Skocz do zawartości

Chmura/Konto Xiaomi


piotrplawecki

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. To ja czegoś nie kumam. 

Jakieś pół roku temu wyłączyłam synchronizację zdjęć w chmurze, usunęłam 3/4 z tego, co już tam było, odzyskałam trochę miejsca na SMSy, bo głównie na ich synchronizacji mi zależy. Kilka dni temu robiłam całkowity reset telefonu, zapomniałam zsynchronizować zdjęcia z dropboxem i aż mi się smutno zrobiło, że straciłam ostatnie, tymczasem po resecie przywróciły mi się z chmury WSZYSTKIE zdjęcia, do najostatniejszego, łącznie z albumami itp. Potem pokazał mi się monit, że chmura jest pełna i że kolejne zdjęcia nie będą synchronizowane (chociaż i tak mają się nie) - weszłam do chmury, żeby przynajmniej część usunąć, a tam ostatnie zdjęcia są z lutego. 

Ktoś coś rozumie...? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, magyarek napisał:

Ktoś coś rozumie...? 

A co tu rozumieć? Synchronizacja z Chmurą jest natychmiastowa i błyskawiczna. Odbierasz/wysyłasz SMS i w tej samej chwili jest on w Chmurze. Podobnie z innymi danymi. :) 

Dlatego często siadam do komputera, żeby poprzez www wyczyścić zasoby Chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, magyarek napisał:

@mrosi, ja Cię proszę, przeczytaj, o co ja tam pytam... :D 

Doczytał, doczytał... ;)

Ostatnimi czasy są problemy z synchronizacją. Niby miały być usunięte, ale u siebie też znajduję czasami błędy.kiedy np. nie synchronizuje dopóki nie podłączę się do sieci WiFi i nie wygaszę ekranu. Za chwilę z kolei, pomimo odłączenia od sieci WiFi, wszystko ląduje na dysku w chmurze. Ta chmura momentami żyje chyba swoim życiem... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, magyarek napisał:

 zsynchronizował mi z chmury zdjęcia, których w niej nie ma...?! 

Bo kasowanie przez użytkownika pewnie wcale ich nie usuwa, ale raczej daje użytkownikowi złudne wrażenie, że ich w chmurze już nie ma 8-)

Ale czasami błąd chińskiego matriksa sprawia, że chmura wariuje. I tyle :)

Pewnie tak samo dysk google przechowuje całą historię konta, chociaż użytkownikowi się wydaje, że jak coś wykasuje, to to znika z guglowych serwerów :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mam następującą zagwostkę. Otóż kupiłem jakiś czas temu redmi 4X (przesiadka z lumii), założyłem sobie konto xiaomi i włączyłem synchronizację, łącznie z galerią. Oczywiście jak zaczął synchronizować to co już było z karty pamięci okazało się, że po zrobieniu kilku zdjęć limit 5gb się wyczerpał.

Poczytałem i uznałem, że synchronizację zdjęć zmieniam na zdjęcia google, reszta niech zostanie w chmurze xiaomi.

Zalogowałem się więc na chmurę, usunąłem wszystkie zdjęcia z galerii, potem z kosza. Niestety chmura i na komputerze i na telefonie pokazuje mi, że nic się nie zmieniło - nadal mam wykorzystane całe miejsce. 

Nie mam pomysłu co można zrobić żeby chmura niejako "odświeżyła" sobie jaka ilość danych jest w niej aktualnie przechowywana. 

Dla jasności-po zmianie na zdjęcia google odznaczyłem synchronizację galerii w ustawieniach.

Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszej części niestety nie rozumiem:)

Co do założenia drugiego konta to da się tak zrobić, żeby to drugie też było powiązane z tym samym numerem telefonu co to pierwsze? W toku rejestracji konta xiaomi podałem właśnie nr tel i wszystkie autoryzacje mam przez SMS. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam inny problem, nie skopiowało mi kontaktów na chmurę, w opcjach mam włączone synch kontakty, wszystkie inne rzeczy są zsynchronizowane, czy problemem jest to, że kontakty mam czytanez karty sim a nie z telefonu? W jaki sposób przekopiować numery z sim do telefonu?

