Skocz do zawartości

Ochrona wyświetlacza, szkła, folie itd.


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.01.2017 o 10:33, Voltron napisał:

Tak mi się właśnie wydawało, że przed 2.5D nie przylega idealnie, no cóż ;p ale ciekawe czemu raz przylega a raz nie :D

Jak zdejmowałem stare szkło mocolo-like (przyciemnione szkło, kropki, benzyna na środku, kolorowe szkło na brzegach) to trzymało tylko na samych krawędziach i rogach. Widocznie trzeba idealnie przycelować, bo ono jest trochę wygięte (?) albo ekran na rogach zaokrąglenia odstaje czy coś. Te plamy to po prostu w tym miejscu ten klej silikonowy dolega, a w pozostałych miejscach nie, stąd ten efekt pustego przy pukaniu.

Założyłem teraz to szkło z poliwęglanem na zewnątrz, zaokrąglone, a w środku wstawka ze szkła:
https://pl.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-PRO-Tempered-Glass-5-5-full-cover-Screen-Protector-9H-Nano-Coating-Protective/32720861459.html 

Generalnie to mam mieszane odczucia. Na plus to że nie jest dymione, więc znacznie lepszy kontrast jest, prawie tak jak bez szkła. Mało refleksów, słabo się palcuje jak na razie, poliwęglan jako ramka jest super, bo wygięty i przykleił się idealnie tak że nie widać że coś jest. Z minusów to nie ma zaokrąglonych krawędzi, więc haczy palec przy czytniku, z wiadomych minusów to wyczuwalna granica szkło-poliwęglan, ale z koszmarnych wad to jest o 1-2mm za wąskie i ucina ekran po bokach. W dodatku mój egzemplarz coś się rozkleił po boku i tam krawędź wyświetlacza przebija szczeliną i jest kaszana straszna. W rogach też zostały malutkie pęcherzyki powietrza, ale idzie przeżyć.

Zna ktoś jakiś MIUI tweak do xposed, gdzie można zmniejszyć o 0.1" ekran wyświetlanie? Coś jak one-hand-mode, ale tylko minimalnie, żeby dopasować do szkła. W końcu to OLED, więc nie będzie świecił wtedy na krawędziach i powinno być git :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2017 o 14:42, Voltron napisał:

a ja słyszalem, ze te kolorowe okręgi, to przez tą substancje na mokrej szmatce do czyszczenia.

Top kek :D A co jeżeli nie używałem tej szmatki a też miałem kolorowe okręgi?

Na razie użyłem programu Screen Shift i uciąłem do 1040px szerokość ekranu, już tak nie razi, ale niektóre apki z wideo głupieją jak nie ma 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...



Ja mam do sprzedania szkło pełne w kolorze czarnym i białym, ja osobiście używam koloru złotego, jak ktoś chętny to zapraszam na priv


Posiadasz nadal na sprzedaż szkło? Ewentualnie czy mógłbyś podać namiary na Ali/BG które polecasz? Będę musiał we wrześniu kupić szkło jak wrócę do Polski.


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...