Sign in to follow this  
pasi17

Naprawa usuniętego IMEI po wgraniu softa

Recommended Posts

Witajcie, jeżeli po wgrywaniu softa, ktoś z was miał problem z połączeniem się z kontem Xiaomi ("Sprawdzanie statusu Lokalizacji urządzenia"), miał problem z IMEI i nie mógł nigdzie dzwonić, ani pisać smsów. A u góry ma komunikat "Nie można uzyskać IMEI" i jeśli na stronie https://jd.mi.com/  pokazuje wam "Not a Mi device" to trzeba zrobić tak:
Jeśli wgrywałeś softa przez SP Flash Tool. Najprościej będzie jak wgrasz go jeszcze raz, ale tym razem odznaczysz "preloader". Jeśli to nie pomoże to skorzystaj z tej metody.

Programy, które będą potrzebne: MAUI META, Android Gadget CDC, Root Explorer.


Na początku pobierz obydwa pliki:
MAUI META: https://forum.hovatek.com/thread-12328.html
Android Gadget CDC: http://www.4shared.com/get/Jdr8xh2Oce/Android_Gadget_CDC_driver.html

Potem pobierz Root Explorer w Sklepie Play

1. Zainstaluj Android Gadget CDC
Wejdź w Menadżer Zadań > Akcje > Dodaj starszy sprzęt > Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy > Dalej > Z dysku > Przeglądaj > Wybieramy Android_Gadget_CDC_driver.inf > Klikamy OK i Dalej > Dalej


2. Uruchom Root Explorer i skopiuj plik BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6797_*** który znajduje się w /system/etc/mddb/ i zapisz go w pamięci telefonu, tak żebyś wiedział gdzie. Podłącz telefon i skopiuj ten plik na pulpit.


3. Zainstaluj i uruchom MauiMETA
Wyłącz telefon, w programie kliknij na Reconnect (będzie migała dioda na zielono i czerwono), podłącz wyłączony telefon do komputera, po chwili dioda zmieni kolor na żółty, oznacza to, że telefon jest dobrze podłączony.
Wybieramy IMEI download, pojawi nam się kolejne okienko, wybieramy w nim "Change NVRAM Database File" i wskazujemy plik, który skopiowaliśmy z telefonu.
Naciskamy Upload from flash (w SIM1 i SIM2) jeśli pojawi się IMEI to dobrze, Checksum powinno się uzupełnić o ostatnią cyfrę IMEI.
Jeśli nie wczyta IMEI to musimy wpisać go ręcznie. Wpisujemy IMEI w SIM1 i SIM2. Wpisujemy Checksum (to ta 15 cyfra IMEI).
Klikamy Download to Flash.
Można już nacisnąć Disconnect i odłączyć telefon, w telefonie sprawdzamy czy IMEI się przyjął, wpisując na klawiaturze *#06#.

Od teraz karta SIM będzie normalnie działać, szybko wykryje status lokalizacji przy połączeniu z kontem Xiaomi oraz na stronie https://jd.mi.com/ wykryje nasz telefon.

Mam nadzieję, że komuś się przyda ten poradnik. Pozdrawiam.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this