Skocz do zawartości

Urządzenie zablokowane!!! Wpisywany kod jest nieprawidłowy. Pomocy!!!


Krzysiek.n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Potrzebuje pilnej pomocy. W moim redmi note 3 pro wszedłem niechcący w ustawienia systemowe (nacisnąłem chyba wszystkie przycisk przy telefonie, i niechcący tam wszedłem). Nic tam nie zmienialem, żeby wyjść wylączyłem telefon i włączyłem od nowa. Od tamtej pory nie moge odblokowac telefonu :-(  Czytnik palca nie odblokowuje telefonu, a podany przeze mnie kod okazuje się nieprawidłowy :-( A wcześniej bez problemu odblokowywał.  POMOCY co zrobić. Mam konto MIUI ale nie potrafie się tam poruszać. Da się to jakoś odblokować przez to konto? Zalezy mi bardzo na tym żeby nie utracić zdjęc z tego telefonu bo ostatnio akurat przeniosłem sporo z karty na pamięć wewnętrzną :-(

Edytowane przez Krzysiek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zdjęcia jak masz zsynchronizowane w Chmurze to znajdziesz tam bez problemu. Kilka godzin temu miałem podobny problem. Kliknąłem ERASE w https://us.i.mi.com/#phone . Po chwili telefon przywrócił ustawienia fabryczne. Ale miałem ten plus, że dzień wcześniej ustawiłem opcję : KOPIA ZAPASOWA. Więc wszystkie smsy i połączenia pozostały niemal bez zmian.

Edytowane przez pilot82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem dziś taką samą sytuację i chciałbym dodać posta jak ja sobie poradziłem. Do odblokowania urządzenia mam ustawiony 4-cyfrowy kod. Jestem pewny na 100% że hasło jest prawidłowe. Jakie było moje zdziwienie kiedy po uruchomieniu ponownym telefonu, wpisaniu kodu PIN do karty SIM i potem kodu do odblokowania urządzenia telefon wyświetlił mi komunikat, że hasło jest niepoprawne... Spróbowałem jeszcze kilka razy, ale tel. zaczął odliczać mi czas do ponownego wpisania hasła. W międzyczasie wyłączyłem tel. i włączyłem go ponownie. Nic to nie dało. Próbowałem wykonać sposób podany przez pilot82, ale po zalogowaniu się na chmurę nie mogłem nigdzie znaleźć opcji ERASE. Tel. miałem zablokowany na 30min, w międzyczasie wyłączyłem jeszcze tryb "nie przeszkadzać". Dodam jeszcze, że tel. przez cały czas był połączony z wifi. Po upływie 30 min postanowiłem jeszcze raz spróbować użyć tego samego hasła... I tym razem się udało! 

Czy ktoś wie o co tu chodzi? Czemu telefon nie rozpoznawał prawidłowego hasła?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmura nie jest potrzebna na pewno. Ja mam wyłączona synchronizację z chmurą tak na stałe, włączam ja sobie czasami wieczorem w domu. Ze względu na oszczędność baterii. Może z raz w tygodniu i nigdy nie mailem problemu z odblokowaniem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkop bo mam ten sam problem, ktoś wymyślił jak sobie z tym poradzić? Czy czekać te 30min jak kolega wyżej i może w końcu zaskoczy? na bank hasło miałem dobre a robienie wipe trochę mija się z celem jeśli to jakiś nagminny problem.

Edit: faktycznie po upływie jakiegoś czasu, chyba nawet mniej niż 30min ten sam kod który wcześniej podawało jako błędny zaskoczył.

Dość niepokojąca sytuacja, jakieś protipy na to?

Edytowane przez PokaBobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dzisiejszy poranek zacząłem bardzo nerwowo od przeglądania forum w celu znalezienia rozwiązania problemu z zablokowanym telefonem. Wielkie dzięki dla "rino1" za opis wyjścia z opresji. Spotkało mnie dzisiaj to samo. Wbijam 4-cyfrowy kod odblokowujący telefon, a on dalej zablokowany. Telefon mam tak ustawiony, że wyłącza mi się w wieczorem i rano przy budzeniu się włącza. Nie miałem akurat włączonego WiFi, ani transmisji danych. Nigdy też nie rejestrowałem się w chmurze. Telefon ma oryginalny na bieżąco aktualizowany soft. Mam go od roku i nic takiego wcześniej mi się nie przytrafiło.

Sytuacja ta mocno nadszarpnęła moje zaufanie do Xiaomi. Nie wiem, czy zdarza się to tylko w naszych "kaśkach"?.

Jedno jest pewne, coś takiego nie powinno się zdarzyć i gdyby nie to Forum zostałbym dzisiaj bez telefonu. Mam nadzieję że Xiaomi znajdzie na to lekarstwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokładnie ten sam problem pojawił się u mnie na Xiaomi Mi6. Póki co będę czekał aż i próbował odblokowywać po jakimś czasie.

