Skocz do zawartości

Zakup w Tajwanie akcesorii dla RN3 Pro SE


Kyniolus73

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 30.10.2016 o 09:28, Zenon napisał:

Ładnie wygląda:))To ile finalnie kosztowało Cię te etui?

Zamawiałem głównie w drugim zamówieniu, Kynolusowi została jedna sztuka i wziąłem ją też żeby mieć trochę wcześniej, pierwszy rzut był droższy bo Zabrze doliczyło VAT i wyszło 45zł, w drugim przeszło bez vatu przez wer Wawa i będzie taniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leverant88 napisał:

Zamawiałem głównie w drugim zamówieniu, Kynolusowi została jedna sztuka i wziąłem ją też żeby mieć trochę wcześniej, pierwszy rzut był droższy bo Zabrze doliczyło VAT i wyszło 45zł, w drugim przeszło bez vatu przez wer Wawa i będzie taniej :-)

WER Zabrze dorwało mi KATE,tam ostatnio mają 99,9% skuteczności:-) u goldiego wyszło 714zł a VAT + poczta(też zarabiają) to 172zł,razem 886zł za dark grey,w sumie i tak niezle,tel,super;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli np kupujesz u goldiego to powinieneś wybrać seller's shipping method i to jest wtedy opcja dhl... na aliexpress wielu sprzedawców w opisie o tym mówi że metoda sprzedającego jest najdroższa i najtańsza jednocześnie... co jest fajne to fakt że telefon doszedł do mnie w dwa dni od wysyłki... byłem w szoku, rano o 4-tej kiedy byłem jeszcze w hotelu w Warszawie i zobaczyłem że telefon jest we Frankfurcie, kiedy o 13-tej wróciłem do Lublina, zadzwonił kurier z dhl że ma przesyłkę dla mnie... to było niesamowite... wtedy kupowałem z ibuygou.com :-)

Edytowane przez Leverant88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to sprawdzone, że nie wymagają potwierdzeń płatności  z banku lub PP?
mały offtopic, ale może wiesz która opcja wysyłki jest przez DHL w przypadku skepu Banggood?

tak, zamawiałem swojego i zapłaciłem 49 zł vatu przy dhl, bez żadnej kontroli dokumentów czy płatności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zenon napisał:

Goldi zrobił wartość 50$ i co z tego jak zażądali w WER dokumentów kupna

I co za problem sprokurowac dokumenty kupna i tak wszystko masz elektronicznie w jpg lub pdf...wystarczy podrobic kwote total na 50 $ oraz platnosc paypala np...niczym sie to ńie rozni od deklaracji dhl...oni i tak nie weryfikują tego wg srednij ceny na aukcjach chinskich np...

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jimmy napisał:

teoretycznie racja, ale w ten sposób popełniasz przestepstwo skarbowe. Zysk nie duży a kłopoty mogą być dużo większe.

Zgadzam sie to tylko luzna uwaga, widze ze wiekszosc ludzi tutaj nie tyle popelnia przestepstwo skarbowe co oszukuje panstwo na vat...nie swoimi ale rekami chińczyków. A z moich doswiadczeń i z wypowiedzi tutaj wychodzi ze:

urzad celny nie weryfikuje w zaden sposob informacji o wartosci przesylki. Bazuje wylacznie na deklaracji chinczyka lub uczciwosci polakow przesylajacych dokumenty. Nie slyszalem aby zanegowali wartosc nowego telefonu na poziomie 70 $...z tego wynika ze maja srednich tabel np wartosci telefonow cos na wzor wartosci samochodow gdzie liczy sie marka, rocznik, wyposazenie, przebieg itp gdyby mieli to wyeliminowaloby to praktycznie oszustwa

po drugie urzad celny tez w pewein sposob oszukuje sie bo interesuje ich wylacznie co jest w przesylce oraz i ile sie sumarycznie zaplacilo. Naliczaja np vat i clo od prowizji agenta nieslusznie. Interesuja ich co jest zamawiane bo doliczaja np clo do case a do telefonu nie 

po trzecie zestanawia mnie jezeli np odpukac zepsuje sie telfoni i bede muzial do chin wyslac na naprawe jak sadze urzad celny ponownie naliczy vat od przesylki poniewaz nie mozna udowodnic ze ten konkretny model byl na cle np pare miesiecy temu...chyba ze inaczej sie to odbywa ?

po czwarte dzieki widmo wiem ze nalezy rachunek walutowy zalozyc i kupowac walute online :) obniza to koszty o 10 %

i na koncu wychodzi ze kupowac wylacznie przez dhl...ze wzgledu na czas i "uczciwe" koszty

ps. Sam uczciwe na razie płacę te wszystkie vaty, cla i dziwne oplaty dodatkowe ale faktycznie ibuyyou wydaje sie sensowna alternatywna bo na koncu koszty wychodzą na podobne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-15gr na $1 w zależności od tego kto przewalutuje a czasem nawet więcej np. jak płacimy kartą kredytową dochodzi opłata stala

Akurat w przypadku zakupu waluty nietypowej jak w naszym przypadku, kiedy to nie ma oficjalnego kursu odprawy to przewalutowanie nastepuje:
PLN->USD->TWD i  faktycznie najlepiej kupic dolary samemu a potem pozwolić przewalutować nasze $$ wystawcy karty np. Mastercard na TWD

Fakt jest taki, że PayPal liczy sobie spory spreed na znanych walutach: min 15gr (PLN->USD) wiecej niż jakis elektroniczny walutomat. W którejs wiadomosci do Kyniolusa pisalem, ile chcial zarobic więcej od Mastercarda na przewalutowaniu USD->TWD (również sporo).

