Skocz do zawartości

Buble szajsunga


MD13

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no. Po za tym ,że jakość materiałów jest dużo gorsza, pamięciożernym touchwizem , dużo wyższą ceną to złego słowa nie powiem :) Porównywałem jakość obudowy S6 egle do mojego mi note. Panu dzień a noc. No ale każdy kupuje co che ;) a z tym note'm to mają przej..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty w takim np. SGS7 widzisz gorszą jakość materiałów?? Bez przesady z tym niezdrowym hejtem. Samsung zaczął robić fajne słuchawki, ma najlepsze ekrany i aparaty na rynku a to że note 7 wybucja? No cóż wpadki się zdarzają, nijak ma się to do jakości innych modeli z oferty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparaty? Sony robi sporo lepsze (aparat jako sprzęt, a nie apka w telefonie, która dodatkowo wykręca obraz). Ekrany? Nie bądź śmieszny, wykręcone kontrastem do niemożliwości, którym wystarczy puknięcie palcem, aby się coś złego zaczęło dziać, AMOLED to szajs jakich mało, który ma rzesze fanów "bo jest ładny", ekrany najlepsze robi LG oraz Sharp, ew japońskie JDI.  Niezdrowy hejt, hejtem, ale kurde, trzeba pamiętać, że Samsung bierze od kilku lat chorą kasę za coś, co nie jest tego warte, a do tego jeszcze oszukuje ludzi, spróbuj reklamować AMOLED'a, albo ogólnie ich telefon, niemożliwe, albo powiedzą, że "tak ma być", albo Cię oleją gorącym moczem, zasłaniając się durnymi paragrafami lub skłamią, że z telefonem stało się coś, co łamie warunki gwarancji (poczytaj sobie temat na wykopie na temat AMOLED'a i reklamacji, interesująca lektura). Jakość materiałów? Nie zauważam, aby w czymś były lepsze od tego, co daje np. MyPhone, czy jacyś chińscy producenci w swoich "flagowych" telefonach. Każda firma ma coś za uszami, ale Samsung ich wszystkich po prostu przysłania swą polityką "jesteśmy niewinni".  Założę się, że S8 się niczym nie będzie od S7, czy S6 różnić, znowu dodadzą coś, co zabrali wcześniej i będzie "wow!"... Przez fanbojów im nawet te cholerne wybuchające Note'y uchodzą "na sucho" (wystarczy poczytać komentarze na profilu Samsunga na FB/Twitter)...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty w takim np. SGS7 widzisz gorszą jakość materiałów?? Bez przesady z tym niezdrowym hejtem. Samsung zaczął robić fajne słuchawki, ma najlepsze ekrany i aparaty na rynku a to że note 7 wybucja? No cóż wpadki się zdarzają, nijak ma się to do jakości innych modeli z oferty.

Tak naprawdę ten mój hejt to bardziej dla rozrywki i ciekawostki. Ale piszesz tak jakbyś nigdy nie trzymał w ręku s6 i w drugiej fona z serii mi. Spróbuj. Popieram Nezumi w jego wypowiedzi całkowicie. Jakość materiałów jest nie adekwatna do ceny. Raczej mega nie adekwatna. Jakość plastików porównywalna do mypfona za 300 zł. Sorry i ludzie płacą za to kupę kasy. Żenada na maxa. Każdy kupuje co chce , jego wybór, ale na tak rażące walenie w pupę to mówię kategoryczne nie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reklamacją amoleda w szajsie 4 mini mojej żony nie miałem problemu. Po roku użytkowania skaza pod szkłem się pojawiła coś jak na zdjęciu
6a08afb2615597d5a3caf5fb54a590ae.jpg
A ten bubel kosztował więcej niż redmi note 1s, którego syn "katował" przez rok a teraz ja już ponad pół roku męczę. Ale żona już się chyba też wyleczyła z tego szajsu. Zobaczyła że to chińskie "badziewie", jak wcześniej mówiła, jest nie dość że lepsze i trwalsze to jeszcze sporo tańsze. Reszta domowników na Xiaomi (ja i syn) i Meizu (córka).

