emjot

Nie ładuje, nie widzi urządzeń OTG

Recommended Posts

Stało się dzisiaj. Wczoraj aktualizacja OTA do global stable (nie wiem czy ma związek), dzisiaj rano telefon odłączony od ładowania, po bardzo intensywnym dniu chciałem podłączyć do ładowania. Nie ładuje żadnym kablem ani ładowarką (Redmi 3S żony ładuje wszystko bez problemu), nie widzi pendrive OTG. Po rozebraniu telefonu i podpięciu bezpośrednio pod złącze ładowania w telefonie żony, bateria ładuje. Co to może być?

Na 99% do wymiany port ładowania - niestety to słaby punkt tego modelu. Jesli będziesz samemu szukać pamiętaj, że porty różnią się w modelach RMN3 (MTK) i RMN3pro (Snapdragon) -port dla Twojego telefonu może mieć również oznaczenie "Full CNC"

f-cnc1.jpgf-cnc2.jpg

• Like 1

Już zamówione, a w międzyczasie szybko zakupiłem lokalnie wersję Gold 2/16. Bez telefonu jak bez ręki. Przyjdzie, naprawi się i pewnie Gold pójdzie dalej...

Dzięki za info.

Ja u siebie już dwie sztuki wymieniłem. Jedna leży czeka na złe czasy i myślę żeby zamówić jeszcze ze dwie bo trochę szybko lecą.....

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jesteście wyjątkowe psuje :D
Od kwietnia telefon i nie musiałem tego jeszcze wymieniać.

Albo inaczej.
Kupcie firmową ładowarkę i pewnie kłopoty się skończą

wysłane z RedMi Note 3 Pro

Innych to znaczy jakich?. Bo jak myślisz o oryginalnej z telefonu, to ja swoją zaraz wyrzuciłem. Kupiłem do samochodu i do domu AUKEY

wysłane z RedMi Note 3 Pro

No niestety dopiero doszedł port i nowa bateria. Telefon włączony, port wymieniony i nie działa... Wyglądał troszkę inaczej, jakby brzydziej. Nie ładuje i nie widzi ładowarki, komputera i urządzeń OTG. Na drugim RN3 który mam wszystko działa. Walnięty port, czy coś innego mogło pójść?

Wymontuj port ze sprawnego telefonu i sprawdź na niedziałającym - metoda prób i błędów czasem niezastąpiona jest :-)

Testowałem problem we wszystkie strony. Nowe USB jest dobre, taśma też. Wszystko działa w sprawnym telefonie. Na odwrót niestety nie. Czyli zapewne coś spalone na płycie niestety?

Witam,

Mam problem z portem USB w moim telefonie. Telefonu nie da się ładować(sprawdzane na różnych ładowarkach i kablach), tak samo nie wykrywa go po podłączeniu do PC. Podłączenie kabla nie daje żadnego efektu.

Problem zaczął się od tego że zostawiłem telefon podłączony do ładowarki, po kilku godzinach kiedy go odłączałem był strasznie gorący i naładowany tylko do 50%. I od tego czasu port USB nie reaguje, wszystko pozostałe działa jak trzeba.

Co może być przyczyną i jak to naprawić ?

Edited by pawel2121

Tutaj masz większość informacji 

Płytka USB do wymiany pewnie dość częsty problem tego modelu.

Tylko sprawdź czy masz wersję kenzo czy Kate przed zakupem płytki żeby się nie zdziwić się że nie pasuje.

Edited by Snajper

Nawet na linuxie ,odpal live cd powinien go zobaczyc

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.