Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

w moim telefonie z Global ROM 8.03 występuje następujący problem: brak reakcji po uruchomieniu GPS. Nie pojawia się nawet ikona po kliknięciu w GPS w pasku dostępu.

Testowałem za pomocą apek GPS Status oraz GPS Test. Brak fixa w obu. W tej drugiej 22 satelity "in view", 0 "in use". Nie działa oczywiście żadna funkcja lokalizacyjne np. w google maps.

Jakiś pomysł jak rozwiązać powyższy problem? Jedynie co mi do głowy przychodzi do reset do ustawień fabrycznych.

Edited by animaes

Napisałem w poście powyżej jaki - Global ROM 8.03.

Czy muszę zrootować telefon aby podmienić gps.conf?

Czy ma to jakieś znaczenie, że pomimo Global Rom z polską wersją językową mam w Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Region -> Chiny (systemowe)? Brak możliwości zmiany.

Dla potomnych: Xiaomi Redmi Note 4 GPS nie uruchamia się, nie łapie fixa.

Rozwiązanie: przejście z systemu Global 8.0.3 na najnowszą wersję MIUI Polska. GPS działa poprawnie, fix ustawia się w kilka sekund.

Edited by animaes
  • Like 1
Dnia 6.10.2016 o 19:43, animaes napisał:

Rozwiązanie: przejście z systemu Global 8.0.3 na najnowszą wersję MIUI Polska. GPS działa poprawnie, fix ustawia się w kilka sekund.

Mógłbyś w punktach napisać, co trzeba i jak zrobić zmianę z Globala na Miui8 Pl. .RMN4 to świeży telefon i za bardzo nie ma do niego wsparcia. Myślę, że w takiej potrzebie jak ja będzie więcej zainteresowanych. czy ten ROM jest do Redmi Note4 i czy pójdzie metodą aktualizacji? Mój obecny ROM to Global 8.0.3

xiaomi.eu_multi_HMNote4_6.9.29_v8-6.0.zip

Edited by kaer
  • 8 months later...

Witajcie,

Od piątku jestem szczęśliwą posiadaczką Redmi Note 4. Na początku nie działały usługi Google, po aktualizacji już tak, ale nie włącza się GPS. Nie ma ikonki lokalizacji na pasku zadań, gdy włączam gps, tym samym nie działają nawigacja czy endomondo.

Czy należy tutaj przeinstalować system czy jest jakaś inna możliwość? 

Jeśli tylko reinstalacja wchodzi w grę, czy mogłabym Was prosić o dokładne instrukcje(lub o podanie wiarygodnych źródeł), jak to zrobić? Jestem kompletnym laikiem i nie wiem, jak się do tego zabrać.

Dziękuję Wam z góry.

Ps. Nie mogę wstawić screena z informacją o telefonie:/  Miui 8.2.1.0. global

1 godzinę temu, Anianallegro napisał:

Czy należy tutaj przeinstalować system czy jest jakaś inna możliwość?

Wejdź w Panel sterowania, uprawnienia, lokalizacja i tam sprawdź czy te programy w których nie działa GPS mają do niej dostęp.

• 2 months later...

Witam. Po ostatniej aktualizacji (oficjalnej za pośrednictwem telefonu) androida na 7.0 GPS zaczął wariować. Do tej pory sygnał łapał natychmiast. Teraz mimo włączonego przesyłu danych i GPS ustawionego na wysoką dokładność nie może złapać Fixa. Próbowałem już kilka aplikacji (wcześniej nie potrzebowałem ich wcale). Pokazuje moją lokalizację w odległości o kilkadziesiąt metrów dalej niż jest faktycznie, a włączenie nawigacji np w Mapach Google z których zawsze korzystałem trwa wieczność. Trasę podróży ustala, pokazuje elegancko, ale po kliknięciu nawiguj, niestety nie nawiguje. Dopiero po długim, naprawdę długim czasie ewentualnie coś zaskoczy i zaczyna nawiązać. Ma ktoś może jakiś pomysł co zrobić w takim przypadku? MIUI posiadam w wersji 8.5.4.0. 

Pozdrawiam 

@DanielS nie ma problemu z GPS na tym wydaniu. Mój syn ma go już dość długo, nie pamiętam dokładnie kiedy go aktualizował i GPS Test pokazuje dokładność 5 metrów i fix łapie w parę sekund. Może case zakłóca sygnał jeśli jakiegoś używasz. 

Edited by mariusz.ur
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...