Skocz do zawartości

RN3P problem z czujnikami


Crims

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś otrzymałem RN3P i wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt iż nie działa czujnik zbliżeniowy(ekran nie gaśnie podczas rozmowy) i ekran nie obraca się np. w smsach.

Pytanie czy telefon jest wadliwy czy coś jest nie tak z oprogramowaniem? Co ciekawe w Antutu i CPuz nie wykrywa żadnych sensorów. Czujnik światła działa prawidłowo - wyłączyłem automatyczną jasność ale to nic nie dało.

Wersja MIUI - GLobal 8.0 Stabilna ( 8.0.1.0.0)LHOMIDG. android 5.1.1 LMY47V.

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy MiFlash w teorii powinien działać na 32 bitowych systemach ale raczej bym nie ryzykował, jeśli program się wykrzaczy może uceglić telefon. Polecałbym zrobić to np. u kogoś z 64 bitowym systemem albo zainstalować takowy tymczasowo u siebie na drugiej partycji.

Edit: @Crims

Nawet mimo obsługi 32 bitowych systemów zalecają do używania minimum Windows 7 więc tym bardziej nie ryzykuj raczej.

http://en.miui.com/thread-345974-1-1.html

Edytowane przez primek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przebrnąć przez zmianę wersji systemu - zainstalowałem wersję 8.0.2.0 potem zaktualizowało się do wersji 8.0.5.0, ale nic to nie dało. Antutu nadal nie widzi żadnych sensorów, ekran nie gaśnie podczas rozmowy, ekran nie przekręca się w orientację poziomą np. w smsach. Gra pozioma odpala się dobrze. Jakieś rady? Jak nic nie wymyśle do poniedziałku to mam możliwość oddania telefonu ale wolałbym tego uniknąć - nie po to czekałem 30 dni aby teraz go oddawać. Możliwe żebym dostał jakąś podróbę bez tych podzespołów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Crims napisał:

ekran nie przekręca się w orientację poziomą np. w smsach

Obrót ekranu w aplikacji sms dostępny jest tylko w romie miuipolska/xiaomi.eu podobnie, jak kilka innych 'ficzerów'. Moja sugestia - odblokuj bootloader, wgraj twrp i zainstaluj xiaomi.eu, a myślę że telefon zacznie pracować, jak należy. Ilość bugów w ostatnich kompilacjach global jest nie do zaakceptowania. 

Jakbyś miał problemy - pisz na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam to forum i wychodzi na to że Xiaomi to szmelc nie z tej ziemi. Nie wiem za co ta firma zbiera tyle pozytywnych komentarzy, chyba za specyfikację na papierze... Co osoba to inna wersja oprogramowania, inny problem a to to nie działa a to tamto.... jeszcze to zabezpieczenie konta xiaomi , nie wiem co za geniusz to wymyślił i w jakim celu ale dał d*py po całości. Wychodzi na to że zwykły Kowalski nie powinien zawracać sobie gitary tą marką bo może się okazać że wyrzuciło się KASĘ W BŁOTO. Po za tym forum można jeszcze gdzieś szukać pomocy po za serwisem? W przypadku zablokowanego konta Xiaomi serwis coś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Crims Pamiętaj, że na 1 użytkownika z problemami, który opisuje je na forum, przypada średnio 100 użytkowników, którzy po prostu z telefonu korzystają i problemów z nimi nie mają żadnych.
A zdecydowana większość problemów wynika z tego, że ludzie kombinują ponad miarę, często nie posiadając potrzebnych do tego umiejętności bądź potrzebnej wiedzy. Pobierają złe ROMy, nie postępują zgodnie z poradnikami, itp, itd.
Nie forsowałbym na Twoim miejscu takich opinii. Jeśli robi się wszystko z głową - telefon działa wyśmienicie, a stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny. 

 

EDIT:
No i słuchawka nie wybucha. :) 
Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Edytowane przez musek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...