Jump to content

Ochrona wyświetlacza, szkła, folie itd.

Muzyk
 Share

Recommended Posts

Czym chronicie swoje wyświetlacze?

Ja przerobilem szklo z IBG ktorego juz nie maja w ofercie i ktore mocno srednio pasowalo, z tego co widzialem po zdjeciach to wygladalo identycznie jak nillkin, potem kupilem na allegro folie do naklejenia i byla fatalna, wogole nie pasowala na wyswietlacz w miedzy czasie czekalem na szklo z ali: https://www.aliexpress.com/item/MOFi-Xiaomi-Redmi-Pro-glass-tempered-screen-protector-Redmi-Note-4-Pro-glass-film-protect-full/32712615183.html

to juz przyszlo naprawde spoko, bardzo ladnie pasuje.

• Like 1

Ja także podziękuję firmie Nillkin za szkło, gdzie chyba pijany mistrz brał pomiary z ekranu naszych Redmi Pro ( niech jeden obraz wam powie za tysiąc słów :) )

IMG_20160924_120003.jpg

Wymiary tego badziewia to z szerokości 68mm jedyny plus to że w zestawie są szkła na obiektyw , ale chyba dodane od tak sobie, bo z kilku rozmiarów do wyboru znajdziemy tylko jedno pasujące, a jak wiadomo nasz model ma dwa obiektywy z tyłu. Cena za zestaw to ok 50 zł z wysyłką. Rodzime szkło od 3mk ma 69,5 mm szerokości, ale nie miałem okazji wypróbować ze względu na jego dość wysoką cenę ok 50 zł + Kw

Teraz czekam na coś takiego w różnych kolorach. Kilka sztuk będę miał na sprzedaż :P w razie czego piszcie na priv

1474243539159788665.jpg1474243562233838403.jpg20160912145301_84313.jpg1474511522396015634.jpg

Cześć ja u siebie w mi4c prime używam takiego szkła jak na zdjęciu. Miałem niestety przyjemność je przetestować, w sumie to jednak przyjemność bo zdało egzamin w 100%. Telefon upadł mi na odstająca płytkę na ziemi. Pękła tylko szybka chroniąca. Powiem szczerze że zawsze podchodziłem do tych szybek sceptycznie, założyłem ja na wszelki wypadek. Screenshot_2016-10-06-10-01-51-885_com.a

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• 1 month later...

Ja swój telefon kupowałem na IBG i od razu wziąłem w komplecie od nich także szkło. Jeśli idzie o wymiary to nie mam zastrzeżeń, niestety okazało sie bardzo kruche. Już pierwszego dnia pojawiły się wyszczerbienia na brzegach... Zamówiłem na Ali następne, od sprzedawcy polecanego na jednej z Facebookowych grup, jest w drodze. Dam znać czy warte było zakupu...

Dnia Sunday, November 06, 2016 o 12:54, macmathys napisał:

Czy ktoś już znalazł szkło na Redmi Pro, które nie jest za małe? Ja kupiłem Flexible Glass od 3mk i niestety też brakuje szerokości... Spodziewałem się czegoś więcej po szkle za 50zł, dobrze że jest możliwość zwrotu bo bym się wkurzył.

Ja mam do sprzedania szkło pełne w kolorze czarnym i białym, ja osobiście używam koloru złotego, jak ktoś chętny to zapraszam na priv

Ja zamówiłem mocolo-na zdjęciu widać jak czarne założone jest na biały przód i pokrywa całość idealnie(zresztą chyba musi bo all wycięcia na dziury które muszą pasować  itp) Zresztą zobaczymy jak dojdzie

https://pl.aliexpress.com/item/Mocolo-Full-Cover-Tempered-Glass-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Pro-Tempered-Glass-New-Black-White-Gold/32717136680.html?spm=2114.13010608.0.0.jMXo8N&detailNewVersion=&categoryId=200002107

55 minut temu, chaos666 napisał:

Ja zamówiłem mocolo-na zdjęciu widać jak czarne założone jest na biały przód i pokrywa całość idealnie(zresztą chyba musi bo all wycięcia na dziury które muszą pasować  itp) Zresztą zobaczymy jak dojdzie

https://pl.aliexpress.com/item/Mocolo-Full-Cover-Tempered-Glass-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Pro-Tempered-Glass-New-Black-White-Gold/32717136680.html?spm=2114.13010608.0.0.jMXo8N&detailNewVersion=&categoryId=200002107

