Jump to content

Problem z ekranem dotykowym


qba80

Recommended Posts

Witam,

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem mi5. Telefon działał bez zarzutów ok 2 tygodni, potem zacząłem mieć problemy z ekranem dotykowym. Nie reaguje na mój dotyk. Na początku zdarzyło się to raz na dzień, a potem było już tylko gorzej. Czasami bywa , że działa bez zarzutu, a po jakimś czasie muszę go restartować , nawet klika razy pod rząd. Nie ma reguły,. Totalna loteria, działa , nie działa. Napisałem do sprzedawcy wiadomość o problemie, ten odpisał, że muszę wgrać wersje OFFICIAL GLOBAL ROM. Wysłał linki do rom, flasha i do filmików jak to zrobić.

Na początku w ogóle nie miałem ochoty tego robić , gdyż bałem się , że jak coś spieprzę, to utracę gwarancje. Natomiast komunikacja z moim sprzedawcą niejako zmusiła mnie do tych kroków.

 Od kilku dni siedzę i przeżywam istny koszmar. 

Mój znajomy, który ma mi4s, pomógł mi trochę wejść w cały ten świat romów i flashów,bootloaderów...:)

Na początku próbowaliśmy zdjąć bootloadera, więc cała procedura z wysłaniem prośby do miu, aby odblokować telefon. Jednak już od samego początku zaczynam mieć pod górke. Okazuje się, że nie mogę odblokować telefonu, "COULDN'T VERIFY DEVICE" staje mi na 50%. 

Udało mi się wyszukać, że aby odblokować telefon, trzeba mieć chińską wersje ROM. Najlepsze jest to, że aby móc ją zainstalować muszę mieć odblokowany telefon. Jakaś masakra.

Razem z kumplem próbowaliśmy różnych metod wgrania jakiegokolwiek ROMu, do tego stopnia, że zrobiliśmy brick na nim. Wracając do domu byłem byłem tak wku....y,że myślałem, iż kogoś potrące po drodze :)

 W domu usiadłem i raz jeszcze spróbowałem podziałać coś, aby wyjść z tej beznadziejnej sytuacji. Po kilku godzinach udało mi się nie tylko odblokować telefon, ale również wgrać OFFICIAL GLOBAL ROM. Udało mi się to przez chińską wersje PC SIUTE. 

Cieszyłem się jak dziecko, telefon śmigał bez zarzutu…niestety nie długo, bo po jakimś czasie problem z ekranem wrócił. Nie jest tak irytujący jak na poprzedniej wersji, ale może to tylko kwestia czasu.
Próbowałem wgrać chińską wersje ROMu,  ale bezskutecznie. Jestem w kropce.
Żona już, patrzeć nie może na mnie jak się męcze . Docelowo chciałbym wgrać polski ROM, ale w tej chwili chodzi mi tylko o poprawienie tego cholernego ekranu

Kiedy próbuje zmienić rom przez MIFLASH , wyskakuje mi po 2%, cannot receive hello packet,MiFlash is trying to reset status    i zatrzymuje się na 7%.

Jak mogę odblokować ten telefon ?

Edited by qba80
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aby odblokować bootloader możesz mieć nawet angielską wersję ale musi być to wersja dev inaczej nie odblokujesz bootloadera, później polecam wrzucić twrp ze strony twrp.me według instrukcji tam podanej, następnie polecam wrzucić rom EU w wersji 8 lub 7.5 (lepszy czas pracy na baterii itp.) stable poprzez twrp i wtedy dopiero zobaczyć czy problem nadal występuje, jeśli tak to spróbuj wysłać na gwarancję i niech serwis się męczy i sprawdza co jest nie tak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam podobny problem. Dotyk czasem reaguje czasem nie, po czyszczeniu jest ok, a po jakimś czasie znów zaczyna działać jak mu się chce. Do tego czasu próbowałem kilku wersji twrp w tym wersję teoretyczne pod odpowiedni ekran mi5 (podobno występują dwa rodzaje/wytwórcy ekranów do tego modelu), jak i również kilku ROMów. Przeczuwam że może to być jakiś rodzaj wady ekranu, który nie pozwoli na prawidłową obsługę od strony oprogramowania.

W każdym bądź razie gdybyś wysłał na gwarancję lub znalazł rozwiązanie to podziel się info.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

W moim przypadku musiałem wysłać telefon do serwisu i to oni naprawili telefon. Niestety trwało to trochę czasu, ale teraz już wszystko działa bez problemów.

Edited by qba80
Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...