z pilotażową usługą VoLTE od jednego z mniejszych operatorów, który dosyć aktywnie "troszczy się" o Xiaomi więc sam wyszedł z inicjatywą testów.

Nasze wnioski są takie, iż sprzęt Xiaomi posiada możliwości łączności z użyciem VoLTE jednak prawdopodobnie w MIUI brakuje jakichś ustawień dla konkretnych operatorów. Mamy potwierdzenie, że VoLTE działa na MIUI w... Indiach z jednym z operatorów i chyba naturalnie w Chinach. Próbowaliśmy wymuszać na naszym romie VoLTE w framework-res, a także tworzyć własne profile na podstawie tych istniejących już w systemie. 

A usługa VoLTE działała na naszym SIM ponieważ Słowacki operator przetestował swoją kartę z innymi markami chińskimi jak Huawei, gdzie nie było problemu. 

Także podsumowując na chwilę obecną, każdy może sobie włączyć lub wyłączyć tę opcję w MIUI bo i tak nie będzie żadnej różnicy w rozmowach. Na pasku statusu musi wpierw widnieć napis HD by to w ogóle działało.

Aktualnie VoLTE w Polsce wdraża Orange i T-Mobile i dla całej sieci usługa może być aktywna do końca roku (tak niby twierdził Orange). 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z pierwszej ręki. W PL w pierwszym etapie VoLTE będzie działać tylko na telefonach brandowanych przez operatora którego używasz. Telefony kupione bez brandu, na wolnym rynku nie będą miały możliwości wykonywania połączeń w sieci LTE. Więc i nasze xiaomi niestety tez

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee. Moim zdaniem to bzdura. Znaczy to co mówisz ok ale to znaczy tylko tyle, że operator sam doda config do systemu, który branduje. A nic nie stoi na przeszkodzie byśmy sami dopisali odpowiednie configi do romu. Już widziałem w aosp jak to zrobili dla kilku operatorów niemieckich. Ja teraz w romie dodałem config volte do nju (Orange) no ale to jeszcze nie działa...

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Niemczech już działa na nie brandach? Nie wiem jakie są przesłanki blokady telefonów nie brandowanych,ale być może ma to nakłonić klienta do wzięcia dużego abo. A może poprostu chcą komercyjnie uruchomić na małej próbce abonentów.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz
https://android.googlesource.com/platform/packages/apps/CarrierConfig/+/58d86cd262160f2457ebbfcbcb9301e826b8f1d2
Samo Google daje commity z configiem volte. Także to zacznie działać samo z siebie po jakiejś aktualizacji Androida. Mam na myśli to stock ale takie configi mogę dodać sam do MIUI. Zresztą już w 6.10.8 dodałem nju.

Słowacki operator mówił nam, że telefon odrzuca połączenie gdy próbował się połączyć z volte.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh małe uzupełnienie do mojego postu bo okazuje się, że jest trochę inaczej niż nam z początku mówiono

Technologia VoLTE jest w powijakach i te testowane Huawei posiadały jakieś specjalnie modyfikowane oprogramowanie (operator nie powiedział nam o tym z początku). Także nawet Huawe nie posiada obsługi VoLTE w standardzie. Technologia użyta przez operatora na Słowacji jest dopiero drugim przypadkiem takich wdrożeń w Europie (pierwszy był Luksemburg). Xiaomi działa ale tylko w Indiach. Także myślę, że nawet jak Orange włączy nam VoLTE w Polsce to i tak Xiaomi na tym nie ruszy bez głębszych modyfikacji firmware (modemu) przez MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona pracuje w orange i dostali oficjalne pismo, że mają klientom mówić, że mają voLTE. Obecnie wspiera go TYLKO samsung S7 i S7 EDGE po zaktualizowaniu do najnowszego oprogramowania. Usługa jest uruchomiona w całym kraju. Czyli możemy próbować. Ja niestety mieszkam w zasięgu 800MHz więc jutro dopiero będę mógł potestować w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co nam odpowiedział MIUI Dev:

Cytat

Good Morning

After a meet-up with the Dev Team as well as the Project Team. It concluded that VoLTE feature has not been supported by your local carriers (Slovakia) for Xiaomi Device.
It is an intended plan for VoLTE not being supported  in regions except China, India and Malaysia even through the device is capable of featuring VoLTE function.
Please check out the following chart for a complete VoLTE Supported carriers info in different regions:

I potem dał tabelkę gdzie widać (YES) który model obsługuje VoLTE i gdzie. Wszystkie telefony mają to w Chinach a trzy ostatnie (mimax, mi5, redmi 3s) mają w Indiach i Malezji (tylko po jednym operatorze).