Taptalk HM Note 1s

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek0768 Tego nie mieli na co zepchnąć, widać przecież wadę fabryczną ekranu, co innego, gdy np. masz nierówne podświetlenie, nierówna czerń, wyciek światła, białe jest niebieskie, albo żółte, ghosting, plamy, wymieniać można sporo, polecam: http://www.wykop.pl/link/2413038/samsung-czyli-jak-wada-staje-sie-cecha/ Tak się w Samsungu patrzy na wady ekranu... Dla nich wszystko "jest OK" lub "tak ma być"... Ja przekonałem kuzynkę, fankę Samsunga, do Redmi 2 (przesiadała się z S3 wtedy) w wersji 2Gb, teraz ma Mi4 i czeka na MiNote 2 lub Mi5s plus, jeszcze sama nie wie, zaraziła tym też swojego lubego więc :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aparaty? Sony robi sporo lepsze (aparat jako sprzęt, a nie apka w telefonie, która dodatkowo wykręca obraz).

Nie chodzi mi o matryce itp ale efekt końcowy. Sony dopiero teraz dogania Samsunga we flagowcach pod kątem zdjęć. To nie moja opinia a serwisów technologicznych.

Cytat

Ekrany? Nie bądź śmieszny, wykręcone kontrastem do niemożliwości, którym wystarczy puknięcie palcem, aby się coś złego zaczęło dziać, AMOLED to szajs jakich mało, który ma rzesze fanów "bo jest ładny", ekrany najlepsze robi LG oraz Sharp, ew japońskie JDI.

Akurat czasy kolorowych amoledów minęły. Już note 4 miał swego czasu najlepsze odwzorowanie kolorów i palet barw. Poczytaj sobie o tym. Chcąc nie chcąc amoled to przyszłość a klasyczne LCD odchodzą do lamusa i Twoje subiektywne zdanie nic tutaj nie zmienia.

Cytat

Niezdrowy hejt, hejtem, ale kurde, trzeba pamiętać, że Samsung bierze od kilku lat chorą kasę za coś, co nie jest tego warte, a do tego jeszcze oszukuje ludzi, spróbuj reklamować AMOLED'a, albo ogólnie ich telefon, niemożliwe, albo powiedzą, że "tak ma być", albo Cię oleją gorącym moczem, zasłaniając się durnymi paragrafami lub skłamią, że z telefonem stało się coś, co łamie warunki gwarancji (poczytaj sobie temat na wykopie na temat AMOLED'a i reklamacji, interesująca lektura).

Większość producentów postępuje w podobny sposób. HTC mi kiedyś odmówiło wymiany ekranu w Sensation (kurz pod ekranem widoczny gołym okiem) bo niby nie stwierdzili usterki. Słyszałem o wypalających się amoledach w czasach galaxy s2 ale kiedy to było? Technologia idzie do przodu. Niedawno wymieniałem ekran w z2 bo się zrobił żółty ale to nie znaczy że hejtuje ekrany od Sony. Z amoledami nigdy problemów nie doświadczyłem - może dlatego że nie eksploatuje telefonu 5 lat tylko wymieniam średnio raz na rok.

Cytat

 Jakość materiałów? Nie zauważam, aby w czymś były lepsze od tego, co daje np. MyPhone, czy jacyś chińscy producenci w swoich "flagowych" telefonach.

Ja też nie ale wcześniej hejtowałeś Samsunga za jakość materiałów dając do zrozumienia że są gorszej jakości niż u konkurencji.

Na mój gust masz zbyt "emocjonalne" podejście do tematu. Samsung nie chowa głowy w piasek, była wtopa trudno - zapłacą za to prędzej czy później. Dla mnie to kawałek elektroniki który ma spełniać określone oczekiwania. Spełniłby je zarówno SGS6 jak i obecny redmi note 3 (nawiązując do tego co pisałeśwcześniej to miałem zarówno w ręku sgs6 jak i inne mi bo posiadałem mi4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chodzi mi o matryce itp ale efekt końcowy. Sony dopiero teraz dogania Samsunga we flagowcach pod kątem zdjęć. To nie moja opinia a serwisów technologicznych.

