Skocz do zawartości

Chmura/Konto Xiaomi


piotrplawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam następujący problem. Opiszę wszystko po kolei.

Miałem problem, że komputer nie widział plików które były na telefonie (właściwie na karcie SD). Brakowało folderu "miui" w którym są foldery w tym folder stworzony przeze mnie w galerii. Chciałem zgrać te zdjęcia, ale na komputerze nie było ich widać. Inne działały normalnie. Chociaż dziwne, że pod pamięcią wewnętrzną nie było napisane ile jest miejsca wolnego z ilu, a zawsze było. Próbowałem różnych opcji (instalacja sterowników w Windowsie, debugowanie USB, MTP ustawienia itp.), ale nic to nie dało. Wchodzę, więc do TWRP>wyczyść, pojawia się "Czyści Data, Cache i Dalvik(nie czyści pamięci wewnętrznej) W większości przypadków jest to czyszczenie jakiego potrzebujesz". Myślę OK, przecież po aktualizacji i tak to robię, a nic złego się nie dzieje. Po wykonaniu ponownie uruchamiam telefon, czekam chwilę, aż wszystko się załaduje. Odblokowuje telefon i widzę, że jest "czysty" tak jakbym przywrócił go do ustawień fabrycznych. Pyta o ustawienia kont itd. Na szczęście mam kopie zapasową. I teraz pierwsze moje pytanie czy "kopia zapasowa systemu MIUI" to to samo co kopia w chmurze? Przywróciłem z kopii systemu zapisanej na telefonie, ale oczywiście wiele rzeczy potraciłem (aplikacje, zapisane daty w kalendarzu Xiaomi, tapety, motywy itp.) Drugie pytanie dlaczego w chmurze kopia znikła? Miałem włączoną synchronizację wszystkiego poza galerią. I na pewno miałem tam kopię bo miałem zapchane ok. 1GB (teraz pokazuje, że mam zapchane kilka MB). Rozumiem, że nic nie zrobię i to co straciłem już nie odzyskam i muszę wszystko instalować i konfigurować od nowa? Dodatkowo teraz widzę, że pojawiły się różne problemy, których wcześniej nigdy nie miałem np. jak zrobię screenshota to miniaturka bardzo "drga" lub jak wejdę w ustawienia>jedna dłoń to też animacja działa jakby 1000x szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dcd84 napisał:

Próbuje przywrócić aplikacje z chmury po instalacji softu i za nic nie mogę tego zrobić. Po zalogowaniu się na chmurze z poziomu komputera nie widzę ikony z aplikacjami. Czy ta opcja jest teraz płatna?

Płatna raczej się nie stała, ale była i jest mało użyteczna. Z chmury przywracają się bowiem "gołe" aplikacje, czyli dokładnie tak, jakbyś je od nowa zainstalował na czysto ze Sklepu Play.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi, że funkcja nie działa prawidłowo od kilku wersji, kopie po włączeniu zaczyna robić ale nie robi  a te co niby są, to są  uszkodzone bez możliwości ich usunięcia ... inną sprawą jest jaką ten backup ma "pożyteczność"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie wcześniej przywracał telefon kontakty z chmury teraz po resecie telefonu na najnowszym miui 9.2.2.0 nie przywróciło kontaktów z chmury xiaomi ani ze skejpa ich nie dodało ani z facebooka po doinstalowaniu polskiego google play sklepu kontakty także nie powróciły będą teraz programami do zmieniania głosu wydzwaniać do moich ciotek i rodziny wyłudzać "pożyczki na wnuczka"...nie wiem co teraz zrobić bo trzysta kontaktów przepisywać mi się nie chcę...tylko ja mam oryginalne xiaomi china bez polskiego roma bo windowsem wgrać się nie dało a polski google play sklep doinstalowuje jako aplikacje z niezaufanych źródeł...

