Skocz do zawartości

Problem w wejściem w tryb EDL (Większość sposobów nie działa)


byczasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu próbuje wgrać rom Global Dev. Posiadam obecnie najnowszy global stable. Próbowałem praktycznie wszystkiego. Od próby uruchomienia skryptami, minimal adb and fastboot również, sposoby z kompendium wiedzy też nie działają(Przy pierwszym wgrywaniu romu tryb edl działał poprzez wciśnięcie klawisza vol+, później przy drugim wgrywaniu dało się tylko poprzez komendę "fastboot oem edl" w minimal adb and fastboot, teraz nie da się nawet przez wiersz poleceń gdyż wyskakuje komunikat z treścią "FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)" . Mam tylko tyle ,że mogę wejść w tryb fastboot i do systemu android. Ostatnio miałem sporą aktualizację w systemie windows 10 może to ma jakiś związek?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie wszystkie metody wejścia w EDL - nawet nie połowa. 

Metoda na klawisze - odłącz telefon, wciśnij i przytrzymaj jednocześnie vol+ i vol- podłącz telefon do komputera i po ok 5-6 sekundach puść klawisze. 

Metoda kabel deep flash - poszukaj w sieci schemat - nie wymaga żadnej głębszej wiedzy o elektronice.  Jest to prostsza wersja tzw test pointow. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba nie powiodła się, telefon najzwyczajniej ładuje baterię ( pojawia się ikona baterii). Próbowałem parę razy :). Tą metodę przy grzebaniu w kablach wolałbym zostawić na koniec jako ostatnią deskę ratunku ( nie chciałbym pomylić schematów albo skorzystać ze złego poradnika ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety innej metody już nie ma, a schemat nie jest jakiś kosmiczny. Nie trzeba montować sweetcha - wystarczy zawrzeć kabelki na odłączonym telefonie - podłączyć do kompa i po ok 5-6 sekundach rozlaczyc - komputer w menadżerze urządzeń powinien wykryć port HS-USB QDLOADER 9008 

Deep-FLash-Cable-Architecture-680x318.jpg

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie  FromWP. Udało mi się rom wgrać 2 razy . Pierwszy przypadek to pierwsza instalacja miui. Miałem miui 7 i chciałem wgrać 8semkę w wersji stable global. Wciskam vol +  i power potem download mode i poszło. Potem próba druga gdyż czytając komentarze dużo ludzi zachwalało wersję global dev no to do dzieła. wciskam kombinację klawiszy a tu bach nie da rady wejść w tryb edl telefon samoczynnie się restartuje i uruchamia normalnie system. No to próbowałem przez minimal adb and fastboot i wuala poszło. Później po wgraniu deva telefon zaczął szwankować z kartą sim. Poczytałem komentarze i okazało się że najnowsza wersja global dev ma jakieś niedociągnięcia. No to z powrotem hop na wersję global stable. I teraz chciałem wgrać global dev tyle ,że tą troszeczkę starszą ale działającą prawidłowo. I tu klops bo ani przez minimal adb and fastboot nie idzie ani przez kombinację klawiszy próbowałem skryptem również nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może być większy problem z tym 6.9.29 mógł coś jeszcze zepsuć, bo przechodzenie do download z menu serwisowego to zepsuł już global stable w tym telefonie. Teoretycznie możliwe że zablokował tryb EDL, czego wcześniej w Redmi3 czy 3s nie było. Jeżeli tak to pozostaje tylko magiczny kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek to podstawa dla każdego,  kto często wgrywa software via MiFlash. Chwila pracy nad nim, a ogromnie ułatwia sprawę - swojego muszę zreanimować, bo switch po roku używania ledwo zipie ;-)

Dnia 5.10.2016 o 16:07, FromWP napisał:

Teoretycznie możliwe że zablokował tryb EDL

Nie ma takiej fizycznej możliwości - trybem EDL zarządza bezpośrednio procesor (stąd skrót Emergency DownLoad) także jeśli tylko dostaje zasilanie i nie ma hardwarowego uszkodzenia po drodze - komunikacja musi być. Przed 2 tygodniami miałem u siebie całkowicie padnięty egzemplarz RMN3pro i EDL miał na sztywno włączone - wystarczyło zapiąć go pod USB i z marszu był wykrywany HS-USB QDLOADER 9008. 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda następująco. Trik z kabelekiem pomógł co lepsza po wgraniu wersji 6.9.22 dev mogę z powrotem uruchomić edl za pomocą minimal adb and fastboot. Może komuś ta infromacja przyda się na przyszłość. Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie za pomoc i chęci. Lecą repy, a temat można zamknąć ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by niestety znaczyło że ten rom zablokował ci możliwość wejścia w edl komendą. A tak poza tym global dev 6.9.22 to chyba najlepsze wydanie ze wszystkich globali, a 6.9.29 należy unikać, na zwykłym Redmi3 też 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 5.10.2016 o 18:26, Zexon72 napisał:

@byczasty

Parafrazując reklamę Maca "no i fajnie" :D
Patent z kabelkiem zapamiętaj - sprawdza się w wielu telefonach z procesorami Qualcomm'a, ja go zaczynałem stosować dla Lenovo, a teraz przydaje m.in. się w XIaomi

Czy można gdzieś kupić taki kabelek? (nie piszcie "zrób sam", nie ma takiej opcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, latet napisał:

Dziękuję. Od razu sobie zamówiłem – "na czarną godzinę" :)

Kabelek 10 zł, przycisk monostabilny 1 zł, kawałek izolacji lub koszulki termokurczliwej i max 5 min roboty... ale kto bogatemu zabroni ;-)

depth_flash_cable.jpg

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, fredek napisał:

Kabelek 10 zł, przycisk monostabilny 1 zł

Ja użyłem przełącznika bistabilnego i jakiegoś kabelka kątowego, bo to miałem pod ręką, bez wychodzenie z domu. Może 10min (starannego lutowania i izolowania) i działa. Nawet kolory żył w kabelku się zgadzały z tymi ze schematu.

deepflash.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fredek napisał:

 

Kabelek 10 zł, przycisk monostabilny 1 zł, kawałek izolacji lub koszulki termokurczliwej i max 5 min roboty... ale kto bogatemu zabroni ;-)

depth_flash_cable.jpg

Gratuluję :)

Jednak do pewnych rzeczy trzeba mieć co najmniej 1 prawą rękę, a ja akurat mam 2 lewe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zrobienie tego kabla jest banalnie proste. Jeśli ktoś jednak się boi rozcinać kabel lub coś że coś źle połączy to jest jeszcze inny sposób który też działa.

http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html

Dzięki za ten wątek. Dzięki niemu rozwiązały się wszystkie moje problemy. Najpierw bootloop potem gdy wreszcie udało mi się zainstalować china dev rom to nie mogłem ani odblokować bootloadera ani zmienić na global dev, a używanie chińskiego miui to tortura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...