Screenshot_2017-09-05-10-46-38-919_com_miui.cloudservice.thumb.png.7d6c578ab14b2c967bcd696554cf9890.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mudol napisał:

@latet ok dzięki, o to chodziło, choć trudno było tam trafić

Czy ja wiem? Są to przecież opcje aplikacji Kontakty. Nie wiem, gdzie indziej niż tam mogłeś tego szukać? :)

Co drugiej uwagi, to racja. Mogli to zrobić łatwiej jakoś.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem od miesiąca posiadaczem Xiaomi Redmi 4X w wersji Global. Postanowiłem włączyć synchronizację z Chmurą bo chciałem mieć dostęp do ukrytych zdjęć (a póki nie włączyłem, pokazywało że muszę włączyć synchronizację) wiec mniejsza, jakieś zabezpieczenie zawsze się przyda, no ale właśnie... Mam na telefonie dosyć dużo zdjęć, z różnych okazji - otóż tutaj pytania:

1. Jeśli będę chciał zsynchronizować z chmurą inne (nowe zdjęcia) a usunąć stare z chmury (nie z telefonu) to czy będzie to możliwe?

2. Czy jest możliwość usunięcia z chmury zdjęć tak, aby pozostały one na telefonie?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mi powie, czy to jest normalne, czy nienormalne działanie tej synchronizacji z chmurą Xiaomi:

  1. Nowiutki telefon, czysty system. To telefon do testów – mój główny tel. cały czas używam normalnie.
  2. W tyn nowym jest nowa karta SIM, z nowym numerem, w głównym oczywiście ta co zawsze.
  3. Logują się w testowym telefonie do mojego konta Xiaomi, które od dawna stale używam na głównym telefonie i włączam synchronizację kontaktów, SMS-ów, listy połaczeń.
  4. Z chmury pobierają się kontakty, wydaje się że wszystkie (ze zdjęciami). Sukces.
  5. Z chmury nie pobiera się historia połączeń. To chyba dlatego, że jest inna karta SIM, inny numer. Trochę szkoda, ale ok, można przyjąć, że tak ma być.
  6. Najdziwniej jest z SMS-ami: pobiera się większość, ale nie pobierają się najnowsze (tak do 5 dni wstecz) pomimo, że są w chmurze, bo je widzę, jak tam wchodzę przez przeglądarkę (synchronizacja w głównym tel. działa sprawnie na bieżąco).
  7. Na tym się kończy synchronizacja SMS-ów, tzn. żadne nowsze się nie synchronizują pomiędzy telefonami (tak ma być?).
  8. Synchronizują się natomiast kontakty (w obie strony).

Czy tak ma być, czy coś tu działa nie tak? No, z pewnoscią dziwny jest brak synchro najnowszych SMS-ów (nawet potem ręczne inicjowanie synchronizacji SMS-ow tu nic nie pomogło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu mam problem z synchronizacją kontakt. Poniżej zamieszczamy zrzuty ekranu. Cały czas mam komunikat że oczekiwanie na synchronizację. Ręczne wymuszenie nic nie daje. Pomimo że jest pokazana data synchronizacji kontaktów po wejściu w chmurę nie ma nowo dodanych kontaktów. Ma ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam6a5a9a5ae9334cba30e4f1e1efdb62dd.jpg2b23a81e8e1f4b553085223fdc82853e.jpg001bb1bcfb28fe1c11e180bec58ddfff.jpg

