Skocz do zawartości

GPS - problem


Bond

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze stabilnością GPS w telefonie Xiaomi MI 4 LTE (MIUI 8). Objawia sie to tym, iż telefon fix'uje GPS lecz łatwo traci sygnał. W zasadzie nie da się korzytstac z Map Google'a, cały czas szuka sygnału a jak znajdzie to go zaraz gubi niezależnie od tego czy jadę samochodem czy idę pieszo...  

Czy jest na to jakas rada na ta przypadłość? 

PS. Telefon ma wyłączone oszczędzanie baterii

Pozdr.

Bond

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób sobie backup wszystkiego i popróbuj na innych ROMach, jeśli GPS będzie Ci chodził to wiesz, że trzeba się przesiąść. Jak dla mnie jednym z najlepszych ROMów na Mi4 gdzie nie mam żadnych problemów jest xiaomi.eu 6.9.22, wszystkie inne miały problem właśnie z GPS albo baterią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,

Mam w domu 2x Mi4. Porównywałem siłę sygnału satelit do kilku innych modeli na Androidzie.

Niestety Xiaomi ma wyraźnie niższą czułość anteny od GPS co sprawia, że w sytuacji braku widoczności nieba (pod dachem samochodu) łapanie fixa i utrzymanie sygnału z GPS jest utrudnione. To co działa w moim przypadku to wystawienie telefonu na deskę pod szybą, złapanie fixa (najlepiej z powyżej 8 satelit) i następnie umieszczenie w dowolnym miejscu w samochodzie. Można pobawić się w modyfikację pliku GPS conf, ale nie zmienia to zupełnie czułości anteny. U prawidłowo ściąga dane AGPS na SW Miu Polska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę troche wątek.

Otóż jak pewnie na wielu innych mi4, mam problem ze słabym zasięgiem GPS. Postanowiłem poszukać softu, na którym nie będzie z tym problemu.
PYTANIE:
Mając najnowszą wersję dev, do jakiej najwcześniejszej wersji mogę wracać, żeby nie uszkodzić telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Marczi71 napisał:

Mając najnowszą wersję dev, do jakiej najwcześniejszej wersji mogę wracać, żeby nie uszkodzić telefonu?

Jeśli będziesz instalował soft MiFlashem to raczej do dowolnej. Jeśli przez Updater + Factory Reset to do pierwszej jaka wyszła na androidzie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RegimeOfTerror napisał:

Jeśli będziesz instalował soft MiFlashem to raczej do dowolnej. Jeśli przez Updater + Factory Reset to do pierwszej jaka wyszła na androidzie 6

Dzięki, będę próbował na wersji, o której wspominałeś wyżej. A jak dalej będzie problem to wrócę na KK 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do KK powinno się w MiFlash pobrać odpowiedni skrypt na zmianę partycji.

Choć ja wróciłem na 5.11.5 przez TWRP. Najpierw pierwszy z połączonymi partycjami 5.12.17 > factory reset w TWRP > uruchomienie systemu > potem 5.11.5 > i znowu factory reset w TWRP. Nie ma co tylko robić kopii aplikacji bo nie przywrócimy, chyba że sama apka ma opcję. Na KK chmura nie widziała nawet utworzonych kopii.

Wszystko bez bricka oczywiście. GPS dalej nie działał prawidłowo. Lepiej rozbierz i wyczyść styki anten.

Edytowane przez preston2009
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styki przeczyszczone i lekko odgięte w celu lepszego kontaktu. Brak specjalniej poprawy. (siła sygnału satelit w pomieszczeniu nie różni się mocno od innych telefonów, ale znajduje Mi4 znajduje ich zdecydowanie mniej. Czyżby jednak problem z AGPS ? Mam 2 Mi4 w domu - jeden Mi Polska drugi MiEU i w każdym przypadku zachowanie podobne. LG, iPhone łapie stabilnie fixa w samochodzie w 2s i trzyma wa każdej sytuacji.

Edytowane przez Tom.O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był ten sam problem. Rozwiązanie proste. U mnie działa na 100%. Należy zmienić plik gps.conf w "/system/etc/" na ten, który mam z Samsung Galaxy S6, oraz w ES Explorer zmienić jego właściwości jak na screenie. Reset telefonu i gps w 3s, nie gubi fixa.

 

Uprawnienia rw- r- r-    >>>> ZMIEŃ

gps.conf

1.png

2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2017 o 10:18, ronii napisał:

U mnie był ten sam problem. Rozwiązanie proste. U mnie działa na 100%. Należy zmienić plik gps.conf w "/system/etc/" na ten, który mam z Samsung Galaxy S6, oraz w ES Explorer zmienić jego właściwości jak na screenie. Reset telefonu i gps w 3s, nie gubi fixa.

 

Uprawnienia rw- r- r-    >>>> ZMIEŃ

gps.conf

1.png

2.png

 

U mnie po tej operacji nie łapie FIX-a ;/  nie wiem co robic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2017 o 09:02, bartaso77 napisał:

 

U mnie po tej operacji nie łapie FIX-a ;/  nie wiem co robic 

Zmieniłeś ustawienia pliku jak na screenie? Po zmianie ustawień trzeba zrobić restart telefonu. Bez zmian uprawnień nie ma opcji żeby zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...