Skocz do zawartości

Chmura/Konto Xiaomi


piotrplawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat, z racji, że porusza podobne zagadnienie. Jak wejdę do MiCloud, to mam dostęp do listy urządzeń, na której jest moje Mi3, ale offline, pomimo tego, że jest podłączone do sieci. Wiem, że kiedyś to działało normalnie, ale mogły zajść jakieś zmiany. To jest problem wynikający z tego, że MIUIPolska jest trochę "inne", czy powinno działać poprawnie i powinienem coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ktoś może potwierdzić czy możliwość zwiększenia miejsca w chmurze faktycznie zależne jest od wersji systemu na jakiej to robimy? (Kupiłem telefon w połowie stycznia - na start było 10 GB, jeden GB dodało mi jeszcze w styczniu, w lutym, marcu i kwietniu niestety już bez upgrade'u miejsca na dysku )

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak usunąć stary backup aplikacji z chmury xiaomi. W sumie zebrało mi się tego ponad 17 GB i chętnie bym usunął przynajmniej starsze backupy z v5. Teoretycznie jest dostępny przycisk do tego, ale pomimo wielu prób, backup nie jest usuwany.

post-2115-1428095461,4162_thumb.jpg Dodatkowo po ostatniej aktualizacji i backupie pulpitu z chmurą wcięło mi ostatnie 2GB wolnego miejsca. post-2115-1428095461,4162_thumb.jpg

Również nie daje się to usunąć.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

post-2115-1428095534,6073_thumb.jpg

Edytowane przez andrzej78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym dodawaniem transferu w chmurze Xiaomi jakiś czas temu czytałem że zmieniają politykę.

Do 10GB co miesiąc dodają użytkownikowi 1GB po osiągnięciu 10GB już tylko zostaje możliwość wykupienia miejsca za kasę.

Ja nazbierałem 26GB ale to dlatego że konto Xiaomi miałem jeszcze na HTC Desire starym :P

 

edit.

Od razu zapytam bo nie wiem czy traktować to jako błąd czy po prostu nie ma takiej możliwości.

Po przesiadce z Mi2S na Redmi2 nie chce mi zsynchronizować historii połączeń oraz sms, nawet z pliku kopii MIUI. Zacząłem myśleć że to dlatego że przy probie przywrócenia głupieje do której karty miał by to przypisać (bo teraz używam dwóch) i dlatego ma problem.

Czy może się mylę i powinien przywrócić te dane z kopii?

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyyy, eeeeeeee, panowie a ten tego, nie lepiej po prostu backupu lokalnie zrobić i zsynchronizować z wybraną Chmurą? Są programy, które to robią całościowo, są wyspecjalizowane (zdjęcia, kontakty, foldery), są recepty w rodzaju skryptów IFTTT...

 

Poniżej 50 Gb to teraz w sumie nic specjalnego... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że istotą "czystego" androida szukanie i próbowanie ale ta teoria się nie tyczy Miui. Za to między innymi lubię ten system że większość rzeczy mam zaimplementowane i nie muszę kombinować :)

 

Hmmmm, hemm, hem, hemmmm. Dyplomatycznie: trochę tak, trochę nie. :lol:

 

O ile podstawowa paczka jest w MIui naprawdę fporządalu i tego Marvinka będzie mężnie własną klatą jak Herkulas broniła, to jednak jest sporo subiektywnych zapotrzebowań, a co za tym idzie aplikacji, które warto znać, warto sobie doinstalować czy to dla wygody, czy dla odblokowania funkcji, których MIujątko - jak niemal każdy Android - nie ma. Bo w sumie nie ma takiego systemu, który będzie pasował każdemu, zawsze i wszędzie. :P

 

Ot chociażby usługi dysków online. No uparskaj się pan, posznytuj od stóp do głów, a jak przychodzi co do czego to warto mieć te kilkadziesiąt Gb w Internetach, żeby sobie poskładować bezpiecznie newralgiczne dane i pościągać w razie potrzeby. Albo czytniki dokumentów, pdfów, komiksów. No weź pan takiego MoonReadera czy czegoś podobnego nie miej w zanadrzu. Albo klawiatura z trybem smarowania paluchem, albo tłumacz, albo... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma "swoją" rację :D

Ale to chyba oczywiste że każdy używa inaczej telefonu i bardzo dobrze że każdemu nie wrzucają na siłę np MoonReadera bo ja np go nie używam :D

I nie, nie uparskałem się czytając tego posta a jedyne sznyty jakie posiadam to ślady życia :D

Co do problemu z przywróceniem kopii z Mi2S na redmi to najnowszej wersji romu przywrócił z pliku bez problemu. Ciekaw tylko jestem czy chmura zacznie działać dla SMS i historii połączeń bo od wtorku tego nie synchronizował mi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma "swoją" rację :D

Ale to chyba oczywiste że każdy używa inaczej telefonu i bardzo dobrze że każdemu nie wrzucają na siłę np MoonReadera bo ja np go nie używam :D

I nie, nie uparskałem się czytając tego posta a jedyne sznyty jakie posiadam to ślady życia :D

Co do problemu z przywróceniem kopii z Mi2S na redmi to najnowszej wersji romu przywrócił z pliku bez problemu. Ciekaw tylko jestem czy chmura zacznie działać dla SMS i historii połączeń bo od wtorku tego nie synchronizował mi. :)

 

O, to fakt. Nie daj Boże wylądować z jakimś tam zestawem aplikacji, które ktoś sobie arbitralnie uznał za najlepsze i przydatne wszystkim - jak z bloatware jest, każdy wie, tfu, tfu, paskudztwo, ble. :angry:

 

Ale ogólną zasadę dobrze znać, dobrze wiedzieć, że poczytać można, pograć, pooglądać, router zrobić czy dane przesłać, albo giepesem się posiłkować w jakiejś dziczy. :wink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...