Te co mam w sprzedaży też są świetnie spasowane i wycięcia są idealne, mają aby  jedną wadę. Mianowicie mam szkło trzech różnych firm i każde jest pokryte kropeczkami, widocznymi pod światło na zgaszonym ekranie, oraz jest delikatnie przyciemnione (dymione) względem szkieł "nie pełnych" (trochę mnie to drażni :P ). Skorzystałem z Twojego linka :D żeby zakupić złote szkło dla testów  i zobaczyć czy Mocolo jest tak samo wykonane. A tak to wygląda na moim Redmi Pro :)

G9ZdQ-70ygNI.jpg?v=2G9ZdQ-Dmdpqz.jpg?v=2G9ZdQ-q20WcE.jpg?v=2G9ZdQ-9gnmb9.jpg?v=2

Ps. Jedno szkło, akurat te co mam nałożone przyszło, z trzema dziwnymi wewnętrznymi rysami a kosztowało więcej niż Mocolo ok 6$. Sklep Gearbest zwrócił mi połowę kwoty za to, resztę sprawdziłem i jest w porządku, wszystkie były  dobrze zabezpieczone :)

Edited by wojtekmarchewka

• 3 weeks later...

Ktoś posiada?

http://allegro.pl/szklo-0-2mm-3mk-flexible-glass-xiaomi-redmi-pro-i6603943121.html

albo inne zakrywające idealnie ekran. Nillkin i Mocolo nie zakrywają całości ekranu i wygląda to mega wieśniacko (musiałerm zedrzeć) Takie jak jest na zdjątkach wojkamarchewki jeszcze nie dojechało do mnie-więc potrzebuję zwykłe bezbarwne...

Dnia 29.11.2016 o 14:11, chaos666 napisał:

Ktoś posiada?

http://allegro.pl/szklo-0-2mm-3mk-flexible-glass-xiaomi-redmi-pro-i6603943121.html

albo inne zakrywające idealnie ekran. Nillkin i Mocolo nie zakrywają całości ekranu i wygląda to mega wieśniacko (musiałerm zedrzeć) Takie jak jest na zdjątkach wojkamarchewki jeszcze nie dojechało do mnie-więc potrzebuję zwykłe bezbarwne...

Pytałem się 3MK o wymiary właśnie tego szkła odpisali mi 69,5 mm x 144,1 mm x 0.2mm. Nillkin to 144mm x 68mm x 0.2 cm. więc wychodzi na to że 3mk jest szersze i przykryje jedynie ekran ale nie więcej więc zostanie po boku przerwa, na forum ktoś narzekał na te szkło i zwrócił je bo jest taka możliwość

Ps. Także czekam na te szkło z Twojego linka, co mnie zdziwiło to mimo opcji wysyłki SSM, to idzie zwykłą pocztą :D

Tak, ja odesłałem szkło 3mk bo w zasadzie było "na styk" a nawet powiedziałbym że ciut za małe jeśli wziąć pod uwagę zaokrąglone krawędzie. Szkło przymierzyłem bez naklejania i niestety nie zrobiłem zdjęć, więc jeśli koniecznie chcesz sprawdzić to zamów np. na allegro z darmowym zwrotem (jak ja) i przymierz :).

No masakra jakaś nie ma normalnego szkła co pokrywa całość-czekam dalej na to mocolo z czarnymi paskami z Ali.... Zakupiłem w necie mocolo normalne http://allegro.pl/szklo-hartowane-9h-mocolo-xiaomi-redmi-pro-2016-i6589485393.html

też padaka na wysokość i szerokość, tak samo jak nillkin...:(( Ktoś posiada szkło żeby siadało na całość idealnie?

No masakra jakaś nie ma normalnego szkła co pokrywa całość-czekam dalej na to mocolo z czarnymi paskami z Ali.... Zakupiłem w necie mocolo normalne http://allegro.pl/szklo-hartowane-9h-mocolo-xiaomi-redmi-pro-2016-i6589485393.html
też padaka na wysokość i szerokość, tak samo jak nillkin...:(( Ktoś posiada szkło żeby siadało na całość idealnie?

A jest opcja żeby było szersze? Nie będzie się odklejać przez te zaoblenia?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Masz zdjęcia wyżej  wojtkamarchewki szkła z kolorowymi frontami i chyba siedzi ok- to które ma dojść do mnie też na zdjęciach pokrywa full ( na zdjęciu na biały front założone jest szkło z czarnymi ramkami i pokrywa ok)więc może będzie..... Z 2 strony nie ma bata, żeby na wszystkie telefony z ekranem 2,5d nie dało się zrobić szkła pokrywającego całość-chyba że na nasze nie ma jeszcze)

2 godziny temu, tpawel napisał:

A jest opcja żeby było szersze? Nie będzie się odklejać przez te zaoblenia?