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

dace13c0b5b92c5de7d46445bcc79777.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam taki problem, a mianowicie..zalogowałam się na konto xiaomi. Pobrałam sporo motywów dzięki temu koncie, ale te motywy zabierały mi dużo pamięci i wylogowałam się z tego konta, wraz z wylogowaniem się konta usunęły mi się zdjęcia, tzn chyba są w chmurze, ale niestety nie wiem jak je przywrócić, gdyż one są w galeri, ale nie mają żadnego obrazu. Gdy klikam "pobierz oryginalny plik" jest napisane, że pobieranie nie udane. Co mam zrobić? jak przywrócić zdjęcia? bardzo mi na nich zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loolaax Bez zalogowania się do chmury nie obędzie się. Możesz to zrobić przez przeglądarkę jeśli nie chcesz używać do tego telefonu.

Osobiście sam wyłączam wszystkie synchronizacje zaraz po wpisaniu go w MIUI, aby uniknąć problemów jak twój. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia konta Xiaomi i odznaczysz wszystkie synchronizacje. Ew zostawisz te, które będziesz uważała za przydatne. W ustawieniach galerii masz skrót do synchronizacji galerii, która jest problemem u ciebie.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, preston2009 napisał:

Osobiście sam wyłączam wszystkie synchronizacje zaraz po wpisaniu go w MIUI, aby uniknąć problemów jak twój. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia konta Xiaomi i odznaczysz wszystkie synchronizacje. Ew zostawisz te, które będziesz uważała za przydatne.

Osobiście wyłączam synchronizację zdjęć/filmów oraz nagrań z dyktafonu. Reszta nie sprawia raczej problemów, a się przydaje. Choć działa to dziwnie i bardzo często dzieje się tak, że nie rozumiem, dlaczego akurat tak się dzieje.

Np. na nowo "ustawiany" telefon, po zalogowaniu na konto Xiaomi, importują się SMS-y ale tylko starsze niż tydzień (choć w chmurze są oczywiście wszystkie, co widzę przez www).

Nie polecam też importowania z tech chmury apek (choć robić ich kopię może jednak warto, nigdy nie wiadomo). Ale ten ich import nie ma sensu, bo są pobierane gołe apki, bez żadnych danych, bez ustawień, a do tego niektóre czasem nie chcą po takim imporcie działać. Nie ma to sensu, lepiej zainstalować je ze Sklepu.

Najmniej problemów, z moich doświadczeń, sprawia backup i synchronizacja Kontaktów. I to stanowczo polecam. Co najmniej to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, preston2009 napisał:

Ja używam chmury jedynie dla motywów oraz kopii notatek i haseł WiFi. Przywracanie kontaktów jedynie mnie wkurza bo albo google albo xiomi usuwają mi nowsze kontakty.

Tak, może być taki zamęt. Dlatego ja kontakty ogarniam tylko i wylącznie za pomocą chmury Xiaomi. Nie synchronizuję ich z Google w ogóle. To jeszcze nawyk z czasów, gdy słabsze telefony nie radziły sobie z moją listą kontaktów w google (kilkanaście tys. maili). Co z tego, że dawało się wyłączyć wyświetlanie kontaktów bez nr tel., jak one i tak były trzymane w tej samej bazie i przez to książka kontaktów działała okropnie powoli. Wtedy nie używałem chmury Xiaomi, kontakty backupowałem poprzez plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy to rozumiecie? Bo dla mnie to bełkot pełen sprzeczności, pomieszane z poplątaniem i naprawdę nie wiem, czym się różnią te drogi, z których można tam jedną wybrać. W tym wstępnym pytaniu ewidentnie brakuje słowa „czy”.

Co to niby są "aplikacje ekran głównego"? A co to znaczy (niżej) "przywróć ekran główny" - tam już bez wzmianki a aplikacjach. Więc co? Tapetę? BEŁKOT!

P.S. To jest tłumaczenie z Globala, nie mam jak sprawdzić teraz jak jest na EU. Wersja angielska była chyba nieco jaśniejsza, ale widziałem ją tylko raz i nie pamiętam szczegółów.

