Skocz do zawartości

Telefon nagle nie widzi karty SD


Vsiok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją kartą pamięci. Gdy 2 miesiące temu umieściłem ją do Xiamoi, telefon wcale nie reagował, jakby jej nie było. Po pewnym czasie zobaczyłem, że wszystko działa jak należy i karta SD działa idealnie. Tak było do dzisiaj. Nagle telefon znowu nie widzi karty pamięci. Próbowałem ją wyciągać, wkładać, restartować telefon - niestety bez efektu. Gdy podłączam telefon do komputera pokazuje tylko pamięć wewnętrzną. Nie mam zupełnie pomysłu co mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz mam jednak większy problem. Ściągnąłem aktualizacje, zaisntalowałem i nie mogę odblokowac telefonu. Po wpisaniu kodu telefon się odblokowuje, na moment włącza się pulpit, ale od razu ponownie włącza się blokada (najpierw tapeta do przesunie cie przed blokowaniem). Czytnik linni papilarnych wcale nie działa. Także nie mogę wejśc do telefonu. Zainstalwoałem wersję najnwoszą dla Redme NOte 3 pro z tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety karta nie działa nagle na żadnym urządzeniu. To porządna karta i nagle przestała działać wewnątrz urządzenia. Telefon sugeruje ją sformatować, a ja na niej miałem ważne dane. Na niektórych urządzeniach jest taki komunikat:

Karta SD jest pusta lub ma nieobsługiwany system plików.

Wiecie co można zrobić? KOmputer nie widzi karty, na teleofnie tylko proponują format. Dane są dość istotne: filmy i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam mam następujący problem z kartą pamięci: po otwarciu obudowy i zamknięciu jej ponownie nie czyta mi karty pamięci. Na początku pojawiał się komunikat że karta nie jest obsługiwana a teraz już w ogóle jej nie wykrywa. Wcześniej wszystko było ok mimo uszkodzenia od strony przycisków (wątpię aby to był powód). Jakieś sugestie co może być powodem? Nie miałem okazji zrobić jeszcze formatu karty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Telefon z dnia na dzień przestał wykrywać kartę. Formatowalem na kompie programami tutaj podawanymi na forum. Włożyłem równie inna kartę i nic. Jedynie co jeszcze można zrobić to flash do china dev. I sprawdzić wtedy. Koledze również po ostatniej aktualizacji przestało wykrywać kartę. Ciekawe czy to nie wina systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W czerwcu tego roku wysłaniem telefon do serwisu do Chin bo też mi nie widział karty sd, w serwisie wymienili mi płytę główną i wszystko ok. Telefonu nie miałem 2 miesiące. Parę dni temu znowu to samo, serwis w Chinach kazał mi przysłać znowu telefon. Chyba jednak nie będę wysyłał bo aż tak strasznie nie zależy mi na tej karcie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam po gwarancji więc bez sensu wysyłać. Poza tym sprawdziłem piny, wgrałem od nowa system z 2 razy przez miflash ale nic to nie dało. Zdarza się że na chwilkę pojawi się monit że karte wykrylo ale po 2 sek znika. Pewnie coś się stało na płycie. W sumie 32 wewnętrznej nie jest źle ale to zawsze już nie w 100% sprawny fon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z kartami pamieci w telefonie Redmi note 3

momentami wyskakuje mi komunikta ze karta jest,a  CZASAMI WYSKAKUJE ZE KARTA NIE JEST OBSLUGIWANA, mam ja od ponad roku od kupna telefonu  i zawsze dziala bez zarzutu

w komputerze jest widoczna

Sprawdzalem 4 inne karty i tez telefon wogole nie reaguje i ich nie widzi

karty byly formatowane w komputerze do FAT32 i tez nie pomoglo

Dane telefonu: 

Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime

Wersja android 6.0.1 MMB29M

Wersja MIUI; 

MIUI Global 8.5 ? Stabilna 8.5.6.0 (MHOMIED)

pamiec wewnetrzna 32 gb ram 3gb

 

Czekam na pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja też mam to samo odkąd używam Miui 9 Polska. Kartę sformatowałem bo pokazywalo że jest uszkodzona. Po restarcie telefon ja widzi a potem sama się odłącza.
Dzisiaj wieczorem wgram nowego "Turka" na Miui 9 i zobaczę czy będzie to samo


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam, jak w temacie.

Od czasu do czasu wyświetli komunikat że nie obsługuje tego typu kart. Oczywiście nie jest to wina karty gdyż w innym egzemplarzu działa bez zarzutu, format itp. nic nie daje. Inne karty bez znaczenia czy jest to 16GB,32GB, 64GB to samo nie widzi. Stan taki jest od listopada, więc aktualizacje które były nic nie zmieniły. Telefon był rozebrany, slot był czyszczony „grzany” bez efektu.

Proszę o pomoc, może ktoś coś ……….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 31.10.2018 o 11:21, picken napisał:

Witam, odświeżam temat, czy ktoś rozwiązał problem? wczoraj niestety karta sd zniknęła z mojego telefonu...

U mnie to samo dzisiaj się stało. Wersja stabilna 10.2.1.0

Edytowane przez markof75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...