Skocz do zawartości

Chmura/Konto Xiaomi


piotrplawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje waszej pilnie pomocy ostatnio wykasowałem sobie smsy wraz ze zdjęciami bardzo mi zależy na jednym MMSie w sumie gdyż jest on mi potrzebny jako dowód w sprawie auckji było to przywrócenie systemu do poprzedniego stanu z opcji power i bodajże volume - albo plus i tam miałem do wyboru 2 opcje i dałem taką co wszystko mi wyczyściła proszę pomóżcie wersja miui global 8.5    8.5.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heeej... a właśnie mi się pokazało coś dziwnego... 

Zajrzałam do chmury z poziomu komputera - a tam w SMSach zamiast wiadomości z ostatnich kilku dni wyświetla się taki komunikacik: To protect your privacy, this message content will show in several days.

Ktoś wie, o co chodzi...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, magyarek napisał:

 Najśmieszniejsze jest to, że on te wiadomości widzi,

Te wiadomości widzi i nadawca i odbiorca. One są ukryte tylko w przeglądarce, w zawartości chmury. Dla mnie nie ma powodu do dramatyzowania. To po prostu dodarkowe zabezpieczenie, w razie, gdyby ktoś zyskał dostęp do Twojego konta poprzez PC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, mrosi napisał:

Dla mnie nie ma powodu do dramatyzowania. To po prostu dodarkowe zabezpieczenie

No, pytanie, jak by to zabezpieczenie wpłynęło np. na synchronizację po resecie telefonu, czy i jak przywróciłoby te ukryte wiadomości. Ale jakoś nie mam ochoty sprawdzać, przynajmniej na razie ;)

 

26 minut temu, abc00 napisał:

Jest jeszcze opcja, że monitorują skąd się logujesz i oznaczają automatem "zaufane"/"podejrzane" 

Cały czas loguję się tylko i wyłącznie z własnego domu :D 

Edytowane przez magyarek
zdublowanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem.
Zrobiłem kopie w chmurze. Wgrałem system na czysto (wipe system, data i internal storage). Przy konfiguracji zapytał czy przywrócić kopie. Załadował się pulpit z układem ikon (wyszarzonych) tak jak przed wipe i zaczął je pobierać. Niby wszystko ok. Tylko jak dana aplikacja została pobrana to znikała z pulpitu. I tak z całej kopii kilkudziesięciu aplikacji poprawnie przywrócone zostało może kilka, a reszta zniknęła. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rzemic napisał:

Mam problem.
Zrobiłem kopie w chmurze. Wgrałem system na czysto (wipe system, data i internal storage). Przy konfiguracji zapytał czy przywrócić kopie. Załadował się pulpit z układem ikon (wyszarzonych) tak jak przed wipe i zaczął je pobierać. Niby wszystko ok. Tylko jak dana aplikacja została pobrana to znikała z pulpitu. I tak z całej kopii kilkudziesięciu aplikacji poprawnie przywrócone zostało może kilka, a reszta zniknęła. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Nie spotkałem się takim błędem (że znikają), ale to przywracanie i tak ma mały sens, bo "przywracane" z chmury są tylko gołe aplikacje, jak ze sklepu, bez danych, bez ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Myślę, że jest to problem, z którym wiele osób się spotkało i jest to dość irytujące.. A mianowicie, chodzi mi o to, że po jakimś czasie zsynchronizowane zdjęcia (i filmy) zostają co najmniej w części usunięte (w pełnej rozdzielczości są tylko w chmurze), a wydaje mi się, że czasami do tego stopnia, że bez internetu nie można nawet zobaczyć co to za zdjęcie (wykonać podglądu). I teraz pytanie brzmi czy da się to jakoś obejść? ...żeby te multimedia zostały w pamięci telefonu? Oczywiście, żeby zsynchronizowały się z chmurą, ale żeby było bardziej "kopiuj + wklej", a nie "wytnij + wklej". Może to jest jakaś zwykła opcja w ustawieniach,  ale nie mogę czegoś takiego znaleźć... Może jakiś program?

A jeszcze druga rzecz, chyba powiązana z poprzednią... Czy multimedia z poprzednich Xiaomi mogę jakoś razem ściągnąć czy muszę pojedynczo (>zdjęcie>trzy kropki>pobierz...jak na załączniku) każde zdjęcie i film..?

Z góry dzięki za pomoc

Maciek

IMG_20171128_175512.jpgIMG_20171128_175459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pomocy!

 

Budzę się rano i nie mam ponad połowy kontaktów w tel. Synchronizacja kontaktów z chmurą włączona, tylko jak ją pobrać? Nie wiem czy mam to kontakty zapisane na tel czy na sim, bo wchodząc w kontakty nie ma żadnego menu. Telefon Redmi 4A z polskiej sieci sprzedaży. Pomocy proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, robaks napisał:

klikając na pole zaznaczone ma zielono na ss (kontakty do wyświetlenia), co masz wybrane z listy?