"Jeeej, zdjecie z samsunga ładnie wygląda na AMOLEDzie! <Zgrywa na PC> WTF? Co to jest?!" Tak w skrócie. 

Cytat

Akurat czasy kolorowych amoledów minęły. Już note 4 miał swego czasu najlepsze odwzorowanie kolorów i palet barw. Poczytaj sobie o tym. Chcąc nie chcąc amoled to przyszłość a klasyczne LCD odchodzą do lamusa i Twoje subiektywne zdanie nic tutaj nie zmienia.

Czy ty siebie czasem czytasz? AMOLED jest kolorowy, był i zawsze będzie, jest cukierkowy, wykręcony do granic możliwości, AMOLED to przeszłość, przyszłością są OLED'y od LG i Sharpa, czy JDI. Poczytaj sobie, ale serwisy technologiczne, które nie są wspierane przez Samsunga (czyt. nie bencha, czy PCLab'a :))

Cytat

Większość producentów postępuje w podobny sposób. HTC mi kiedyś odmówiło wymiany ekranu w Sensation (kurz pod ekranem widoczny gołym okiem) bo niby nie stwierdzili usterki. Słyszałem o wypalających się amoledach w czasach galaxy s2 ale kiedy to było? Technologia idzie do przodu. Niedawno wymieniałem ekran w z2 bo się zrobił żółty ale to nie znaczy że hejtuje ekrany od Sony. Z amoledami nigdy problemów nie doświadczyłem - może dlatego że nie eksploatuje telefonu 5 lat tylko wymieniam średnio raz na rok.

To, że Sony, czy LG robi podobnie, to znaczy, że nie mogę tego wytknąć Samsungowi? Nie wiem czy mówisz serio, czy żartujesz, czy może jesteś aż takim "zaślepionym" userem... AMOLED nadal jest najbardziej awaryjnym ekranem. Sprostowanie, Sony nie robi ekranów, kupuje od LG.

Samsung w porównaniu np. do LG, czy Sony, (cena, materiały, jakość) wypada słabo, głównie przez cenę, ale same materiały nie są jakieś "pro", a w porównaniu do naszych skośnookich majfriendów wypada beznadziejnie.

Emocjonalnie? Nie. Rzeczowo? Tak. Nie rzucam wykrzyknikami, nie unoszę się, nie klnę, a jedynie przedstawiam sensowne argumenty... I tak, czytuje portale technologiczne, ale wcześniej się upewniam, że nie są finansowane przez jakąś z firm ponad "normę", bo jednak z czegoś serwisy żyć muszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi właśnie przeczytałem na Wykopie. No cóż, kiedyś zazdrościłem koledze w pracy Nota 3 (mnie nigdy nie było stać). Teraz wiem że powinienem był mu współczuć jednak chyba.

Ostatnio przez kilka dni bawiłem się Szajsem S6. No nie jest to zły telefon, oczywiście warty pewnie 1/3 swojej ceny, trochę "odpustowy" wygląd wg mnie. Ale tak ze 700 zł bym może i dał za niego. Chociaż nie, nic bym nie dał bo ja 2 simów potrzebuję.
Najgorzej to "babie" wytłumaczyć że to szajs. Ja nie dałem rady. Miał być mały, lepszy niż miała koleżanka (szajs s3 mini) i koniecznie.......... Samsung.

