Skocz do zawartości

Problem z fastboot


DUDi_m

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Redmi2 napisał:


Wgraj twrp, jak sie uda to masz odblokowany, nie to zablokowany, a moze juz masz twrp.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Wgrałem TWRP wg tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

Niestety wyświetliło się po chińsku. Co mogę dalej z tym zrobić? Chciałbym zainstalować system od nowa...

6 minut temu, Sherman Krebbs napisał:

Wgrałem TWRP wg tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

Niestety wyświetliło się po chińsku. Co mogę dalej z tym zrobić? Chciałbym zainstalować system od nowa...

Dobra, już mam. Dzięki. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Odpal miflash20151028 jako admin, tel w fastboot podlac pod pc i kliknij w refresh, wykryje tel"

No niestety, nie wykrywa u mnie mi5s. fastboot za chińskiego boga nie chce działać. nie mam pomysłu. Wszystko działa. Ostatnia wersja miflash działa i wykrywa, natomiast sam fastboot z wiersza poleceń nie pokazuje urządzenia oraz Unlocker zatrzymuje się na 50%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, boober napisał:

fastboot z wiersza poleceń nie pokazuje urządzenia

A próbowałeś odinstalować sterownik, bo jakiś tam chyba ci się zainstalował. Mi pomogło na Win 10 64bit:

1. Przy podłączonym telefonie w fastboot w menedżerze urządzeń odinstaluj sterownik.

2. Restart komputera i ponowne podłączenie telefonu w fastboot żeby samo znalazło i ponownie zainstalowało sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Poproszę o porady już próbowałem wszystkiego co było pisane w tym poście, na początku nie chciał pozostać w fastboot zaraz przechodził w stan ładowania to udało mi się opanować.

I d*pa taka staje przy 50% odblokowania, na koncie jest zalogowany na fonie USB włączone nie mam już siły na to :( nie ma tu kogoś z okolic Rybnika co by to poskładał do końca :)

Mam win8.1 może na nim świruje, sprawdzę jutro na lapku na 10.

Edytowane przez dedul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dedul napisał:

Hi

Poproszę o porady już próbowałem wszystkiego co było pisane w tym poście, na początku nie chciał pozostać w fastboot zaraz przechodził w stan ładowania to udało mi się opanować.

I d*pa taka staje przy 50% odblokowania, na koncie jest zalogowany na fonie USB włączone nie mam już siły na to :( nie ma tu kogoś z okolic Rybnika co by to poskładał do końca :)

Mam win8.1 może na nim świruje, sprawdzę jutro na lapku na 10.

Ale napisz jaki masz komunikat błędu w MiUnlock

Zobacz także czy mimo że telefon masz w fastboot, to czy komputer go widzi w tym trybie, po uruchomieniu minimal adb wpisz komendę fasboot devices, i zobacz czy Ci się pojawi ciąg cyfer, jeżeli nie to dograj te sterowniki http://dl.adbdriver.com/upload/adbdriver.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Couldn't verify device

Not connected to Mi Phone

taki błąd w MiUnlock, resztę sprawdzam

Dobra teraz coś ruszyło, minimal adb po wpisaniu komendy pojawia się ciąg cyfr.

I teraz mam nowe info : Not need to unlock this device

Zalogowany jestem na konto na fonie dodam :D

wersja MIUI Global 8.0 Stabilna

Z czym teraz walczyć ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dedul napisał:

Couldn't verify device

Not connected to Mi Phone

taki błąd w MiUnlock, resztę sprawdzam

Dobra teraz coś ruszyło, minimal adb po wpisaniu komendy pojawia się ciąg cyfr.

I teraz mam nowe info : Not need to unlock this device

Zalogowany jestem na konto na fonie dodam :D

wersja MIUI Global 8.0 Stabilna

Z czym teraz walczyć ?

 

Z Twrp :D

Ponieważ "No need to unlock this device"

Oznacza że masz odblokowany bootloader i nie ma potrzeby odblokowywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dedul napisał:

Dzięki kolego wojtekmarchewka :) robiłem wszystko jak w twoim poradniku i wszystko się udało, znaczy prawie bo nie widzi mi kontaktów powinny byc na karcie sim.

To super :D Co do kontaktów wejdź w apkę konakty przytrzymaj przycisk menu (lewy) pojawią ci się opcje. Wejdź w "Kopia i przywracanie kontaktów" i "Dodaj z karty SIM"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to co opisał w swoim poście Redmi2 i wojtekmarchewa. Nadal nic, siedzę już czwartą godzinę. Telefon nie jest wykrywany ani przez komendę fastboot devices w minimal, ani przez refresh w miflashu (żadnym). Poza tym nie udało mi się go włączyc w tryb EDL.

Jak podłączam telefon w trybie fastboot do komputera to w menedżerze urządzeń to widać to co na screenie. Po odinstalowaniu tego sterownika i podlączeniu ponownie telefonu we flashboocie jest to samo. Nie moge aktualizować sterownika bo telefon z trybu fastboot się wyłącza po ok 20sekundach.]

Wersja miui 8.0 Global, stable. 

ScreenHunter_04 Jan. 14 14.08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Te sterowniki próbowałem już instalować. Ta ikonka  w poprzednim poście pojawia się tylko po podłączeniu telefonu w trybie fastboot, a gdy telefon podpięty jest włączony to jest tak:

ScreenHunter_13 Jan. 14 10.59.jpgScreenHunter_11 Jan. 03 20.54.jpg

z tym że sterownik instaluje się samoczynnie, a nie z tego programu.

 

Właśnie próbuje zrobić porządek ze wszystkimi sterownikami USB programem usbdeview i uniinstaluje wszystko związane z xiaomi i spróbuje na nowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zrobilem to co pisał kolega Redmi2, tyle ze wcześniej odinstalowałem wszystkie dziwne sterowniki USB programem USBdeviewer i dopiero wtedy poszło ;) Dla pewności po raz drugi w windows 10 dokoałem operacje o braku konieczności podpisania sterowników cyfrowo. Telefon zostaje w trybie fastboot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...