Skocz do zawartości

Redmi Note 3 Pro 2/16GB, czy Mi4


Myder

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu przeglądam już forum, gdyż zakup pierwszego Xiaomi planuję już od ponad miesiąca. Mój budżet to około 600zł i zakupu planuję dokonać u Goldwaya. Od telefonu oczekuję względnie dobrej jakości wykonania i możliwie dobrego aparatu. Zdarza mi się grać w bardziej wymagające gry, dlatego wydajność też jest dla mnie dość ważna. Wielkość ekranu nie ma dla mnie tak naprawdę znaczenia. Po przeczytaniu wielu wątków na forum, mój wybór początkowo padł na Mi4 ze względu na to, że to bądź co bądź poprzedni flagowiec oraz przez przewagę w jakości zdjęć, jednak teraz mam wątpliwości. Waham się między Mi4, a Redmi Note 3 Pro - oba telefony mieszczą się w moim budżecie. Przy którym z telefonów można liczyć na lepsze wsparcie od strony ROMu? Który z nich jest mniej awaryjny? Będę wdzięczny za wszelkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 3 Pro - nowszy, wydajnieszy SoC już na 64bitach (75k vs 44k w antutu), większa bateria, karta pamięci, 5,5 cala, czujnik palca.
Mi4 - lepiej zbudowany, mimo plastików to aluminiowa ramka fajnie usztywnia, 5cali, trochę lepszy aparat. Musisz uważać na kupowane wersje jeśli chcesz mieć LTE w Polsce.

Oba telefony mają świetne wsparcie społeczności (np. na oba jest oficjalny CyanogenMod). Mniej awaryjny jest chyba Mi4, w końcu to flagowiec.

Sam wybrałem Note 3, dużo większa wydajność, dłuższa praca na baterii, ma czytnik karty pamięci, nowszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz 5,5 cała to bierz mi4 .Ja też się zastanawiałem nad rdn3 pro a kupiłem mi nota. Kwestia czego bardziej potrzebujesz ? Jak aparat i jakość wykonania to mi4. Z tym czasem działania na mi4 nie jest źle. Na romie 6.9.15 żonie bateria wychodzi podobnie jak na romie z andkiem 4.4. Mi4 nie ma blokady , rdn3 ma , może mieć to znaczenia dla początkującego przy wgrywanie romu.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym odświeżyć temat. Jak wychodzi porównanie z Mi4c? Chcę telefon dla żony, jej zależy głównie na aparacie i o to żeby apki płynnie działały. Naczytałem się nt fantastycznego aparaty 3 pro, a tutaj piszecie że mi4 ma lepszy? Co z Mi4C bo wersja bez "C" jest ciężko dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaty w słoneczny dzień podobne, ale w gorszych warunkach Mi4c wychodzi na prowadzenie. Oba telefony są wydajne, ok 70k w Antutu, ale z własnego doświadczenia proponuje RN3P. Kupiłem Mi4c bo był tańszy i 5cali, ale jego zaleta - wydajny Snap808, był jego największą wadą. Po prostu ten SoC się nie udał Qualcommowi, telefon przegrzewa się, traci połowę wydajności jak jest gorący (i dosłownie mam na myśli gorący, po godzinnym zagraniu w coś wymagającego (hs, gtasa) nie da się dotknąć tylnej klapki w okolicach procesora) i czas na baterii wynosi jakieś 3-5h ekranu zależy co się robi. Ludzie piszą że bawiąc się w custom romy, obniżając taktowanie, itd, potrafią wycisnąć jedną godzinę więcej i niższe temperatury, ale nie miałem ochoty się w to bawić. Sprzedałem, zamieniłem na RN3P, który jest wydajniejszy, w ogóle się nie grzeje i ma czas na bateri 8-10h ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...