Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

W telefonie mam włączone, nie działały. Po telefonie do operatora - Play, w telefonach Mi9T i Poco F3 działa VoLte. Wifi Calling nie działa. Dzwoniłem ponownie i tak nic to nie dało, Wifi Calling nie działa.

Może ktoś podpowie co jeszcze można zrobić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie chodzi o ikonki, tylko o to aby dobrze słyszeć rozmówcę. Co mi się pali na wyświetlaczy to mi lotto. Ważne, że jest HD Voice. Pamiętam dobrze jak to było kiedyś, gdzie jakość była mizerna. Od 25 lat używam telefonów komórkowych i bardzo rożnie z tym bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Efret napisał:

NIby kody włączyły usługi na tel., ale nie widze ich w ustawieniach

Kody nie włączają usługi. Włączają lub wyłączają (naprzemiennie po każdym wpisaniu) pokazywanie opcji volte i vowifi w ustawieniach. Jak ich nie widzisz to może wyłączyłeś. A jak po wpisaniu miałeś krótki komunikat "Carrier check was enabled" to na 100% wyłączyłeś nie włączyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi 9 kupiony w Chinach, z rok temu, trikami opisanymi na forum wymusilem dzialanie volte w sieci Play.

Niektorzy nie mogli sie do mnie dodzwonic (np. calkowita cisza po wybraniumiu mojego numeru) oraz od niektorych smsy dochodzily po kilku godzinach. Wiec olalem to i wylaczylem volte.

Inna sytuacja, mi note 10 wziety na umowe w Orange, jeszcze wtedy nie obslugiwal volte, ale jakis czas temu volte zaczelo dzialac. I podobna sytuacja co w przypadku mi 9.

Volte (w Polsce(?)) dziala beznadziejnie czy moze Xiaomi/sieci komorkowe nie potrafia tego prawidlowo zaimplementowac?

Edytowane przez tepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 14:02, marcin19883 napisał:

Niemożliwe. RN8t jeszcze nie ma na liście VoWifi

Proszę bardzo orange na karte  rn8t

[url=https://naforum.zapodaj.net/c713091e8612.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c713091e8612.jpg[/img][/url]

https://naforum.zapodaj.net/c713091e8612.jpg.html

Edytowane przez wypcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że nie działa mi w Play w Poco f3 WiFi Calling. Teraz podłączyłem się do innej sieci wifi i działa.

Czyli wynika z tego, że nie działa w mojej domowej sieci. Muszę sprawdzić ustawienia routera. No chyba, że zależy to od dostawcy internetu?

W moim przypadku Multimedia Polska (teraz przejęta przez Vectrę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam Redmi Note 8 Pro oraz jedną kartę SIM od Plusha (sieć PLUS). Chciałem aktywować VoLTE - uruchomiłem usługę VoLTE w Plusie (wysyłając SMSa na numer 2601 w treści wpisując WlaczVoLTE) i  niestety telefon nie wykonuje połączeń przez VoLTE, oraz pojawił się inny problem - w momencie gdy rozmawiam przez telefon i ktoś inny do mnie zadzwoni to moje połączenie jest rozłączane (tak jak bym odłożył słuchawkę).

Problem ten wystąpił od razu po aktywacji VoLTE i za każdym razem gdy w trakcie rozmowy zadzwoni do mnie ktoś inny to rozłącza mi wykonywane połączenie.

Na drugim slocie SIM ma kartę Play i tutaj VoLTE działa bez problemu, bez żadnej konfiguracji.

 

Ktoś wie jak ugryźć temat, żeby karta Plusha działała z VoLTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCO F3 w T-Mobile. Okolice Piask w woj. Lubelskim. VoLTE i VoWIFI działa od około roku. Po prostu przyszedł do mnie sms z informacją, że mogę używać ww funkcji. Wystarczyło włączyć w ustawieniach sim. Rozmowy poprzez WIFI działają tylko jeśli jest dobra prędkość internetu. Testowane na mobilnym, światłowodowym oraz starym łączu z telefonu orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 23:55, Netoper napisał:

A przełóż tego plusha do drugiego slotu i zobacz czy zaskoczy.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

Nie działa.

Wyjąłem kartę Playa, zostawiłem samego Plusha w slocie 1 i bez zmian. Przełożyłem Plusha do slot 2 i też bez zmian :(

Teraz dostałem maila od supportu Plusa, że mój telefon nie jest wspierany w Plusie przy VoLTE :(

 

Wg supportu Plusa VoLTE u nich działa tylko na 3 modelach telefonów Xiaomi:

- Mi 10T Lite 5G,
- 11 Lite 5G,
- Redmi 9 NFC

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 rn8pro , jeden na Indonezji drugi na standardowym EU, i w obydwu działa i volte i wifical, z tym że kodami uruchomiłem. Ale że wciąga baterie jak chińczak ryż to przestaliśmy korzystać.
Plus dla firm na abo, z tym że w ramach utrzymania klienta, na przedłużkę dali naprawdę kozacką ofertę i ponoć numery zostały przeniesione do puli plusha, bo w czystym plusie nie mogli niby dać takich warunków.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na Mi 11 na początku działo wifi calling i volte, ale teraz już nie działa. Opcje w ustawieniach włączone i wczoraj na czacie Pani w Orange potwierdziła, że mam aktywowane te usługi i mój telefon jest obsługiwany, ale po prostu nie działa ;/ nie wiem czy wina telefony czy karty SIM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stereo0 napisał:

 mam aktywowane te usługi i mój telefon jest obsługiwany, ale po prostu nie działa ;/ nie wiem czy wina telefony czy karty SIM 

Wina operatora. Orange ma chyba od wczoraj problemy techniczne. Tydzień temu  T-mobile miał awarię i nie było Volte-VoWifi przez 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...