Skocz do zawartości

Błąd przy aktualizacji systemu


kulig007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z aktualizacją MIUI PL . Chcąc zaktualizować system poprzez aplikację updater, przełączam się na drugi system - stock MIUI. Tutaj od razu po włączeniu mam wykrzaczony system, lista różnych komend i opcja zaraportowaniu bugi do MIUI . Wydaje mi się, że ktoś kiedyś poruszał taki wątek i nawet załączył screena (ale teraz tego nie mogę znaleźć). Więc opcja instalacji odpada poprzez updater.

Próbuję też zainstalować z poziomu MI-recovery, ale nie odnajduje mi pliku z ROMem (oczywiście nazwę pliku zmieniłem) :|

Czy spróbować najpierw z poziomu działającego pierwszego systemu, zaktualizować wykrzaczony stock MIUI (jakąś wersję ściągnę z en.miui.com). I zobaczyć co dalej ??

Z góry dzięki za odpowiedź....

---edit---

Poszło za 3 razem poprzez MI-recovery....Także póki co MIUI PL jest zaktualizowany. Ale pytanie, czemu wykrzaczył się drugi system ?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zrobiłeś źle i to na pewno. Piszesz że przelaczasz się na drugi system przez Updater. Pytanie jak? Bo updater nie ma takiej możliwości. Tzn telefon przechodzi na drugi system po instalacji romu ale on przechodzi do romu który instalujesz czyli MIUIPolska. Wydaje mi się że coś mieszasz i nie postepujesz zgodnie z instrukcją.

Wysłane z mojego MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Możliwe, że źle to opisałem. Jestem przełączony na MIUI PL. Chcę go zaktualizować przez updater, więc zwalniam ten system przechodząc na stock. System nr 2 optymalizuje appsy, uruchamia i jest wykrzaczony. Nic zrobić nie mogę. Więc wracam na sys nr 1 - MIUI PL. Które jedynie udaje się zaktualizować poprzez recovery. A stock nadal wykrzaczony...

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Możliwe, że źle to opisałem. Jestem przełączony na MIUI PL. Chcę go zaktualizować przez updater, więc zwalniam ten system przechodząc na stock. System nr 2 optymalizuje appsy, uruchamia i jest wykrzaczony. Nic zrobić nie mogę. Więc wracam na sys nr 1 - MIUI PL. Które jedynie udaje się zaktualizować poprzez recovery. A stock nadal wykrzaczony...

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Ja mam na 2 systemach miuipolska... kiedys gdy mialem stable to rowniez mialem problemy... nic nie dalo sie zrobic na systemie 2 stable,,, jesli mialem wgrany na 1 system miuipolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Możliwe, że źle to opisałem. Jestem przełączony na MIUI PL. Chcę go zaktualizować przez updater, więc zwalniam ten system przechodząc na stock. System nr 2 optymalizuje appsy, uruchamia i jest wykrzaczony. Nic zrobić nie mogę. Więc wracam na sys nr 1 - MIUI PL. Które jedynie udaje się zaktualizować poprzez recovery. A stock nadal wykrzaczony...

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

No i właśnie dlatego tak masz. Bo kombinujesz. Proszę przeczytaj instrukcje I zainstaluj rom tak jak należy.

Mi2 nie jest dual boot (chyba że masz CWM). Nie możesz mieć różnych systemów i się przełączać.

Wysłane z mojego MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Teraz już rozumiem. Myślałem, że skoro bazuje wciąż na MIUI, to na nr 1 może być MIUI PL, a na nr 2 jakiś officjal z en.miui.com. Czyli na spokojnie mogę zaktualizować ten jeden system z jakieś wersji MIUI, do naszej PL??

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej. Podstawą Twojego błędu było założenie, że MI2 ma dual system, że sobie możesz mieć jak w kompie Windowsa i Linuxsa na osobnych partycjach.

Owszem w MI2 tak można zrobić i mieć Kitkata i na drugim MIUI. Ale to wymaga CWM. A z tego co piszesz od razu widać, że nie masz CWM i nie wiesz co to true dual boot.

Więc wracając do początku: MI2 ma dwa systemy ale nie służa one do trzymania w nim dwóch osobnych systemów czyli stock i np. MIUI PL. Widać to właśnie po tym jak krzaczy się system.

Postępuj wg. instrukcji. Uruchamiasz Updater, instalujesz rom MIUIPolska, system uruchomi się na drugim systemie w tym właśnie romie. Potem wykonaj tę czynność jeszcze raz i system uruchomi się ponownie na poprzednim systemie też z aktualnym MIUIPolska. Tym sposobem masz w telefonie jeden rom MIUIPolska a o istnieniu dwóch systemów zapomnij i instaluj aktualizację wchodząc w Aktualizacje > Instalacja z pamięci. I tyle. Oczywiście następne aktualizacje robisz tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troszkę ogarniam takie zabawy i przeczytałem FAQ i inne podpowiedzi ;-) Także temat o dwóch kompletnie różnych systemach znam...Nie chciałem mieć 2-ch innych , mając Mi-recovery, a nie jak potrzeba CWM.

Myślałem po prostu, że systemem nr 1 może być MIUI PL, a na drugim jakaś oficjalna wersja z en.miui.com. Czyli dwa ROMu bazujące na MIUI, ale jednak troszkę inne.

Więc nawet taka opcja odpada, bo drugi system krzaczy ;-/ ...W takim razie biorę się za instalację MIUI PL na drugim systemie....

PS. temat nam się troszkę zamotał (ale nie ważne), będzie wyjaśnione porządnie dla nowych pokoleń ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak można jeśli rom chinski stable jest podobny do dev MIUIPolska. Nie zawsze tak jest bo romy chińskie stable czyli te które są w telefonie zaraz po wyjęciu z pudełka mają starsze MIUI. I ta różnica może powodować błędy. No i nie ma żadnego powodu za tym by trzymać rom chinski. W kazdej chwili możesz sobie go wgrać.

Wysłane z mojego MI 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, pewnie przez to jest krzak na drugim systemie. Bo tamta wersja jest na pewno starsza, nie wiem które wydanie - ale na pewno starsze...

W każdym bądź razie, wiem o co kaman ;-)

PS. A czy w Mi-recovery wybierając jakąś opcję z Wipe&Reset , mam do wyboru który system poddam czyszczeniu (nr 1, cz nr 2) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, pewnie przez to jest krzak na drugim systemie. Bo tamta wersja jest na pewno starsza, nie wiem które wydanie - ale na pewno starsze...

W każdym bądź razie, wiem o co kaman ;-)

PS. A czy w Mi-recovery wybierając jakąś opcję z Wipe&Reset , mam do wyboru który system poddam czyszczeniu (nr 1, cz nr 2) ?

Czyscisz wszystko czytaj uważnie co acid napisał

Wysłane z mojego MI 2A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...