Skocz do zawartości

Chmura/Konto Xiaomi


piotrplawecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia Thu Feb 23 2017 o 17:38, rychu27 napisał:

Witam, Korzystałem z chmury na jednym telefonie. Kupiłem drugi, podpięłem pod to samo konto. Po krótkim czasie odłączyłem od konta pierwszy telefon. Niestety po nim został backup, który solidnie zapycha jakże potrzebne miejsce. W jaki sposób mogę się go pozbyć? 

Udało ci się to usunąć ?? Bo u mnie na nowym telefonie nie pokazuje kopi starego a tylko zajęte miejsce przez kopię pierwszego telefonu ( który już dawno sprzedany )

Screenshot_2017-04-04-04-08-02-330_com.miui.cloudbackup.png

Screenshot_2017-04-04-04-07-53-747_com.miui.cloudbackup.png

Edytowane przez Mariuszes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, Korzystałem z chmury na jednym telefonie. Kupiłem drugi, podpięłem pod to samo konto. Po krótkim czasie odłączyłem od konta pierwszy telefon. 

Tak i druga z niejasności, która mnie nurtuje. Telefon odpięty od konta i konto go nie "widziało". Przywróciłem ustawienia fabryczne na nim mając nadzieję, że jest czysty jak ze sklepu. W międzyczasie okazało się, że nowy telefon zareklamuję, stary wyjąłem z szuflady i odpaliłem: wybór języka itd. Jak doszedłem do konta MIUI to już mi zakomunikował, że jest połaczony z kontem... :?.  Przejrzałem szukajką forum, ale nic konkretnego nie wpadło mi w oko. Tak więc pytanie : jak poprawnie odpiąć telka od konta, by po ewentualnej sprzedaży nie było potem kłopotów. Fajnie by było odpowiedź w punktach przypiąć do tutoriali, dla innych niewiedzących ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rychu27 napisał:

Kliknij w to zarządzenie kopią i usuń co zbędne. Wyczyścisz miejsce i zrób sobie nową kopię.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Pierwszy screen pokazuje co jest po kliknięciu w zarządzanie kopia tam nie ma nic do usunięcia  nic się nie da zrobić 

Screenshot_2017-04-04-04-08-02-330_com.miui.cloudbackup.png

Edytowane przez Mariuszes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rychu27 napisał:

 jak poprawnie odpiąć telka od konta, by po ewentualnej sprzedaży nie było potem kłopotów.

Najlepiej odpiąć od konta z poziomu telefonu, wtedy na pewno telefon będzie wylogowany. Kopię zapasową można usunąć później (jak nie potrzebna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była lista kopii i możliwość usunięcia, co uczyniłem.

Screenshot_2017-04-04-12-10-04-658_com.miui.cloudbackup.png

1 minutę temu, FromWP napisał:

Najlepiej odpiąć od konta z poziomu telefonu, wtedy na pewno telefon będzie wylogowany. Kopię zapasową można usunąć później (jak nie potrzebna).

Dzięki, ja odpiąłem z poziomu nowego telefonu i  z komputera też chmura go nie widziała. Pochopnie uznałem że to wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rychu27 napisał:

Dzięki, ja odpiąłem z poziomu nowego telefonu i  z komputera też chmura go nie widziała. Pochopnie uznałem że to wystarczy.

Prawdopodobnie stary tel. ten odpinany miałeś wyłączony i o tym że jest odpięty to mógł się dowiedzieć dopiero po połączeniu z siecią. Jak się odpina z poziomu telefonu to pyta od razu czy zachować dane w chmurze i nie da się odpiąć bez dostępu do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie zagłębiam się w świat Xiaomi i jestem na etapie rozkminiania chmury :)

Spytam naiwnie - aby używać chmury Xiaomi trzeba podawać numer tel ? jak z bezpieczeństwem takich rozwiązań typu chmura ?

Są jakieś opcje aby dane np. część zdjęć nie była wysyłana do chmury ?

Czy są jakieś zalety (oprócz backupu danych) korzystania z chmury? Jest np. opcja kasowania zdjęć w chmurze przez przeglądarkę na kompie z równoczesnym usuwaniem z telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2015 o 18:43, Acid napisał:

Nie wiem. W każdy razie backup aplikacji ma zniknąć z MIUI w obecnej funkcjonalności.

 

Wysłane z MI Note

I dobrze, bo wiele wart to on nie był. Po co komu kopia samych aplikacji bez danych aplikacji? To nie ma sensu, jedynie minimalnie ułatwia życie (choć i tu można dyskutować).

Dnia 18.04.2017 o 16:18, painball napisał:

U mnie natomiast jest problem na 4A. Synchronizuje wszystko po za SMS i połączeniami. "Nie można synchronizować" i tyle. Sądziłem, że coś zamroziłem w TB ale już nawet przeinstalowałem system i dalej wszystko się synchronizuje po za SMS i połączeniami.

