Skocz do zawartości

Xiaomi mi 5s 4gb czy 3 gb?


ponyyou

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PanPreza napisał:


Aha. Dziękuję, że mnie pouczyles. Ale wiesz to na pewno, czy są to dywagacje? Nie będę się spieral z tak mądrym profesjonalista. A co powiesz o trzymaniu aplikacji w pamięci?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Wersja 3GB też ma wolnego RAMu do 1.5GB średnio.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączna kwota za mi5s silver 4/128 to 414,99$ + 5$ one year warranty extension + 17$ dhl + 2$ ubezpieczenie wysyłki + 22,05$ ubezpieczenie od VAT

Razem 461,04$ (ok. 1880 PLN biorac pod uwage kalkulator walutowy PayPal)

Jesli kupony na 36$ zaczna działać po przeliczeniu jak wyzej wyjdzie ok. 1730 PLN

Analogicznie wersja mi5s 3/64 wyniesie nas ok. 1620 PLN bez kupon, zas z kuponem 1475 PLN

Roznica to jak widac 250-260 PLN

Czy warto dokladac? To juz pozostawiam Wam do przemyślenia.

Sam prawdopodobnie wybiore wersje 4/128.

Edytowane przez dzejko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2016 o 10:11, mars28 napisał:

3DTouch na tą chwilę to raczej tylko bajer, taki żeby się pochwalić, że jest. Niby fajnie, że jest, ale czy tak naprawdę się go wykorzysta? Jeśli tylko do wywołania podręcznego menu, to mnie to raczej nie przekonuje. Jak mam się bawić we wgniatanie palca w ekran i później z jakiegoś menu wybierać np. "nowa wiadomość" to podejrzewam, że szybciej wejdę w aplikację i kliknę w niej przycisk "nowa wiadomość". Oszczędność czasu zerowa. Z ciekawszych zastosowań można by wymienić "realny" pedał gazu/hamulca w grach wyścigowych, no i może dwustopniowy spust migawki aparatu, na zasadzie dotknięcie - wyostrzenie, a mocniejsze dociśnięcie - zdjęcie. Ktoś widzi jakieś inne ciekawe zastosowania?

Gra na fortepianie :-) z większym lub mniejszym naciskiem... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2016 o 08:22, PanPreza napisał:


A przepraszam bardzo dlaczego wg Ciebie to bzdura? Masz mi5, że znasz to z doświadczenia? Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to może lepiej nic nie mów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Miałem mi 5 w wersji 3/64 i do dyspozycji miałem bez otwartych aplikacji między 1,3-1,5gb ramu, i radził sobie bez problemu, sprzedałem bo napaliłam się na 5s i zastanawiam się nad nim, ale poczekam do 11.11 może będą lepsze ceny na 5s128...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 2GB RAM jest dziś optymalna, więc spokojnie można brać 3GB ;) . Tym bardziej dla osób, które otwierają przeglądarkę, 2-3 karty i jakieś tam aplikacje społecznościowe, w zupełności wystarczy.

A co do 3DTouch to oprócz wywoływania głównie menu kontekstowego to nic ciekawszego nie ma. Może sprawdzi się w grach czy w aplikacjach (widziałem na iPhone wagę) i w zasadzie tyle. Niektórych przyzwyczajeń nie da się zmienić więc ten pomysł z aparatem do mnie nie przemawia :P . Ogólnie ta funkcja jest mi zbędna. Można z poziomu pulpitu wejść bezpośrednio do pisania nowej wiadomości, ale można też wejść równie szybko w skrzynkę i stamtąd utworzyć nową. :) Poza tym wymaga to wyczucia, a niektórych nawyków nie idzie ot tak zmienić. Mimo wszystko jest to jakiś feature, ale nie taki, bez którego nie da się żyć.

Edytowane przez dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2016 o 14:27, Bohyn napisał:

@Elderbary

Brales gwaranacje jednoroczna w formie wymiany? Slyszales cos o tym?

W tym DHL jest pominiecie VATu, tak?

 

Ten sprzedawca (TopOne) przy wyborze DHL wysyła dwuetapowo: 1. zbiorczo do UK 2. z UK do Ciebie. A skoro z UK to nie ma Vatu :) Sprawdzone.