Z tego co zauważyłem na ekrany zaokrąglone (2,5d) sprawdzają się tylko pełne w kolorze, a dla czego? Moja teoria jest taka (mogę się mylić :P ) Ponieważ ich sposób trzymania się jest trochę inny niż szkieł tradycyjnych, szkło tradycyjne bezbarwne po przyłożeniu widać jak przylega całością do telefonu i widać jak się przysysa do  ekranu, szkło pełne w z racji tego że jest proste to bokach nie ma prawa przylegać do zaoblonych krawędzi ekranu , w moim przypadku nie było efektu zassania. Wydaje mi się że właśnie po to są kolory a by zamaskować tą niedogodnoś. No bo niby dlaczego nie ma szkieł pełnych bezbarwnych? Co nie znaczy że szkło nie przylega do ekranu, oraz tego że nie przylega bo bokach nawet nie zauważycie, we wszystkich szkłach pełnych różnych firm i na różne modele jest mały feler, mianowicie widoczne kropeczki pod światło na zgaszonym ekranie, a dodatkowo nie wiem czy tylko u mnie, ale stukając w ekran słyszę puknięcia tak jak by szkło nie dociskało do ekranu i była minimalna przestrzeń szkło - ekran. Jednak uważam te szkło za najlepszą ochronę na ekrany 2.5 widziałem kilka modeli na własne oczy niestety, żaden nie miał idealnie dociętego szkła tradycyjnego bezbarwnego, myślę że na dzień dzisiejszy na ten typ ekranu to, szkło hartowane pełne albo naklejenie folii ochronnej ( pamiętacie je jeszcze :P ). 

10 minut temu, Redmi2 napisał:

Potrzebuje jakis telefon do testow z blokowanym btl :-) na snapie :-) ale widze ze oba zajete :-) jak kupisz tel kolejny daj znac :-)

Ok dam znać w razie czego :) 

12 minut temu, tpawel napisał:

Czyli co? Nie pozostaje nic innego jak kupić od Ciebie te czarne barwione?

Poczekaj, bo jeżeli chodzi o złoty to i tak mam tylko jedno, a czekam także na jedno złote mokolo do testów z linka @chaos666 cenowo wychodzi to samo co "luanke" kupiony w Gearbest i "Bonaier” gratis z Ibg, więc jakieś specjalnej jakości się nie spodziewam. Oba wymienione mają inne odcienie złotego i ten drugi lepiej radzi sobie z odciskami widać jak znikają zaraz po zostawieniu ich na szkle

3.JPGIMG_20161208_190721_1.jpgDzisiaj przyszła szyba Mocolo, ta:

https://www.aliexpress.com/item/Mocolo-Full-Cover-Tempered-Glass-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Pro-Tempered-Glass-New-Black-White-Gold/32717136680.html?spm=2114.13010608.0.0.AGSgPv

W sumie jestem zadowolony, mimo, że nie jest zakrzywiona ładnie przylega,krawędź wyświetlacza akurat zakrywa mi case, także redmi jest chroniony w pełni.Dodam,że w rzeczywistości wygląda lepiej niż na foto.

5.JPG

IMG_20161208_190603_1.jpg

4.JPG

Edited by robi173
  • Like 1

7 minut temu, robi173 napisał:

Dzisiaj przyszła szyba Mocolo, ta:

https://www.aliexpress.com/item/Mocolo-Full-Cover-Tempered-Glass-Protector-for-Xiaomi-Redmi-Pro-Tempered-Glass-New-Black-White-Gold/32717136680.html?spm=2114.13010608.0.0.AGSgPv

W sumie jestem zadowolony, mimo, że nie jest zakrzywiona ładnie przylega,krawędź wyświetlacza akurat zakrywa mi case, także redmi jest chroniony w pełni.Dodam,że w rzeczywistości wygląda lepiej niż na foto.

A napisz Nam, czy ma taką przypadłość ?, jak inne szkła pełne, czyli widoczne kropeczki pod światło.

11 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

A napisz Nam, czy ma taką przypadłość ?, jak inne szkła pełne, czyli widoczne kropeczki pod światło.

Na wyłączonym wyświetlaczu widać pod światło takie regularne poukładane w rzędach punkty, miałem to samo na poprzednim telefonie z  wyświetlaczem  IPS przykrytym folią.

Niestety nie sprawdziłem, czy występują one na wyświetlaczu bez zabezpieczenia, bo do końca nie jestem przekonany, że to wina szkła.

Teraz zobaczyłem dokładnie -widoczne są również na włączonym wyświetlaczu, wcześniej na foli którą dostałem z fonem tego nie było.