W telefonie mojej córki (który musiałem dziś sformatować, ale to bez związku) SMS-y i spis połączeń były synchronizowane. Były na pewno, bo status synchronizacji sprawdziłem przed zrobieniem factory reset, aby mieć pewność, że będzie co przywracać z chmury. Niestety – wszystko inne się przywróciło (kontakty, ustawienia, nawet część apek), ale SMS-y i połączenia – nie! Status synchronizacji SMS-ów i Połączeń wygląda tak, jakby wszystko było cacy - czas ostatniej synchronizacji świeżutki. Niestety – w rzeczywistosci dane te nie zostały pobrane z chmury. Ktoś wie, dlaczego? i czy jest szansa, że jeszcze to nastąpi? Na moje oko - raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

jeśli już były takie wątki to proszę o skierowanie mnie do nich.
Jak w pełni zmigrować dane użytkownika i aplikacje systemowe ze starego telefonu (MI3) na nowy (MI5)? Na starym urządzeniu MiCloud jest podpięta, skonfigurowana, synchronizuje się wszystko. Konto Google podpięte, sychronizacja ustawiona. Podpinam chmurę na nowym urządzeniu, konto Google i nie synchronizuje wszystkiego - przerzuciło galerię, kontakty, SMSy, notatki, hasła WiFi, ale nie zrobiło synchro kalendarza i listy zablokowanych numerów. Nie zainstalowało też żadnych aplikacji. Jeśli to ma jakieś znaczenie to z tym kontem Google i chmurą mam spięty jeszcze tablet Xiaomi. Jakieś porady lub tutek co zrobić żeby działało i zrobiło synchro 1:1? MI5 to 8.1.2.0 global, nie odblokowywałem jeszcze i nie instalowałem MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem z Chmurą Xiaomi. Z racji, że włączyła mi się synchronizacja Galerii dość szybko zajęte zostało 4GB (1GB zajmuje kopia zapasowa urządzenia). Skopiowałem wszystko z telefonu na komputer i postanowiłem usunąć wszystko z chmury. Pomimo to nadal mam zajęte 4GB (79% dostępnej pamięci). Zwolniło się tylko 1GB zajmowane przez kopie zapasową urządzenia. Również logując się przez przeglądarkę na "Mi Cloud" pomimo, że foldery są puste jest informacja, że 4GB z 5GB jest zajęte.

Spotkał się ktoś z takim problemem. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemankoo,

Mam takie pytanie, czy jest możliwość trzymania danych z innych aplikacji w chumrze xiaomi np. z aplikacji ColorNote? Ostatnio przywracałem dane z chmury, niby aplikacje mi przywróciło, ale danych z aplikacji ColorNote czyli w tym wypadku notatek, nie przywróciło.

Edytowane przez NumberOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 9.06.2017 o 21:52, SliniakS napisał:

Witam... Dostałem wczoraj 20GB w chmurze Xiaomi na rok. Czy nie poniosę żadnych kosztów? Jakieś automatyczne odnowienie albo coś?
Pozdrawiam.

Podłączam się do pytania, również mam w sumie 25gb za free - ktoś wie o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem we wtorek. Wyłączyłem synchronizację galerii i usunąłem zdjęcia z chmury. Dziś rano, czyli czwartek, zwolniło się miejsce także trzeba ciepliwości

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka



Potwierdzam. Właśnie zostało zwolnione miejsce w chmurze. Faktycznie potrzeba czasu by się zaaktualizowalo. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zaczynam korzystać z Mi Cloud. W telefonie mam podpięte konto Xiaomi. Na laptopie wchodzę na i.mi.com i loguję się do chmury. Jestem zalogowany i ...

Pytanie: czy zawsze aby dostać się do wiadomości, kontaktów itp. muszę autoryzować dostęp. Ikony te mam z kłódką i dopiero jak otrzymam smsa mogę wejść np. do kontaktów, notatek itp. Nie można tej autoryzacji wyłączyć, tylko ZAWSZE trzeba autoryzować kodem z smsa ?

I przy okazji pytanie dodatkowe: mam w domu 3 telefony Xiaomi. Czy mogę mieć je podpięte pod jedno konto czy jak teraz muszę dla każdego urządzenia mieć osobne konta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Duris napisał:

Pytanie: czy zawsze aby dostać się do wiadomości, kontaktów itp. muszę autoryzować dostęp.

Zawsze jak po raz pierwszy z danego komputera i przeglądarki się logujesz. Potem powinno pamiętać, chyba że wyczyścisz cache przeglądarki.

Możesz podpiąć pod jedno, ale z powodu ograniczenia miejsca w chmurze lepiej chyba każdy do innego, a jak inne osoby tych telefonów używają łatwiej to będzie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy "odpalaniu" kolejnego nowego telefonu w rodzinie podałem, aby kontakty zapisywały się w Google. Teraz chciałbym to zmienić. W którym miejscu to zrobić ? 

(Ustawienia -> Aplikacje systemowe -> Kontakty -> Wczytywanie/Kopiowanie kontaktów -> Wczytywanie kontaktów) ?

Chcę, aby od momentu zmiany nowe kontakty zapisywały się w Xiaomi, a co za tym idzie w chmurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Wcześniej miałem na moim Mi4 jakiegoś globala sprzed pół roku i było ok. Ostatnio sobie zainstalowałem najnowsze miuipolska i zauważyłem, że zawartość chmury nie aktualizuje się sama np. zrobię parę zdjęć, dostanę kilka sms i jak wejdę w konto xiaomi a potem w chmurę to jest tam napisane "Naładuj urządzenie i wyłącz ekran" i mogę kliknąć synchronizuj teraz. Kiedyś było tak, że samo się synchronizowało bez potrzeby podpinania pod ładowarkę. Coś się zmieniło od tamtego czasu w miui czy to ja mam jakiś bug ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...