Właśnie nie mam nic... Wszedłem w Ustawienia -> Aplikacje systemowe -> Kontakty -> 

Tam mam Dodaj kontakty z karty SIM 1 - PLAY

W Ustawieniach wyświetlania -> Skonfiguruj listę kontaktów -> Wszystkie kontakty (z Xiaomi 47 osób, Google 30 osób) - brak tu karty SIM - czy to normalne?

Jak zaznaczę "Pokaż kontakty z karty SIM" to wtedy mam tylko jakieś systemowe poczta, wróżby itp... dodatkowo 36

PS: Chciałbym jeszcze zrobić porządek w Chmurze bo miałem zapełnioną całą pamięć - zdjęcia z tel skopiowałem na HDD, te z Chmury muszę usunąć logując się do niej?

zrzut1.jpgInkedScreenshot_2017-12-08-12-44-02-861_com.android.contacts_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź jeszcze w ustawienia kontaktów w zakładkę kopia i przywracanie kontaktów i tam masz opcję przywracania kontaktów z sim.
A co do usuwanie zdjęć to nie podpowiedzi bo nie pamiętam jak je kasowałem z chmury. Zobacz czy ci nie zalegają w koszu na chmurce

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, robaks napisał:

wejdź jeszcze w ustawienia kontaktów w zakładkę kopia i przywracanie kontaktów i tam masz opcję przywracania kontaktów z sim.
 

Odnosi mnie do konta Xiaomi, tam nawet sprzed miesiąca mam tyle samo kontaktów co teraz pokazuje mi na koncie - nie wiem gdzie się podziały te które mi zniknęły... (nie wiem czy były na SIM czy w pamięci tel/na którymś z kont)

Edytowane przez Markus89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy pierwszej konfiguracji fona pyta cię o przywrócenie z chmury. Jak zatwierdziła to ci ściągnie wszytko tak jak miałeś na starym tobie. Pod warunkiem że miałeś synchronizację na starym z kopią zapasową. Ściąga wszystko wraz z SMS-ami.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MD13 napisał:

Przy pierwszej konfiguracji fona pyta cię o przywrócenie z chmury. Jak zatwierdziła to ci ściągnie wszytko tak jak miałeś na starym tobie. Pod warunkiem że miałeś synchronizację na starym z kopią zapasową. Ściąga wszystko wraz z SMS-ami.
 

O ile pamiętam, to nie do końca tak. Chyba nie ściągnie SMS-ów (a na pewno listy połączeń) jeśli na nowym tel. nie ma karty SIM, która przeszła "rejestrację" (powiązanie z tym samym kontem Xiaomi). Ponadto - nie wiem czemu – jak już sciąga te SMS-y, to *prawie* wszystkie (bez najnowszych, z ostatnich paru dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ,że numer jest zostaje ten sam. Opcja gdy zmieniasz fona i przekładasz kartę SIM. Robiłem tak już kilka razy na zmianie swoich fomów i żony i zawsze wracało wszystko.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MD13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem na telefonie Redmi 4 pro zainstalowany miui 8 V8.5.4.0 Stable ROM. W czasie gdy miałem ten soft wszystkie synchronizacje z chmura działały bez zarzutu. Niedawno zainstalowałem MIUI 7.12.28, wszystko działa poza synchronizacją zdjęć z chmura xiaomi. Inne synchronizacje sms-ow, kontaktów, dyktafonu i inne działają poza tą jedna. Próbowałem się wylogowywać z konta xiaomi, logowałem się na nowo nic to nie dawało, dałem również wszystkie uprawnienia dla chmury xiaomi ale nadal nie działa. Przy próbie synchronizacji zdjęc z chmurą xiaomi pokazuje się komunikat że konto nie istnieje. Czekam na jakieś propozycje i z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z synchronizacja, a właściwie z przywróceniem z chmury wiadomosci, spisu połączeń oraz ustawień przeglądarki.

Telefon pisze żeby wyłączyć ekran i naładować do pełna wtedy zacznie synchronizację, jednak po całej nocy pod ładowarka nic się nie zgrało. Ręcznie też nie da się tego zrobić bo ciągle prosi o wyłączenie ekranu. Jest na to jakiś sposób?

Obecnie mam ROM global ale już czekam 72h aż będę mógł odblokować bootloadera

Screenshot_2018-01-06-12-39-52-177_com.miui.cloudservice.png

Edytowane przez lightning
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem soft wersja rozwojowa z miui polska gdzie była ustawiona kopia smsów i rejestru połączeń. Zmieniłem na global stable i nie chcę mi się synchronizować. Jest napis że nie można synchronizować. Telefon ten sam, sim ten sam tylko rom inny.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 o 11:12, carolef napisał:
Chyba coś naprawili bo zaczęło synchronizować.

Wiadomości z bólem poszły w chmurę, ale historia połączeń cały czas u mnie wisi w "oczekiwanie".

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waiting for connecting charger and turn off screen, takie coś mam przy synchronizacji z chmurą , ładowarkę podłączam i nic to samo , o co kaman z tym ekranem ? Działa wam ta synchronizacja ?

Edytowane przez mirek_smok
mrosi wyrwał z kontextu tego posta oderwał od tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...