Edited by robi173

Do mnie też dotarło to Mocolo z czarnym frontem, kropeczki  są faktycznie widoczne, ale nie wiem co to jest i po co;p. Szkło dobrze siedzi, w dotyku jakieś takie hmmm grube?, kontrast ciut gorszy niż bez szkła. Najważniejsze że coś tam niby chroni:) Ogólnie gorzej całość wygląda niż bez szkła np: czytnik linii teraz jest w dziurze......za 4$ może być.

1 godzinę temu, robi173 napisał:

Na wyłączonym wyświetlaczu widać pod światło takie regularne poukładane w rzędach punkty, miałem to samo na poprzednim telefonie z  wyświetlaczem  IPS przykrytym folią.

Niestety nie sprawdziłem, czy występują one na wyświetlaczu bez zabezpieczenia, bo do końca nie jestem przekonany, że to wina szkła.

Teraz zobaczyłem dokładnie -widoczne są również na włączonym wyświetlaczu, wcześniej na foli którą dostałem z fonem tego nie było.

Niestety okazuje się że to przypadłość wszystkich szkieł pełnych :(  , miałem do Redmi Pro trzy różne firmy i wszystkie je miały. Tych kropeczek na 100% nie widać na ekranie telefonu, a po co one są nie mam pojęcia, co najgorsze są widoczne w słoneczne dni na włączonym ekranie

55 minut temu, chaos666 napisał:

Do mnie też dotarło to Mocolo z czarnym frontem, kropeczki  są faktycznie widoczne, ale nie wiem co to jest i po co;p. Szkło dobrze siedzi, w dotyku jakieś takie hmmm grube?, kontrast ciut gorszy niż bez szkła. Najważniejsze że coś tam niby chroni:) Ogólnie gorzej całość wygląda niż bez szkła np: czytnik linii teraz jest w dziurze......za 4$ może być.

Szkło jest standardowe jak na 9h czyli 0.33, że szkłem pełnym wiąże się także druga wada ( niedogodność ) to fakt że kontrast jest ciut gorszy, dlatego że pełne szkło jest delikatnie ciemniejsze ( dymione ) 

A jak w Mocolo z palcowaniem, radzi sobie jakoś?

Nillkin ma 0,2 lub 0,26 widziałem (tylko w niepełnym), co do palcowania jest ok, jakieś plastikowe w dotyku to szkło hmm... Miałem wiele szkieł różnych firm na różnych sprzętach ale tu wyczuwam pod palcem  "plastikowatość" tego szkła.

Edited by chaos666

Ja kupiłem jedno z najtańszych na Ali - 1,89$:
https://www.aliexpress.com/item/3D-Full-Cover-Colorful-Screen-Protector-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-3-Note-2-3-For/32691010383.html

Pełne szkło czarne, wymiary 147,6 x 72,0 mm (+/- kilka mm :P), jak dla mnie to dalej nie jest zupełnie pełne szkło jak miałem kiedyś do X600, ale rozumiem z racji zaokrąglenia szkła ekranu to konieczny kompromis, żeby się nie odklejało na rogach.

Ale wygląda ok, na krawędziach nie widać jakby to było ochronne szkło, a dzięki temu że jest czarne (ramka wokół wyświetlacza) to wygląda jakby to było oryginalne ;)

5 godzin temu, chaos666 napisał:

Nillkin ma 0,2 lub 0,26 widziałem (tylko w niepełnym), co do palcowania jest ok, jakieś plastikowe w dotyku to szkło hmm... Miałem wiele szkieł różnych firm na różnych sprzętach ale tu wyczuwam pod palcem  "plastikowatość" tego szkła.

Nillkin 9h Pro ma 0,33,  wspominany przez Ciebie Ciebie to Nillkin 9h Pro +

43 minuty temu, chaos666 napisał:

Ok, racja-czyli reasumując na dzień dzisiejszy nie ma na redmi pro szkła, które jest super spasowane, mega cienkie i nie robi efektu "dziury" na czytniku??może folia? ktoś miał?

Także przyłączam się do pytania, choć folie ciężkie do naklejenia, to uchronią od rys ale zachowają pełną przejrzystość, bo nie oszukujmy się nawet najlepsze szkło nie ma szans z upadkiem telefonu na któryś z kantów

• 4 weeks later...

Kupował ktoś folie 3mk shield albo matte? Chciałem szkło ale przez zaookrąglone krawędzie wiekszość jest taka jak na poprzedniej stronie nie pełne, a chciałem się dowiedzieć jak z foliami. Ta którą dostałem w zestawie jest mega do kitu, na białym tle niezłe ziarno, ale lepsza póki co taka niż żadna.

• Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...