Jump to content

Przejście z China do Global - pytanie.


relas5

Recommended Posts

Witam!

Zamówiłem Redmi Note 3 Pro z systemem China i chciałbym przejść na Global Stable. Czytałem wiele wątków tutaj i na zagranicznych forach, jest tego tyle, że się już trochę pogubiłem. Jedni piszą, że z China na Global nie trzeba odblokowywać bootloadera, wystarczy skopiować zip i aktualizować przez updater, inni piszą, że trzeba odblokowywać bootloader, wygrywać TWRP i flashować. Totalnie już nie wiem jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem jeszcze pewien co do ROMu, nie wiem skąd mam go pobrać. Znalazłem taki: http://en.miui.com/download-301.html. Będzie odpowiedni? ROM do Redmi Note 3 jest też ROMem dla Redmi Note 3 Pro?

Edit:

Znalazłem jeszcze: http://en.miui.com/a-234.html Tutaj chyba "Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download". Czy to któryś z tych ROMów czy powinienem pobrać z jeszcze innego źródła?

Edited by relas5
Link to comment
Share on other sites

Ustawiasz tryb debugowania w telefonie (7 razy klikasz na wersję MIUI w informacjach od telefonu, następnie dodatkowe ustawienia, opcja programistyczne, debugowanie usb)

Ściągasz ROM - http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=kenzo_global&b=F&r=global&n=
Ściągasz Adb - http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTg1OTA3fGNlMGU2MTkyfDE0NzU2MTg5NDh8MTYzNzk1MzA1NXwyMzU4NjU%3D
Ściągasz MiFlash - https://onedrive.live.com/redir?resid=C2E526DBE6D31157!79788&authkey=!AObyYDJP9Zhmxuk&ithint=file%2Cexe
 

1. Podłącz telefon do kompa (włączony), zainstaluje Ci sterowniki.
2. Zainstaluj MiFlash, zainstaluje Ci sterowniki (musisz potwierdzić że nie ma certyfikatów)
3. Wypakowywujesz ADB, uruchamiasz cmd.exe, wpisujesz cd ścieżka do katalogu z tymi cztereai plikami od ADB (np. cd D:\adb), zmieni Ci się ścieżka w cmd, wpisujesz wtedy adb devices (pewnie będzie że unauthorized, na fonie klikniesz accepta, i jeszcze raz adb devices i następnie adb reboot edl) - telefon się wyłączy i będzie migać dioda na czerwono.
4. Wchodzisz w MiFlasha, klikasz refresh, klikasz browse i wybierasz folder z rozpakowanym ROMem. Zaznaczasz flash all na dole i na górze klikasz Flash, czekasz aż będzie complete, odłączasz telefon i wciskasz power on'a do momentu pojawienia się znaczka Mi, a potem będzie trochę trwało zanim system wstanie.

Dzisiaj robiłem dokładnie w taki sposób, pierwszy raz w życiu, pierwszy raz z Xiaomi. I fakt, ile poradników tyle sposobów, a i tak trzeba z każdego wziąć część i samemu skleić instrukcję :/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem według Twojego poradnika. Podczas flashowania wystąpił błąd 0x80070026 Receiving hello packet. Wyczytałem, że trzeba uruchomić ponownie komputer i błąd nie występuje. Niestety głupi byłem i zrebootowałem telefon i nie mogę teraz dostać się do trybu Download. Po kliknięciu Power + Vol+ pokazuje mi się ikona telefonu z podpiętym kablem. Po wpisaniu komendy adb devices widzi urządzenie, ale zamiast "device" jest "sideload". Adb reboot edl skutkuje tym, że telefon się rebootuje i na środku jest logo Xiaomi. Co mam robić?

Edit:

Do trybu download dostałem się pobierając fastboot_edl. Po flashowaniu ROMu pokazuje mi, błąd 0x80070008, że jest za mało pamięci w magazynie. Zainstalowałem nowszą wersję MiFlasha - właśnie flashuje się, zobaczymy jak to będzie :)

Edited by relas5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...