Gdyby ktos coś chcial kiedys kupić i potrzebował pomocy to piszcie na PW, postaram sie pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzeba płacić w obcej walucie, nigdy swojej czy to przez Paypal, czy to kartą online czy bezpośrednio kartą bedąc zagranicą. Nigdy nie wybierać opcji przewalutowania przez sklep, merszanta czy co tam jeszcze. Paypal czy Amazon itp zarabiają krocie na przewalutowaniach przeważnie jest to od 1,5% do 4% Najlepsza kartą do płatności za granicą jest Amex, obciążając ja nie ma wogóle opcji wyboru waluty, zawsze idzie w obcej. najdroższa jest Visa, ma najwyzsza marże za przewalutowanie (bo ktoś tą walute i tak musi zamienić po drodze.

Ciekawe jest to że w IE naliczają jeśli już tylko cło nigdy VAT, a niby ta sama UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kynio: Zakladasz normalne konto jak na kazdym portalu. Dodajesz sobie konta: zlotówkowe i walutowe (ile chcesz). Dane podane w sytemie musza sie zgadzac z danymi na kartach. W menu serwisu walutomat szukasz jak sie robi przelew (w temacie przelewu musi byc okreslona tresc). Z banku np. mbank robisz przelew na rachunek ktory wyswietli sie w opcjach serwisu walutomat i podajesz okreslony temat przelewu. Jak juz kasa bedzie na koncie walutomatu to dostaniesz SMS/email. Ustalasz kurs po jakim chcesz kupic walutę i czekasz. Jak waluta kupi sie to mozesz przelac na wczesniej dodane konto walutowe i zlecasz z walutomatu wypłatę - potwierdzasz SMSem. Czekasz az przyjdzie na konto walutowe i płacisz gdzie chcesz. Mozesz podpiac kartę do PayPala albo placić na aliexpress itp. 

 

PS: Wbij sobie do glowy, ze zawsze w walutomacie kupujesz jakąś walute czyli zawsze kupujesz USD za PLN więc ustawiasz/patrzysz na kurs kupna. Pobaw sie malymi kwotami i naucz dzialania walutomatu. Prowizja to 0,2% czyli troche wiecej niz 0.5gr 

 

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane musza sie zgadzac z jakimi kartami, podobnie jak podpiecie karty do paypala ? Musze operowac na kartach bankomatowych czy mogę operowac na samych rachunkach ? W paypal przeciez moge podpiąć konto bankowe a nie karte. Czy to co piszesz o kartach to Twój skrót myslowy czy tez musze na nich dzialać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimmy: Popatrz na kurs w cinkciarzu, czesto maja duże spready i szybko kasa lata miedzy rachunkami a prowizja nie zjada środków.

Kynio: Kiedys bylo tak, że jak płacisz gdzies to karta zostawia Twoje dane: adres + imię i nazwisko to te dane muszą sie zgadzać z danymi w drugim miejscu (walutomacie) - wzg. bezpieczenstwa. Dokladnie nie pamietam jak to wyglada teraz, dodawalem konta 3lata temu. Jak wypłacasz kasę to będzie to Twój rachunek a nie... kumpla. Ja w PayPalu mam dodane karty i przypisane do nich rachunki.

Edytowane przez widmo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, widmo82 napisał:

Jimmy: Popatrz na kurs w cinkciarzu, czesto maja duże spready i szybko kasa lata miedzy rachunkami a prowizja nie zjada środków.

Kynio: Kiedys bylo tak, że jak płacisz gdzies to karta zostawia Twoje dane: adres + imię i nazwisko to te dane muszą sie zgadzać z danymi w drugim miejscu (walutomacie) - wzg. bezpieczenstwa. Dokladnie nie pamietam jak to wyglada teraz, dodawalem konta 3lata temu. Jak wypłacasz kasę to będzie to Twój rachunek a nie... kumpla. Ja w PayPalu mam dodane karty i przypisane do nich rachunki.

no własnie zastanawia mnie czemu w paypal masz karty podpięte zamiast bezpośrednio rachunki ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zabrał złoty gdyby był :) jakos flip mnie ...wkurza :) przy okazji z okazji 11.11 słuchawki xiaomi za całe...5 zł https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-piston-Earphone-Headphone-Headset-with-Remote-and-Mic-for-Xiaomi-MI2-Hongmi-red-rice-M3/32379897819.html?aff_platform=aaf co prawda stary model z 2014 i chyba podróbka ale 5 zł moge dać

Czarne sie niestety skończyły...

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, widmo82 napisał:

no własnie też się nad nimi zastanawiam...premiera miała miejsce 11.11. Poczekam do jakiś pierwszych recenzji na zagranicznych forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...