Skocz do zawartości

Koszmarne zużycie baterii


szczwany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Od pewnego czasu zauważyłem że redmi 3 pro działa o połowę krócej ... Jak normalnie przy moim użytkowaniu miałem 7h sot to była norma. Obecnie dochodzi do maksymalnie 4,5h. 

Telefon kupiłem nie tak dawno na ibg. Używam oryginalnej ładowarki. Nie rozladowywalem go do zera.

Nie używam aplikacji typu fb,messenger. Mam jedynie snapchat czy dosłownie 12 programów.

Jakieś pomysły? Może kalibracja baterii?

System 6.9.29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Oczywiście że jest możliwa tylko trzeba ściągnąć klapkę.

Wiem że od jakiegoś czasu drenuje baterię bluetooth i widzę na miui 9 dalej ten sam problem. Używam amazfita, wcześniej mi band 2 i bateria spada dramatycznie. Odłączyłem telefon o godzinie 3 w nocy było 100%, gdy obudziłem się rano o 7:30 było 88%. Ktoś ma jakieś rozwiązanie czy jedynie wrócić na stary i sprawdzony 7.1.3.0 :) Tam nic nie drenowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth mam wylaczony...

 

Witam,

Jako ze temat jest bardziej rozbudowany od poprzedniego(nie ogranicza sie do software), postanowilem zalozyc nowy.

Otoz mialem problem z bateria. Od poczatku uzywalem MIUI, pozniej CyanogenMod, Lineage, RR. Na ostatnim po jakims czasis uzywania zaczela znikac bateria.

Wgralem AIM Rom, to samo.

Kupilem nowa ORI baterie, wymienilem. Wgralem Lineange 15(oreo), polecany na XDA, nikt nie ma problemu z bateria.

U mnie dalej traci sie w oczach. Godzine temu odlaczylem od ladowarki po nocy, a tu juz 80%, jedynie pisze tego posta.

Gdzie jeszcze moze lezec przyczyna? Jakas czesc w srodku zzera baterie, czy kernel po instalacji Oreo wgral sie nowy? Dodam, ze wyczyscilem wszystko co sie dalo, nawet TWRP po Chinsku sie wlaczylo.

Co robic koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A masz R3 zwykły czy Pro? Jak R3 to proponuję jeszcze spróbować 7.1.3.0

Ja z przykrością ale wracam na ten soft, mam dość drenażu baterii. Odpinam rano, potem przez dzień może 2-3h SoT i wieczorem po ok. 12-14h muszę już ładować bo zostaje kilka(naście) % baterii. Na 7.1.3.0 SoT 8-10h i telefon ładowałem co 2-3 dni. Szkoda że nie naprawili tego w MIUI 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2016 o 11:12, bergmen napisał:

kliknij w sustem android i zrób zrzut. jakaś apka się pewnie na okrągło lokalizuje albo inaczej nie pozwala na deep sleep.

System Android, jest tam spis apek, ale nie ma możliwości podejrzenia szczegółów.

Dnia 8.10.2016 o 13:11, FrisBy napisał:

Zainstaluj "BetterBatteryStats". Uruchom, naładuje telefon. Jak bateria będzie na rezerwie uruchom ponownie aplikacje i sprawdz co żre baterię. Wiele razy mi programik pomógł.
Na XDA do pobrania za darmo.

 

I jakie apki sprawiały problem?

 

Problem z deep sleep miui 9 na starych urządzeniach występuje, jest taka możliwość dla Miui8

https://www.youtube.com/watch?v=wNqpMChfqJ0

 

Edytowane przez acocieto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat, bo na żadnym forum nie mogłem znaleźć takiego samego problemu. Mam ten sam od bardzo długiego czasu. Na wszystkich zagranicznych forach był to albo problem z deep sleep albo jakieś nienaturalnie wysokie zużycie przez którąś z apek(pasek awake na screenach). W każdym razie po zmianie softu problem znikał. U mnie nie. Kiedyś na 7.1.3.0 trzymał mi 3 dni, sot zawsze 8h+(często około 10h), aż wreszcie zaczął zużywać baterię z niczego. Full wipe twrp, factory reset. Zmieniałem romy wielokrotnie MIUI 7; 7,5; 8; 9, Global, China, xiaomi.eu, CM też. Nigdzie już nie przekroczyłem 6h sot i 2 dni użytkowania i to na 7.1.3.0. Na nowszych romach było tylko gorzej. Sot zawsze oscylował w okolicy 4-5h i może 1,5 dnia użytkowania(wydajność pracy na baterii spadła mniej więcej o połowę). Co ciekawe jeśli korzystam z danych mobilnych to 1% baterii przypada mniej więcej na 2 minuty włączonego ekranu. Wcześniej 10% baterii to zawsze była godzina użytkowania.

 

Ostatnio rozbiłem wyświetlacz, więc zdecydowałem się przy okazji na wymianę baterii. Na nowej, podobno oryginalnej, jest tylko gorzej. Obecnie na najnowszym miui9 od xiaomi.eu zostało mi 2%, sot wynosi 3h25min, a czas pracy na baterii 1 dzień i 3 godz. Wykres baterii pikuje w dół niezależnie od tego czy korzystam z telefonu czy nie. I w sumie już nie wiem co może się dziać. Taki sam problem jak Meon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja proponuję sprawdzić tym którzy mają już długo swój telefon aby, jeśli mają taką możliwość, zmierzyć sobie pojemność baterii. U mnie wyszło około 2300mAh po praktycznie 2 latach użytkowania (telefon kupiony zaraz po premierze styczeń/luty 2015). Zamówiłem z ciekawości nową baterię i zobaczę co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem się zastanawiam czy narzekanie na baterie ma sens skoro mam ten telefon 2 lata to chyba nie ma co oczekiwać że bateria będzie trzymała jak na początku 3 dni...  mam Redmi 3 i rom 7.11.23 i 2 dni bateria daje rade przy normalnym użytkowaniu (rozmowy, smsy, messenger, internet, watshapp) na pewno bardzo poprawiła się wydajność baterii po przejściu z pełnej wersji messengera na messenger lite więc może warto przerzucić się na lżejsza wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fake4r @cincin27 Trochę się panowie zagalopowaliście, bo telefon wyszedł na początku 2016 roku :P. U mnie telefon jeszcze trzyma te 8h na Wifi, w cyklu mieszanym może 5h. Aczkolwiek teraz z ciekawości zainstalowałem AOKP, bo trochę mnie dobijają raz działające, raz nie powiadomienia na MIUI. W tej chwili 69% i prawie 3h SOT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...