a na dodatek coś automatycznie załącza mi karuzele tapet ale nie tylko w telefonie na windowsie 10 pro także wydaje mi się że jakiś wirus to robi i nie wiadomo co jeszcze może powłączać kiedy śpie...na koncie google widnieje wiele miejsc logowania są one zdublowane i brak jest przycisku by duplikaty pousuwać;...dla mnie jest jasne złodzieje kontaktów i wyłudzacze pożyczek na wnuczka od mojej rodziny...a że złodzieje to są akurat tajne agenty radzieckiego szpiega to już mnie nie obchodzi lub jakieś informatory smerfowe; Windows 10 pro się zawiesza i restartuje od tego pograć się nie da...

beznazwy.png

beznazwy2.png

beznazwy3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poczontek51 Masz syfu narobione na PC'cie ze sterownikami... wejdź w safemode i przeinstaluj sterowniki lub próbuj aktualizować normalnie o ile Ci nie wywali znowu BSOD'a... No i nie, żadne "radzieckie agenty" Ci w kompie nie siedzą... Co do chmury, to aby przywrócić kontkaty etc z chmury, trzeba najpierw to wymusić/zaakceptować... Wejdź w chmurę i przywróć kontakty lub w ustawienia->Systemowe->Kontakty i tam wybierz przywracanie z konta Xiaomi... Nie potrzebujesz do tego Google Play... Nikt Ci kontaktów nie wykrada i na żadnego wnuczka nie wyłudza od rodziny kasy, chyba, że sami swoje numery udostępniają byle gdzie, to sami sobie winni... Co więcej, nie wiem co masz za model, ale global jest na sporą ilość urządzeń, a jak nie ma globala, to jest xiaomi.eu...  

Na przyszłość... Uważaj na słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grz77orz napisał:

Czy to prawda?

Raczej nieprawda. Przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem. 5GB dostajesz z marszu po rejestracji i to jest twoja przestrzeń za darmo. Może to się różnić w zależności od modelu telefonu i okresu w którym się rejestrowałeś. Czasami niektórym podnoszą, np do 50 GB. Tak z nienacka, ale to czasowa zmiana chyba po to żeby się przyzwyczaić i potem ewentualnie wykupić. Za dodatkowe GB można jakoś płacić, np punktami z forum en.miui. Ja mam konto około 2,5 roku, miałem 5GB, dali mi w pewnym momencie 50GB, a potem zabrali i znowu mam 5. Nigdy nie kupowałem dodatkowej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z odzyskaniem folderu zdjęć z chmury.. zacznę od tego że zaznaczyłem aby plików multimedialnych nie synchronizowano z chmura mimo to jakimś cudem z karty pamięci w telefonie pliki zostały skopiowane na chmurę zajmując prawie 3gb z dostępnych 5. !?

Po tym fakcie zaznaczyłem usuń folder z chmury i zdjęcia zniknęły zarówno w tel(!!!) jak i w chmurze. Chmura nadal zajęta jest tyle co była czyli prawie 3gb a zdjęć na niej nie ma..

W jaki sposób przywrócić z chmury lub telefonu skasowane zdjęcia?

I DLACZEGO pomimo zablokowanego synchronizowania mediów muszę specjalnie osobno blokować foldery przed wrzuceniem na chmurę i jak usunąć z chmury foldery/pliki które nie miały się tam znaleźć tak aby od razu nie znikły z mojego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Czy jest już jakieś rozwiązanie odnośnie braku synchronizacji sms, galerii itd. w MIUI 9? Na MIUI 8 działało elegancki, po przesiadce na dziewiątkę nie można zsynchronizować automatycznie ani przez WIFI ani przez dane mobilne. Pisze tylko : "Oczekiwanie na synchronizację. Wyłącz ekran i naładuj do pełna baterię, aby wznowić synchronizację". Oczywiście to nie pomaga. Dlaczego zepsuli tak przydatną funkcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć również mam podobny problem ze zdjęciami...

Na samym początku niestety włączyłam synchronizację zdjęć  z chmurą, która momentalnie została zapchana w 100%

Kiedy loguje się z telefonu lub komputera na konto nic tam nie ma... w galerii tylko białe kwadraciki po zdjęciach których nie da się pobrać.