Na nasze pytanie co z naszymi trzema telefonami z ABC Data odpowiedział:

Cytat

In order to have VoLTE supported by your local carrier, we have to go through several stages including local adaptions testing, carrier analysis, etc. It will be a business strategic move set by the management team. But, up until now, the answer to your question is that VoLTE is not supported in your region. I will follow up on your request once it updated, please also follow our official news channel for any updated announcements. 

Także z tego wynika, że jeśli już to Xiaomi musi samo poprawić firmware i dodać wsparcie dla innych regionów i operatorów. Nasz config jest niewystarczający najwyraźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

T-mobile wprowadza VoLTE, niestety tylko dla Samsung S6/S6edge... i wymaga to nowego firmware

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/t-mobile-polska-wdraza-komercyjnie-vowifi-i,244,0,2200564.html

Ponizej kawalek artykulu:

Pierwszymi modelami telefonów w sieci T-Mobile z odpowiednim oprogramowaniem są Samsung S6 i Samsung S6 EDGE. Użytkownicy tych telefonów w sieci T-Mobile otrzymali w ostatnich dniach aktualizację oprogramowania wysyłaną przez producenta, która umożliwi automatyczną aktywację VoLTE/VoWIFI. Każdy klient, któremu VoLTE/VoWIFI zostanie aktywowane otrzyma wiadomość SMS z odpowiednią informacją. Po jego otrzymaniu należy zrestartować telefon, wyjaśniono w informacji.

 

Edytowane przez BartM
Dodalem wiecej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
23 minuty temu, Prozac napisał:

VoWiFi, a nie VoLTE, spora różnica, co więcej, tylko na sofcie operatora... Ah... co to ma wspólnego z Xiaomi?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nezumi napisał:

VoWiFi, a nie VoLTE, spora różnica, co więcej, tylko na sofcie operatora... Ah... co to ma wspólnego z Xiaomi?

Jak byk jest napisane w artykule że jest i VoWiFi i VoLTE. Wspólnego z Xiaomi ma to że telefony obsługują VoLTE, a operatorzy zaczynają włączać usługę. Jak sam Acid napisał może wystarczy config do Romów wgrać i u nas też ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byk jest napisane w artykule że jest i VoWiFi i VoLTE. Wspólnego z Xiaomi ma to że telefony obsługują VoLTE, a operatorzy zaczynają włączać usługę. Jak sam Acid napisał może wystarczy config do Romów wgrać i u nas też ruszy.

To czytaj dokładniej, bo sam rzecznik Play, napisał dziś na blogu, że VoLTE nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, ale co tam! Opierajmy sie na 1 źrodle i udawajmy, ze zyjemy w Utopii...

Tapu Tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Nezumi napisał:


To czytaj dokładniej, bo sam rzecznik Play, napisał dziś na blogu, że VoLTE nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, ale co tam! Opierajmy sie na 1 źrodle i udawajmy, ze zyjemy w Utopii...

Tapu Tap
 

Rzecznik, rzecznikiem a w Orange jest http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html , ale opieramy się na jednej sieci i żyjmy w utopi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam rzecznik...

Te słowa są najważniejsze i nie ważne co rzecznik powie:

Cytat

Jeśli zakupiłeś telefon wspierający technologię VoLTE poza siecią sprzedaży Orange będziesz musiał samodzielnie zaktualizować oprogramowanie telefonu. Możesz tego dokonać w punkcie serwisowym.

A na razie MIUI tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Akurat iphony nie mają brandu Orange, soft jest normalnie Apple, VoLTE i wowifi poszło po aktualizacji do najnowszej wersji ios

Redmi PRO by TT


Nadal, nie ma to zadnego zwiazku z Xiaomi, a Apple jest Apple'em i nie ma co ich porownywac do andridowcow w tyn wypadku...

Tapu Tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...