EDIT: Obyło się bez resetowania, ale czekanie 30 minut nic nie dało. Należy wejść w TWRP i i skasować 5 plików z /data/system

locksettings.db, locksettings.db-shm, locksettings.db-wal, gatekeeper.password.key, gatekeeper.pattern.key

 

warto je gdzieś skopiować wcześniej. Hasło usunięte

Edytowane przez inteliboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam problem z odblokowaniem telefonu :(
Otóż wczoraj wieczorem chciałam ustawić hasło "na wzorek". Wprowadziłam wzór, po czym wprowadzając go drugi raz w celu potwierdzenia lekko zjechał mi palec i połączyłam nie te kropki. Dałam więc wstecz strzałeczką i wprowadziłam wzór jeszcze raz. Zostawiłam telefon i polazłam gdzieś, w tym czasie wygasł ekran, wróciłam, wprowadziłam wzór, a tam info, że wzór jest niepoprawny ;0 próbowałam już pierwotnego zamierzonego wzoru, tego błędnego, różnych innych opcji licząc na to, że gdzieś jeszcze zjechałam palcem i wzór zapisał się inaczej.
I tak od wczoraj jestem bez telefonu.
Nie mogę go podłączyć do komputera, żeby zrzucić zdjęcia i zresetować telefon, bo potrzebuję do tego wprowadzić hasło
Nie mam plików w chmurze. Próbowałam w jakiś sposób teraz połączyć się z chmurą, żeby zrzucić zdjęcia i resztę, ale nie mogę sobie z tym poradzić. Czy to w ogóle możliwe?
Wprowadziłam niepoprawny wzór tyle razy, że teraz na ponowną próbę muszę czekać 120 minut ;o
Jestem połączona z wifi (jeśli to coś zmienia)

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rajmarta jeśli masz wgrane miui polska to wystarczy przytrzymać power i volume+ aż się telefon zrestartuje i po logo mi puszczasz, powinno się w tedy uruchomić twrp. Jeśli masz oficjalny system to po takiej kombinacji klawiszy uruchomi się standardowe recovery. Twardy reset to utrata danych na telefonie, opcja z twrp lepsze rozwiązanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, tak to jest kiedy baba sama zaczyna mieszać w ustawieniach ;P

No to w takim razie mam to xD Próbowałam najpierw klikać na recovery, ale nie łączyło mi się z tym programem ;o więc doszłam do wniosku, że trudno, jakoś utratę zdjęć przeżyję, niema co być sentymentalnym ;P no i kliknęłam fastboot i jestem w kropce. Bowiem mam na ekranie tego "królika" grzebiącego w robocie i cokolwiek nie klikam nic się z tym nie dzieje ;0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rajmarta to przytrzymaj kombinację co Ci pisałem aż się telefon zrestartuje, power i volume+ masz wejście do twrp/recovery a power i volume- tryb fastboot. Jeśli dobrze pamiętam to hard reset to usuwa dane z telefonu a karta sd nie jest formatowana, jak masz zdjęcia na niej to zostaną.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i mam to, co na obrazku, klikam na recovery i to info, żeby podłączyć kabel. Podłączam kabel, klikam w programie Update i R.Flash i pokazuje mi info, że mam przytrzymać włączenie+głośnik w dół. Klikam i wyskakuje mi ten obrazek :króliczka" z robotem. I nic innego. Do tego etapu doszłam, nie wiem co dalej ;(


Edit: I kiedy włączam telefon od nowa (z ekranu tego królika) to nic się nie zmienia i za każdym razem mam od nowa 120 minut do wpisania kolejny raz hasła.

142247z37p17op70pqp37n.jpeg

Edytowane przez rajmarta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rajmarta napisał:

Tak, i mam to, co na obrazku, klikam na recovery i to info, żeby podłączyć kabel. Podłączam kabel, klikam w programie Update i R.Flash i pokazuje mi info, że mam przytrzymać włączenie+głośnik w dół. Klikam i wyskakuje mi ten obrazek :króliczka" z robotem. I nic innego. Do tego etapu doszłam, nie wiem co dalej 

Jak po kliknięciu w tym menu co wkleiłaś w recovery pojawia się obrazek telefonu z kabelkiem to znaczy że nie masz TWRP, tylko normalne stock recovery w którym nic nie zrobisz (w nowszych romach dev jest opcja wipe w stock recovery). W twoim przypadku bez TWRP masz 3 możliwości: 1. Reset tel z poziomu konta Google. 2. Reset z poziomu komputera i chmury Mi jak założyłaś konto Xiaomi. 3. Użycie chińskiej wersji MiPcSuite  (wszystko po chińsku) w której jest opcja faktory reset telefonu podłączonego w recovery (ten ekran z rysunkiem tel z kabelkiem). A do recovery w twoim telefonie wchodzi się trzymając wszystkie 3 klawisze przy włączaniu, bo chyba nie masz Redmi note, tylko Redmi 3, 3pro, albo 3s jak masz to chińskie menu serwisowe.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, slimdick napisał:

@FromWP dzięki za info ;) Model Redmi 4A , dwie pierwsze opcje nie było szans za to trzecia bez problemu.

Wiem, ta trzecia jest mało znana, ale skuteczna (przynajmniej na razie). Kiedyś przetłumaczyłem główny ekran tego chińskiego MiPcSuite i napisałem jak tego używać, właśnie w dziale Redmi 4a, które po zakupie z oficjalnej dystrybucji były zablokowane. Niestety nadgorliwy admin bez zastanoiwienia to wywalił jako mało wartościowy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ale czasami trzeba pomóc mniej doświadczonemu userowi, tak jak to zrobiłeś, a nie wysyłać go "na bambus" bo temat niby był wielokrotnie omawiany i jest mało wartościowy. To niestety już na starcie zniechęca i działa na niekorzyść forum. Czasami trzeba przeanalizować, dopiero potem kasować. Ten mój wpis powinni wywalić, bo to tylko odpowiedź na konkretne nie związane z tematem dywagacje.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...