Skocz do zawartości

Ochrona wyświetlacza, szkła, folie itd.


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakładałem w zeszłym tygodniu 3mk Shield do Redmi 3S. W zestawie są dwie sztuki. Folia ładnie się nałożyła. Wybrałem folię bo i tak mam futerał Nillkina z klapką. Myślę, że Matte będzie jeszcze lepsza w dużym naświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eoox napisał:

Kupował ktoś folie 3mk shield albo matte? Chciałem szkło ale przez zaookrąglone krawędzie wiekszość jest taka jak na poprzedniej stronie nie pełne, a chciałem się dowiedzieć jak z foliami. Ta którą dostałem w zestawie jest mega do kitu, na białym tle niezłe ziarno, ale lepsza póki co taka niż żadna.

Są jeszcze szkła pełne kolorowe, w tej chwili mam na sprzedaż firmy Mocolo, niestety srebrne, bo Chińczyk się pomylił i wysłał zamiast czarnych  :D Czarne zamówione ponownie

IMG_20161230_131637.jpg

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Są jeszcze szkła pełne kolorowe, w tej chwili mam na sprzedaż firmy Mocolo, niestety srebrne, bo Chińczyk się pomylił i wysłał zamiast czarnych  :D Czarne zamówione ponownie

IMG_20161230_131637.jpg

A będziesz miał może białe? Chciałbym też wiedzieć jak jest z dopasowaniem tych szkieł, chodzi mi głównie o dopasowanie nie do rozmiaru przedniego panelu, które raczej będzie w porządku, tylko dopasowanie poszczególnych otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ara295 napisał:

A będziesz miał może białe? Chciałbym też wiedzieć jak jest z dopasowaniem tych szkieł, chodzi mi głównie o dopasowanie nie do rozmiaru przedniego panelu, które raczej będzie w porządku, tylko dopasowanie poszczególnych otworów.

Jest idealne, jeżeli równo się założy, ale z tym nie ma raczej problemu. Mam na swoim złotym złote szkło

http://tufotki.pl/G9ZdQ

Jedno białe mi zostało :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzyzu napisał:

A ma ktoś może foto jak się prezentuje czarne szkło na srebrnym RPro?
Najbardziej się obawiam jak to może się przy przycisku..

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Czyli na białym przodzie ?

Mogę ci pokazać tylko zdjęcie renderowane

HTB12MLjLpXXXXaFXFXXq6xXFXXXw.jpgHTB1u_neLpXXXXa2XFXXq6xXFXXXR.jpg

Za ok tydzień będą u mnie w sprzedaży firmy Mocolo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voltron napisał:

Jesteś pewien że bez kropek?, ich normalnie nie widać, ale jeżeli poświecisz na zgaszony ekran to pod pewnymi kątami je widać, na każdym szkle różnych firm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładałem bo mam już założone z kropkami te mocolo. Mocolo nie założone było kropkowane, a to nie jest :) w dodatku na tym Mocolo raz jest raz nie ma na środku ekranu takie kolorowe okręgi jakby na wodę ktoś wylal benzynę. 

Mam czarny, jak wrócę z zajęć to zrobię fotę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Voltron napisał:

Nie zakładałem bo mam już założone z kropkami te mocolo. Mocolo nie założone było kropkowane, a to nie jest :) w dodatku na tym Mocolo raz jest raz nie ma na środku ekranu takie kolorowe okręgi jakby na wodę ktoś wylal benzynę. 

Mam czarny, jak wrócę z zajęć to zrobię fotę 

Te okręgi są czasami dlatego, że szkło nie przylega idealnie do powierzchni ekranu, u siebie w innym szkle mam tak jak mocno wycieram ekran. Gdy w niego stukam przy środku czuję jakby minimalnie odstawał od ekranu, i wydaje takie plastikowe stuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pełne szkło z kropkami (powodują mienienie się bieli na ekranie) i czasem się pojawia mieniąca się plama na środku.

Natomiast najgorsze jest że się potwornie palcuje, przez co aż się rozszczepia światło z wyświetlacza i wygląda paskudnie.
A w dodatku szkło w miejscu "bezbarwnym", tam gdzie jest wyświetlacz, to bardzo odbija światło, jest to aż szary prostokąt.
Przez co czarny jest gorszy niż na LCD, mimo że to OLED - bez szkła ekran był rewelacyjny, ale pewnie do czasu pierwszej rysy :P

To szkło z tej aukcji jest pozbawione z tych problemów?
https://www.aliexpress.com/item/For-Xiaomi-Redmi-PRO-Tempered-Glass-5-5-full-cover-Screen-Protector-9H-Nano-Coating-Protective/32720861459.html

W sumie wolałbym nawet normalne pełne przezroczyste (nie kolorowe), przynajmniej diodę powiadomień widać pod kątem jak telefon leży :D

Edytowane przez majkel_94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli byście polecić jakieś dobre szkło, które chroniło by cały ekran. Chcę zamówić jakieś z aliexpress bo przydały by mi się 2 może 3 zapasowe. Aktualnie mam białe całościowe od PZOZ czy coś takiego i oprócz kropek na środku mam wielką plamę która nie dotyka ekranu, a że od poprawiania się powiększyła i klej słabo trzyma to przydało by się wymienić na nowe. Stąd moje pytanko, które byście polecali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli z tego co przeczytałem w tym temacie z żadnego szkła w 100% nie można być zadowolonym. A ta folia jak ktoś wyżej pisał pasuje idealnie ???