Czy jest jakaś szansa żeby to odzyskać. Chmura zapchana a nic tam nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Telefon Redmi Note 3 Pro uległ mi całkowitemu zniszczeniu.

Zamówiłem już Redmi Note 5 Global (czy jak kto woli Pro) i moje pytanie jak przywrócić wszystko z RN3Pro na RN5

Mam kopię galerii na koncie google - więc z tym nie będzie problemu

Resztę muszę odzyskać z zapchanego konta xiaomi (chmury)

Mogę zalogować się i nawet wyeksportować kontakty do pliku .vcf (czyli kontakty też już mam)

1. Notatki w chmurze mogę otworzyć ale mam ich sporo i nie widzi mi się przepisywanie. Da się to jakoś wyeksportować do plików żeby potem importować je do nowego telefonu?

2. I najważniejszy problem, mam dużo wiadości (sms/mms) w których jest sporo ważnych dla mnie wiadomości.

Jak wchodzę w wiadomości w chmurze to ładuje, ładuje i nic dalej nie otwierają się.

Jak odzyskać wiadomości?

EDIT: Raz się załadowały więc i pytanie jak je wyeksportować do nowego telefonu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peter1987 napisał:

Jak odzyskać wiadomości?

Nijak... Odpalasz fon, logujesz się na konto Xiaomi, odpalasz synchronizację, tapasz na paczkę i reszta dzieje się sama, w ~30minut masz telefon jak wcześniejszy, większość ustawień też się synchronizuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z odpięciem Redmi 4 od konta MIUI.
Obojętne czy w telefonie jest dodane konto MIUI czy nie po wejściu na stronę 
https://us.i.mi.com/#/setting i kliknięciu usunięcia dodanego Redmi oraz potwierdzenia tego faktu wylogowuje mnie na tej stronie. Po kilku godzinach ponowiłem logowanie na stronie i dalej widzę to samo urządzenie. Jakieś rady?
Chcę sprzedać telefon na części po rozbiciu dotyku. Reszta w idealnym stanie. Nawet nie ma oznak uszkodzenia na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orjon napisał:

Wywal z poziomu innego telefonu na którym masz zalogowane jakieś konto Xiaomi (Konto Xiaomi > Bezpieczeństwo konta > Pozostałe urządzenia > Redmi 4 > Usuń urządzenie). 

Próbowałeś na i.mi.com (bez przedrostka us.)?

Jak wbijam w przeglądarkę https://i.mi.com/#/ i klikam "Sign in with Mi Account" a nastepnie podaje dane logowania.... na chwile loguje mnie na https://i.mi.com/#/ ale po 2-3sec ładuje sie  https://us.i.mi.com/#/  Rano dodam swoje konto na innym Xiaomi i sprawdzę czy się uda Twoja rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koleżanki i koledzy.
Na nowym telefonie odpaliłem synchronizację (m.in. sms) po zainstalowaniu romu eu.
Jeden numer, z którym najwięcej piszę jest zablokowany.
W telefonie nie ma w ogóle śladów korespondencji a w chmurze wygląda to jak na screenie.
Reszta smsów działa poprawnie.

image.thumb.png.e37bf44b3d56a9d9321478b6fe0cc64b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, od dłuższego czasu mam problem z Chmurą. Magicznie z którąś aktualizacją (nie wiem z którą) włączyła mi się synchronizacja zdjęć z chmurą Xiaomi. Oczywiście w momencie się ona zapchała, ale... za chorobę nie mogę zalogować się do i.mi.com. Otwiera mi się pusta, biała strona. Sprawdzałem różne komputery na różnych łączach, w telefonie jest to samo - pusto. 

Czy ktoś się spotkał z czymś takim i rozwiązał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

jakoś tydzień temu usunąłem przypadkiem dość ważnego smsa, którego potrzebuje odzyskać. Zawsze Mi Cloud działało i przechowywało każdego usuniętego smsa, ale od tygodnia codziennie sprawdzam i nie pokazuje mi żadnych usuniętych wiadomości. Kompletnie pusto. Czy ma ktoś podobny problem? Czy to może być ogólny bug ich chmury?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...