Skocz do zawartości

Brick Mi 4S z AliExpress po update


tomeka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Mi 4S na AliExpress. Poprosiłem sprzedawcę o wgranie MIUI 8 oryginalnego (w sensie China rom), ale i tak dostałem telefon z jakimś dziwadłem bazowanym na MIUI 7. Postanowiłem na własną rękę wgrać MIUI 8 China rom przez recovery. Niestety telefon tego nie przeżył i jest teraz brickiem. Zatrzymuje się na logu MI, ale działa fastboot (recovery nie, jest w bootloopie). Próbowałem wgrać fastboot rom poprzez MiFlash, niestety wyskakuje komunikat w stylu Can't flash. Device is locked. W takim razie, złożyłem ten wniosek od zezwolenie na odblokowanie bootloadera i po dniu dostałem smsa z powiadomieniem, że mogę. Spróbowałem więc przez MiUnlock, niestety program nie rozpoznaje telefonu, ponieważ nie jest on skojarzony z moim kontem Mi (nie zalogowałem się na nim, robiłem update od razu po wyjęciu z pudełka), i wyrzuca komunikat o tym, nie pamiętam jaki konkretnie.

Głupio trochę wyrzucić 1000 zł w błoto przez niekompetencje chińczyka, któremu jasno napisałem, żeby zainstalował najnowsze oryginalne MIUI a on nawet odpisał, że ok. Napisałem do niego, że przez to że zainstalował jakieś badziewie i zablokował bootloader (no bo chyba bez odblokowania nie zainstalowałby tego chłamu swojego? Poprawncie mnie jak się mylę) wystawił mnie na spowodowaniu bricka telefonu. Liczę, że mi napisze jak to naprawić albo zgodzi się na wymianę (lol, nie sądzę).

Co robić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas to czekaj, jak chcesz szybciej, np. po godzinie- to zaangażuj się, znajdź tutorial i działaj. Naprawdę jest to prosta sprawa gdy masz podane jak na tacy każdą kolejność działania. Bez obaw, takich sytuacji było wiele i ludzie którzy mają pojęcie o programowaniu, sprzęcie poświęcając czas ratując nam tyłki. Do roboty, biadolenie odstaw na bok. 

A propos chińczyka-tylko współczuć. W takich sytuacjach przypomina mi się historia kolegi który kupował auto. Rozmawiał ze sprzedającym przez telefon, samochód miał być w idealnym stanie, po prostu igła. Na miejscu okazało się ,że to nie samochód tylko totalny złom. Kolega przejechał przez buraka 200km. Rozmowa na miejscu wyglądała tak:

Kolega: -Nawet nie wyjeżdżaj Pan tym złomem, miała być igła a Pan pokazuje mi inny samochód do tego rozpiżony

Sprzedawca: -Co Pan, to jeszcze pojeździ, a tamten to sprzedałem wieczorem, syn kolegi kupił. Jak Pan nie chce to niech nie bierze.

Kolega: -Wie Pan co? Nie jestem z tąd i nikogo tu nie znam, nie będę ryzykował i dlatego nie dostaniesz Pan w mordę-ale mogę Panu powiedzieć, ze jesteś Pan zwykłym CH.j.m

 

I tak samo jest z twoim chińczykiem. Dobra, dość opowiadań-do roboty. Powodzenia.

Jeszcze jest MiCenter, godny polecenia warstat prowadzony przez chłopaków z miuipolska.pl-ich czas i wiedza jednak kosztują, ale można się dogadać. Link do nich http://micenter.pl/o-nas/

Edytowane przez johny303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...