Taptalk HM Note 1s


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek0768 Seria "Galaxy" była dobra do.. S3? Może S4... Teraz tylko coś zabierają, aby dodać w następnym, sam telefon, czy to S6, czy S7, nie jest zły, ale jeżeli spojrzymy na konkurencję, na ceny, na to co oferuje soft i w jakim jest stanie, to nagle dostrzegamy, że dajemy prawie 4tyś za coś w "becie", jakby niedokończone... bo.. soft może i 1 dnia działa fajnie, ale po tygodniu zaczynają się problemy i to nawet poważne (sporo był płaczu o zwiechy, sciny, restarty w okresie miesiąca po premierze S7), LaggWizz, jest beznadziejny i zastanawiam się, co Samsunga przy nim trzyma, po co robią coś, czego nie potrafią, po co pchają się w LaggWiza, zamiast zostawić czysty Android, a LaggWizz dodać jako dodatkowy Luncher w sklepie Play? Nie dość, że mieliby więcej czasu, aby dopracować go, to jeszcze nie byłoby problemów przy premierze nowych telefonów. Szczerze? Może i S7 bym kupił (gdybym nie znał Xiaomi), ale za ~2kafle max, a nie prawie 4, rozumiem, marketing, technologie etc. ale serio, nie chce mi się płacić 2x więcej za to, że producent sobie walnie reklamę w TV, albo opłaci z tego jakąś technologię w TV czy lodówce, czy pralce... 

Kobiecie się tłumaczy inaczej :D. Sam próbowałem siostrę z Samsungów i Apple nakłonić na Xiaomi, niby ok, ale... co z tego, że ja jej podaje argumenty za Xiaomi, podważając Apple i Samsunga, jeżeli jej koleżanka powiedziała "Ja mam Srajfona i wszystko działa" i tyle wystarczyło, aby kupiła iPhone :D. Kobieta patrzy na wygląd, Apple ma coś, co przyciąga kobiety, nie wiem, czy chodzi o markę jako taką (pokazać innym, że się ma, że stać, że jest się "lepszym" dzięki temu), czy może o mode (bo inni mają)...  Może obie te rzeczy... Zauważ, że jak rozmawiasz z ludźmi o Androidzie, to nie skojarzą go z Google i systemem ogólnym, a skojarzą go z Samsungiem... Samsung się wiesza? Android jest słaby, lepszy iOS, a to, że czysty andek na Lg, czy nakładka od Sony działa ok? Nie ważne, Samsung=Android, a reszta ma coś innego, nie ważne co... Podsumowując, dla ludzi są 2 wyjścia, albo kupić Androida (Samsung), albo Apple (nadal nie rozumiem, dlaczego masa ludzi uważa Samsung=Android, Android=Samsung).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią że jak coś jest tanie to na pewno jakieś gówno. Kolega (ten sam co miał Note 3) napalił się na Nota 7, jak będą sprzedawać to kupi na pewno. I nie dociera do niego że 4 klocki za wybuchającego Knoxa to szaleństwo. Nie rozumiem tej "fascynacji" za bardzo. Nie jest to chyba ten snobizm co w przypadku miłośników szrotu spod znaku VW/AUDI(wiem co piszę), za który potrafią oddać majątek. Facet ciekawy jest bo w kieszeni nosi szajsa s6 a na prawej ręce.......Mibanda 1s.

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentalność Polaka w ostatnich latach mnie zaskakuje... Najpierw mówią "tanie to szajs", a jednak cebulaczą, gdzie tylko się da :D. Moi znajomi też tak mówili, jak kupowałem Mi4, teraz wszyscy praktycznie mają Xiaomi :D. Niestety, ale ceny sprzętu w Polsce przyzwyczajają ludzi, ze "tyle to ma kosztować" i jak pojawia się coś tańszego, to musi być bubel, czyli im droższe, tym lepsze, a to niestety do realiów ma się nijak, bo Samsung, czy inni producent zaciera łapki, bo może wycisnąć więcej kasy z biedaków... Aż mi się przypomniały długie konwersacje z moim wujkiem, na temat Apple :D. Jego jedynym argumentem, było "Chiński szajs" na widok Xiaomi i za cholerę nie dało się go przekonać, że Apple również produkuje w chinach swoje zabawki, z Chin bierze materiały i z Chin wszystko sprowadza, a w hameryce ma tylko główny budynek :D. No nic, mi tam nie zależało, ja moją Mi5 ładuje co 24-36h, on swojego Srajfona co 3-4h :D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...