Recommended Posts

witam, mam problem, mianowicie posiadam troche ogłady z telefonami, tak wersji Romów xiaomi nie ogarniam, plus chiński to dla mnie magia więc może od poczatku.
Kupiłem Mi5 64GB z romem Global stable 8.0.2.0 (MAAMIDG) i chciałbym odblokować bootloader żeby zainstalować custom rom. 
Robiłem według tutorialu na forum ale po kliknięciu w unlock Now wyrzuca mnie na jakąś chińską stronę, translator mówi ze mam nick wpisac ale jak wpisze swój to dostaje odpowiedź z serwera że zajęty jest.
Może ja coś źle robię? Ciężko znaleźć jakies konkretne informacje. A jak już coś jest to zaraz ktoś pisze że jest inaczej.

Prosiłbym aby ktoś mnie poprowadził za rączkę... albo chociaż wskazał w czym może być problem.

Czyli jeszcze nie masz zgody.

Załóż konto na mi.com koniecznie podaj prawidlowe dane bo pozniej bedziesz w czarnej d*pie.

Potem czytaj ten temat az bedziesz znac go na pamiec:

I przestaniesz zadawac podstawowe pytania.

PS. Na tej stronie jakbys dobrze popatrzyl to na dole masz mozliwosc wcisniecia English

U mnie ciekawa sprawa, mam redmi 3, ale ostatnio przyszedł też mi5. W redmi 3 kiedyś wysłałem request o odblokowanie i dostałem zgodę ale tego nie zrobiłem. Wczoraj z głupa odpaliłem miunlock na mi5, kliknąłem i odblokowało! Przynajmniej taki był komunikat. Sprawdzając kodem dalej pokazuje że zablokowany. To jak jest w końcu? Możliwe że odblokowało?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

U mnie ciekawa sprawa, mam redmi 3, ale ostatnio przyszedł też mi5. W redmi 3 kiedyś wysłałem request o odblokowanie i dostałem zgodę ale tego nie zrobiłem. Wczoraj z głupa odpaliłem miunlock na mi5, kliknąłem i odblokowało! Przynajmniej taki był komunikat. Sprawdzając kodem dalej pokazuje że zablokowany. To jak jest w końcu? Możliwe że odblokowało?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

No tak, jeśli doszło 100%, to odblokowales. Zgoda na odblokowanie jest na konto, a nie na telefon.

Napisane z Xiaomi Mi5

2 godziny temu, korsarz222 napisał:

jak sprawdzić aktualną wersję oprogramowania i czy botloader jest odblokowany?

próbuje użyć tego sposobu https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

ale nie wykrywa telefonu...

Nie wiesz jak sprawdzić aktualną wersję, a łapiesz się za odblokowanie bootloadera, żeby później wgrywać ROM, tak? Nie no, spoko. Ale taniej Ci wyjdzie jak oddasz do serwisu nie-zbrickowany.

3 godziny temu, wtbn napisał:

Nie wiesz jak sprawdzić aktualną wersję, a łapiesz się za odblokowanie bootloadera, żeby później wgrywać ROM, tak? Nie no, spoko. Ale taniej Ci wyjdzie jak oddasz do serwisu nie-zbrickowany.

Spokojnie, poradzę sobie! Jestem nowicjuszem w temacie Xiaomi (ale nie w temacie telefonów komórkowych!) dlatego pytam o podstawy podstaw żeby czegoś nie zepsuć. Zaczynam od botloadera. Chcę wyjaśnić mój problem i wątpliwość (bo przecież od tego jest to forum) a Twoja wypowiedź to raczej wyśmiewanie niz rzeczowa pomoc więc na przyszlość daruj sobie...

Edited by korsarz222
  • Like 1

Ok, udało się odblokować bootloader, czekałem na odblokowanie od chińczyka 2 dni, dostałem sms'a dzisiaj po 2 w nocy :)

Zrobiłem flasha i system znowu działa. Dzięki za odpowiedzi. 

Guest
This topic is now closed to further replies.