http://allegro.pl/folia-ochronna-3mk-shield-xiaomi-redmi-pro-i6662724766.html

Lub czy próbował ktoś tego szkła ?


http://allegro.pl/nietlukace-sie-szklo-3mk-xiaomi-redmi-pro-i6656729439.html

Edytowane przez MiloPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pełne szko jakieś 2 tygodnie, ale się odklejało trochę przez gumowego case którego krawędź była prawie na równi ze szkłem, no i problemy z kropkami oraz inne wymienione powyżej trochę irytowały. Teraz mam tą folie 3mka shield i jest o niebo lepiej, mimo że w pełni nie zakrywa wyświetlacza, jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję się coś więcej dowiedzieć, na temat tej ochrony, czyli folia 9H w płynie

https://youtu.be/AQL7OrGXwaU

Testy i recenzje ma dobre, ale niestety brak widocznej fizycznej powłoki, w przypadku zarysowania, daje twórcom, możliwość tylko stwierdzenia że prawdopodobnie źle nałożyłeś, a ty im nie udowodnisz tego że to nie prawda, bo tego nie widać :D

Test

http://android.com.pl/recenzje-2/73410-folia-czy-szklo-ochronne-wowfixit-test/

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to kiedyś roskminiłem i chyba  się skuszę tylko czekam jeszcze na 1 szkło z neta:). W redmi pro szkło przyciemnia ekran, widać że jest coś nałożone ponadto robi dziurę z czytnika linii papilarnych i ciut jakby zasłania ekranu po bokach. Wniosek taki, że płynna folia w redmi pro nie będzie szpecić  dość ładnego telefonu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę już czasu zleciało-podbijam temat, ktoś posiada szkło/folię/itp w miarę cienkie, bez kropek pokrywające całość ekranu?

W chińskich sklepach już chyba all oglądałem -mój ostatni nabytek niby super ale zasłania  przyciski dotykowe 

https://pl.aliexpress.com/item/Lephee-Xiaomi-Redmi-PRO-RedmiPro-Tempered-Glass-Film-3D-carbon-fiber-soft-edge-Full-Sceen-coverage/32779265659.html?aff_platform=aaf&cpt=1486387502630&sk=Ee2JQzjUz&aff_trace_key=78d9302cbf8442de932d2069292a6078-1486387502630-08734-Ee2JQzjUz

Chyba pozostanie zamówić płynną folię. :-o

Edytowane przez chaos666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle:

Bardzo cienkie -krawędzie chyba 3d, wymiarowe, nie ściemnia ekranu jak inne, nie ma kropek pod światło, w dotyku super nie czuć plastiku:)kolory wypas ,

ALE:

Zakłada się  prawie jak folie( nie jest sztywne), uwydatnia bardziej boczne ramki( u mnie w czarnym froncie)czuć pod palcem połączenie szkła z tym karbonowym  obramowaniem(tylko 1 dzień potem już się nie zwraca uwagi) Największy minus jest taki, że zakrywa przyciski i ich nie widać:(

Po kilku dniach wywaliłem i założyłem znów mocolo(ekran bardziej szary-tragedia)Gdyby obramowanie karbonowe i szkło stanowiło  jedną całość i nie było by tak widocznych bocznych ramek aż tak to byłoby  najlepsze z tych co miałem a testowałem już koło 8.  Pozostaje chyba folię w płynie zamówić

 

 

Edytowane przez chaos666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach niby chroni i to lepiej niż szkło, ale czy to prawda? hmm.., Jest niewidoczna stąd ryzyko:) Nie ma się co oszukiwać dostępne szkła na redmi pro wyglądają słabo, do tego ściemniają ekran. Widać, że  jest coś nałożone, ogólnie szpecą wygląd. Szukam folii, ale wszystkie są jakoś niewymiarowe. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chaos666 napisał:

W testach niby chroni i to lepiej niż szkło, ale czy to prawda? hmm.., Jest niewidoczna stąd ryzyko:) Nie ma się co oszukiwać dostępne szkła na redmi pro wyglądają słabo, do tego ściemniają ekran. Widać, że  jest coś nałożone, ogólnie szpecą wygląd. Szukam folii, ale wszystkie są jakoś niewymiarowe. Jakieś propozycje?

Niestety nie mam już żadnego pomysłu :( ,  tu nie jest wina modelu, bo z takim problemem borykają się wszyscy posiadacze ekranów 2.5D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
19 minut temu, wally666 napisał:

Drodzy, podpowiedzcie czy ktos probowal szkiel Mocolo na swoim Redmi Pro? Zastanawiam sie zarowno nad wersja standardowa oraz nad pełnym szklem.

Masz tylko 2 strony, żeby roskminić wątek o szkłach....ehhhh. Mocolo standardowe to wiocha, pełne -  grube, szare, w kropki itp, zresztą jak każde pełne:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja kupiłem szkło z aukcji mobilecases niestety na dwóch telefonach szkło jest nie tyle co wąskie co mi średnio przeszkadza ale odkleja się przy każdej krawędzi co już wygląda tragicznie ledwo po tygodniu używania. Nie mam siły reklamować tego bo to grosze więc kupiłem. Nowe od kolesi na allegro polskibanan robią tylko szkła na telefony i to w przystępnych cenach. Po świętach jadę odebrać i jak przykleje to dam znać jak wygląda. A tak po za tymi dwoma to jakie szkło oprócz tego farbowanego polecacie? I oczywiście nie przyciemniane bez tych biednych kropek? Nie przeszkadza mi te 2mm po bokach jak brakuje ponieważ mam case nillikina który zachodzi na przód telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...