 

Screenshot_2017-10-01-15-37-55-983_com.miui.cloudbackup.png

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest złe tłumaczenie. Ekran główny kiedyś u mnie odpowiadał za ułożenie ikon. Nie wiem jak jest teraz w MIUI 8 i 9. Gdy chcę utworzyć kopię to pisze aplikacji, wyglądu pulpitu i tapet itd. To jest jasne. U mnie na 7.9.21 po wybraniu kopia w chmurze mam inny ekran. Może dlatego, że mam (miałem) kopię do innego Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem redmi note i tam była nakładka miui i była chmura xiaomi wbudowana teraz mam A1 i tutaj nie ma nakładki xiaomi i pytanie jak przywrócić kopię zapasową z chmury xiaomi zdjęcia aplikacje itp?? Nie ma tutaj możliwości by gdzieś zalogowac się na konto chiaomi a aplikacji takiej też nie widzę w sklepie Google. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dzeronimo napisał:

Miałem redmi note i tam była nakładka miui i była chmura xiaomi wbudowana teraz mam A1 i tutaj nie ma nakładki xiaomi i pytanie jak przywrócić kopię zapasową z chmury xiaomi zdjęcia aplikacje itp?? Nie ma tutaj możliwości by gdzieś zalogowac się na konto chiaomi a aplikacji takiej też nie widzę w sklepie Google. 

Z backupu niczego nie odzyskasz, bo nie masz Miui. Z tego co widzę mozesz odzyskać zdjęcia, video i nagrane rozmowy. Jest aplikacja MiDrive którą możesz zainstalować, ale jak to będzie działać na twoim systemie, nie wiem. Możesz pobrać z apkmirror: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-drive/mi-drive-1-0-1-release/mi-drive-1-0-1-android-apk-download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zepsuł mi się redmi 2, strasznie zależy mi na danych z chmury i tu jest problem. Po wejściu na stronę i wielu próbach zalogowania się ciągle wyskakuje błąd i informacja, że takie konto nie istnieje. Jestem pewna, że wszystko wpisywałam poprawnie. Czy miał ktoś podobnie i mógłby mi pomóc? (konto było połączone z gmailem, po sprawdzeniu połączonych aplikacji konto ciągle widnieje na liście, a zalogować się nie mogę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.10.2017 o 15:47, Paula napisał:

Wczoraj wieczorem zepsuł mi się redmi 2, strasznie zależy mi na danych z chmury i tu jest problem. Po wejściu na stronę i wielu próbach zalogowania się ciągle wyskakuje błąd i informacja, że takie konto nie istnieje. Jestem pewna, że wszystko wpisywałam poprawnie. Czy miał ktoś podobnie i mógłby mi pomóc? (konto było połączone z gmailem, po sprawdzeniu połączonych aplikacji konto ciągle widnieje na liście, a zalogować się nie mogę)

Do chmury Xiaomi możesz się logować za pomocą różnych loginów: unikalnego nr konta Xiaomi (zalecam), e-maila powiązanego z kontem z Xiaomi, głównego numeru tel. powiązanego z kontem Xiaomi. Hasło jest oczywiście to samo. Czy wyczerpałaś te wszystkie 3 możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z wiadomościami w chmurze, jak wchodzimy w aplikacje SMS, w opcjach mamy te wiadomości, klikasz, włączasz, jest okej, ale tylko na danych mobilnych, przełączam na WiFi i zmienia mi z aktywowano na wyłączone, mimo, że suwak aktywowania pola jest w pozycji włączonej.

Coś się psuje? Czy może telefon nie chce współpracować z moim wifi, które faktycznie jest  (tu nie było wulgaryzmu) kiepskie, zrywa często połączenie itd...

miui 9 redmi4x 7.10.12

Edytowane przez Tded
Ostatni raz użyłeś wulgarnego słowa na tym Forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...