Skocz do zawartości

Kilka pytań nowego posiadacza RN3 z XKOM


Zjacer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

przeszukałem tematy na forum, na część pytań znalazłem odpowiedzi, ale niektóre są jeszcze z czasów, kiedy Redmi Note 3 nie był dostępny tak łatwo do kupienia w Polsce.

Zacznę od kwestii podstawowych, mam nadzieję, że nie pominę czegoś ważnego (do wczoraj byłem posiadaczem Galaxy S2 Plus :D).

 

Xiaomi Redmi Note 3 2/16 (Snapdragon)

MIUI 7.5.2.0 | Wersja stabilna

Android: 6.0.1. MMB29M

 

W telefonie po zainstalowaniu Hearthstone zostało mi 4.7gb pamięci wewnętrznej, ciut mało.

 

1) Kwestia przenoszenia aplikacji na kartę SD. Wyczytałem, że jedyną możliwością jest root. To chyba wciąż aktualne, tak?

2) Czy to prawda, ze aplikacje tak przeniesione znacznie gorzej działają? Czy mogę sobie pozwolić na to, by jakieś rzadko używane tak przenieść?

3) Czy MIUI 8 przynosi na tyle ważne nowości (np. przenoszenie aplikacji bez roota), by laik próbował zrobić update?

4) Czy istnieje gdzieś spis aplikacji, które mogę spokojnie wyrzucić celem zwolnienia miejsca w telefonie? Mam na myśli te od Xiaomi, chociaż przyznam, że takie cuda jak Filmy Google też bym chciał usunąć, ale chyba się nie da. Zawsze po usunięciu chce mi to aktualizować, czy jest możliwość zablokowania takich aktualizacji (konkretnych aplikacji), ewentualnie permanentnego ich odinstalowania?.

5) Czy jest jakaś możliwość przełączania się między 3G, a LTE? To drugie zżera więcej baterii, a za chiny nie mogłem znaleźć takiego widżetu.

6) Wcześniej telefon służył mi tylko do słuchania muzyki i dzwonienia. Czy jest coś jeszcze, co powinienem zrobić, jakieś magiczne konfiguracje?

7) W związku z powyższym: czy są jakieś ważne aplikacje, które powinienem zainstalować?

PROBLEM:

Mam też problem z czytnikiem linii papilarnych. Często zdarza się tak, że odblokowuje telefon palcem, pojawi się pulpit na ułamek sekundy i telefon znowu się blokuje. Pozostaje opcja oblokowania 'rysunkiem'. To norma (nie widziałem, żeby ludzie się skarżyli na czytnik), wina oprogramowania, czy może mój egzemplarz jest wadliwy? Posiadam folię na przodzie (jeśli ta informacja coś da),  bo w sobotę jadę wykupić ubezpieczenie od przypadkowych szkód, ale mam też możliwość zwrotu telefonu.

Pozdrawiam

Zjacer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak. 

3. update zrobisz bez problemu, otwórz aplikacje Aktualizacje i powinno wyskoczyć. moim zdaniem warto zaktualizować.

4. musisz mieć root.  

5. jest w opcjach, szukaj Preferowany typ sieci 

6. nie wiem czego potrzebujesz. 

 

problem: usuń aktualne odciski, zaktualizuj system i dodaj nowe. ale pamiętaj że czytnik w rn3 nikomu nie działa w 100% idealnie. dopiero mi5s na czytnik w nowej technologii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zjacer napisał:

2) Czy to prawda, ze aplikacje tak przeniesione znacznie gorzej działają? Czy mogę sobie pozwolić na to, by jakieś rzadko używane tak przenieść?

Tak i to dość znacznie, karta jest po prostu wolniejsza w odczycie i zapisie niż pamieć telefonu. Jakieś rzadko uruchamiane appki bym poprzenosił, ale gry lepiej zostawić w pamięci telefonu.

16 minut temu, Zjacer napisał:

5) Czy jest jakaś możliwość przełączania się między 3G, a LTE? To drugie zżera więcej baterii, a za chiny nie mogłem znaleźć takiego widżetu.

Możesz ustawić w opcjach poszczególnej karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Zjacer napisał:

Mam też problem z czytnikiem linii papilarnych. Często zdarza się tak, że odblokowuje telefon palcem, pojawi się pulpit na ułamek sekundy i telefon znowu się blokuje.

Tak się dzieje gdy próbujesz odblokować czytnikiem i jednocześnie zasłaniasz (np. palcem) czujnik zbliżeniowy (miedzy przednim aparatem a głośnikiem rozmów), takie zabezpieczenie przed przypadkowym odblokowaniem np. w kieszeni. Jeśli go niczym nie zasłaniasz, nie ma na nim jakiegoś brudu i dalej tak się dzieje to prawdopodobnie przyczyna jest w tej naklejonej folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrx: Co do aktualizacji, to robiłem wczoraj i był to jakiś update zabezpieczeń i poprawa błędów. Wrzuciłem teraz opcję 'pobierz najnowszą aktualizację [ale nie było numerka]' i zobaczymy co to będzie.

 

Fikoblin: W zasadzie właśnie mi chodzi o rzadko używane appki, typu zdjęcia od Google. Samą opcję znalazłem, dzięki!

 

primek: czyli faktycznie to może być folia. Z tym, że jeśli czytnik był zasłonięty, to urządzenie kazało mi wciśnąć przycisk powrotu i głośności, a taka sytuacja ma miejsce bez takiej informacji. Sprawdzę też kasację i ponowne ustawienie odcisku.

 

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze w piątek dotrą do mnie słuchawki i sprawdzę czy wszystko bangla (widziałem problemy na youtube ze słuchawkami innych producentów) i będę wiedział, czy zostaję z telefonem czy nie. Jedynym mankamentem jest dla mnie tylko kilka gigabajtów wolnej pamięci wewnętrznej, ale z rootem może sobie jakoś poradzę.

 

EDIT: Pobrałem tę aktualizację, zainstalowałem, ale to wciąż to samo MIUI 7.5.2.0.

Edytowane przez Zjacer
Dodanie informacji o aktualizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luki! napisał:

A dział Kate masz oddzielnie, nazywa się Redmi Note 3 SE

Tylko, że kolega, jak sam stwierdził jest początkującym użytkownikiem RN3. Skąd ma wiedzieć, czy jego telefon to Kate, czy Kenzo? Podejrzewam, że nie miał pojęcia, ze są dwie wersje.

Dnia 6.10.2016 o 18:58, Zjacer napisał:

3) Czy MIUI 8 przynosi na tyle ważne nowości (np. przenoszenie aplikacji bez roota), by laik próbował zrobić update?

@Zjacer Posiadasz wersję Kate/SE/International telefonu. Xiaomi przygotowało je na rynki zewnętrzne. Stabilnej wersji MIUI 8 dostepnej poprzez OTA jeszcze nie ma dla tego modelu, więc musisz się uzbroić w cierpliwość jeżeli nie chcesz bawić się w "ręczną" aktualizację softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...