To jednoroczne to nowa rzecz, to raczej bardziej forma ubezpieczenia niż gwarancji jako takiej (jak zwał tak zwał) - wymieniają telefon. Teoretycznie fajnie (ze 100pln kosztuje). Jak będzie w praktyce - ktoś musi przetestować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby rozwiać czyjeś wątpliwości to nie polecam wersji 4/128GB

3dTouch jest zupełnie bezużyteczne - wyłączyłem to bo nie ma dla tego żadnego sensownego zastosowania i szkoda za to dopłacać.

Można tego użyć do wywołania menu kontekstowego ale nie jest to ani wygodne ani efektywne.

Dodatkowego 1GB Ramu raczej nie czuć. Po restarcie telefon pokazuje 2,4GB wolnego miejsca, przy codziennym zwykłym używaniu zostaje mi ok 1GB wolnego a czyszczenie przywraca do ok 2GB.

Co do 128GB local storage to już kwestia indywidualna kto ile trzyma danych.

 

Generalnie to chyba wogóle nie polecam Mi5s - głownie przez fatalny czytnik linii papilarnych który działa tak ze chce się wyrzucić ten telefon (wyłączyłem go po kilku dniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę inaczej, czytnik działa ok, mam Galaxy S7 i Mi5s w Galaxy S7 działa trochę szybciej, natomiast w Mi5s działa wolniej ale za to faktycznie można mieć paluch brudny i złapie. Następna fajna sprawa to to, że nie trzeba przyciskać klawisza tylko wystarczy przyłożyć palec.

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porownanie tylko z Honor'em 5x ktory ma czytnik na plecach - no ale jest to zupełnie inny czytnik.

Generalnie jest tak pisze kolega @theus84 jeśli już odczyta to ekran odblokowuje bardzo szybko.

Natomast bardzo często i gęsto jest tak że nie łapie za pierwszym razem (czasami za drugim, trzecim i czwartym też nie) co jest mocno frustrujące. Na początku przy definiowaniu paluchów chyba troche za słabo dociskałem palce i miałem więcej problemów, po ponownym zaprogramowaniu jest troche lepiej ale do ideału daleko.

Jeśli telefon leży na biurku i próbujesz odblokować wtedy z reguły to działa, gorzej wygląda kiedy jesteś w ruchu, trzymasz telefon w dłoni etc.

Pracowalem w ogrodzie i miałem troche brudne palce - nie ma szans na odblokowanie, wytarcie palców pomogło.

Na oficjalnym forum MIUI też już sie zaczęło jojczenie że czytnik jest do bani i działa gorzej niż w Mi5 - tutaj akurat nie mam porównania.

Generalnie nie podoba mi się jak działa i jestem szczerze mówiąc zawiedziony. Nie wiem czy jest szansa na jakieś poprawki software'owe, obawiam się że "ten typ tak ma"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak czytnik sprawuje się w porównaniu do mi5.

W mi5 na poczatku też miałem problemy i za 2-4 razem udało mi się odblokować mimo iż miałem kilka razy ten sam palec programowany. Po miesiacu od nowa zaprogramowałem jeden raz i dzialal za kazdym razem od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Ponoć MI5s ma tylko jeden stopień mocnego dotyku a nie jak iPhone więcej stopni. Ale to się zweryfikuje jak już ktoś będzie miał w ręku ten model.

Ma kilka, jak się za słabo wciśnie to wokół ikonki pokazuje się kółko ale nie pokazują się skróty

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że czytnik aktualnie działa już idealnie.  Czyta palec 10/10 razy,  no chyba że źle zeskanowany. 

 

Ogólnie telefon spoko,  jak go kupowałem to wyszlo mnie to 100 więcej niż mi5 3/64 by wyszła 

Lepiej mi pasuje niż mi5 no ale jednak miui to nie dla mnie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, proszę o pomoc, chce kupić Mi5s, są 2 wersje 3 i 4Gb. Który wybrać?

Im więcej czytam forum tym mniej wiem

Pomóżcie.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6669886976

http://technos-online.pl/186,xiaomi-mi5s-3-64gb-snapdragon-821-lte-nfc-2-5d-(szary).html

Czy MI5S ma szkło Gorilla Glass?

Edit:zmieniony pierwszy link

Edytowane przez radzik2908
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...