Skocz do zawartości

Redmi Note 3 pro / Redmi 3 Pro / Mi4


Mates25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako za mój LG L9ii doprowadza mnie już do szału postanowilem kupić coś nowego. Zastanawiam się nad Chińczykami a mianowicie Redmi 3 pro 3/32, Redmi Note 3 pro 2/16 oraz ewentualnie xiaomi mi4 2/16. Generalnie telefony wymieniam tylko wtedy gdy muszę (gdy telefon już kona) i szukam raczej coś na dłużej, by nie musieć wymieniać za rok. Nie jestem też fanem płacenia za telefon więcej niż tysiąc złotych. Telefon używam do: telefonowanie, sms, sporo przeglądania www oraz rzadziej YT oraz FB ( wystarczy mi Lite) w gry żadne nie gram, jak już to jakieś sudoku czy coś takiego od święta. Sporo używam Yanosika/map więc wpada by gps działał ok. Głównie chce by telefon chodził stabilnie, bez scin i wiecznie uruchamiający się aplikacji oraz godzinę wysuwajacej się klawiatury w smsach. Dlatego też nie wiem czy dla moich wymagań wystarczy 2 gb ramu czy koniecznie 3 (to czy 16 czy 32 roku nie ma dla mnie większego znaczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś powiedzieć o różnicy między Redmi 3 i Mi4. Mam obydwa.

Na korzyść Mi4: lepsze WiFi, lepsza jakość zdjęć i dużo lepsza jakość odtwarzania muzyki

Na korzyść Redmi3: zasięg sieci komórkowej LTE. Jeżeli ten parametr jest ważny, to zdecydowanie Redmi 3 wygrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakości odtwarzanej muzyki jak i zasięgu LTE jakoś specjalnie mi nie zależy, aparat faktycznie mógł by być jakiś lepszy.... Wyczytalem ze Mi jest bardziej awaryjny i że szwankuje w niektórych egzemplarzach gps. Poza tym jak się ma 2/16 w Mi4 do 3/32 redmi3? Nie ukrywam że wizualnie mi4 bardziej mi podchodzi, ale to akurat nie jest dla mnie jakiś główny wyznacznik 

Edytowane przez Mates25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem redmi 3,mam mi4. Zasięg Wi-Fi podobny był, LTE lepszy w r3, muzyka i zdjęcia lepsze w mi4. Bateria spoko, gps w zależności od Romu, na miui 8 jest dobrze. Z zalet mi4 nie zablokowany bootloader, no i czuć jednak to premium w ręku. Za kilka $ dokupisz drewniane plecki :)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note raczej jednak sobie daruje, ekran 5.5 to chyba jednak dla mnie za duży. Teraz mam 4,7 i myślę że 5,0 będzie dla mnie optymalne. Wygląd, aparat, ekran i generalnie to że mi4 bądź co bądź jest (było) flagowym produktem sklania mnie ku niemu, lecz myśląc przyszłościowo (mam nadzieję że telefon posłuży mi trochę) chyba jednak lepiej będzie zainwestować w te 3gb ramu. W końcu to Redmi 3 pro też niczego sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytasz na bieżąco tematy z aktualizacjami to zauważ ile osób narzeka na mi4, bo gps, bo wifi, bo bateria. A ile na redmi 3 pro - prawie nikt.

10 minut temu, Mates25 napisał:

Teraz mam 4,7 i myślę że 5,0 będzie dla mnie optymalne

Też tak myślałem gdy szukałem zastępcy do mojego s3 lte. Używałem na chwilę redmi 2 i szybko przerzuciłem się na redmi note 3 pro :) A do ekranu przyzwyczaiłem się po kilku dniach i teraz nie wyobrażam sobie używać mniejszego :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uri0550 napisał:

No to po co ma wydawać kasę na tą dwukrotną wydajność skoro z niej nawet nie skorzysta. Bez sensu.

Tą wydajność widać na każdym kroku, pewnie sam potwierdzisz skoro korzystasz z Note. A ile droższy jest RN3P od 3sa? 130 vs 116 dolców jeśli patrzeć na Goldwaya za wersje 2/16. Więc czy warto wydać 50zł więcej za dwukrotnie lepszą wydajność, dużo lepszy aparat, lepszy ekran z większą rozdzielnością, podobną pracę na baterii, duże wsparcie społeczności (oficjalny CM)? Według mnie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Uri0550 napisał:

Ale przecież note już jest odrzucony bo jednak za duży :) 

Niby tak, ale napisać i tak warto, może OP przemyśli sprawę :D Sam też byłem przeciwko 5'5 calowcom, ale się przekonałem i teraz nie wyobrażam sobie zmiany. Zresztą warto sobie porównać na Kimovilu rozmiary, żeby zobaczyć że diabeł nie taki straszny jak go malują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ma swoje zalety i wady. Były już porównania na forum, poczytaj trochę. Na pewno Ci się rozjaśni. U mnie przeważyła możliwość zakupu drewnianych pleckow. Snap801 daje radę na codzien. W mi4c ciut lepszy aparat i dual SIM.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem i odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałem się na Redmi 3pro 3/32

Mam jeszcze takie pytanie. W opisie telefonu który kupiłem jest niby wersja oprogramowania: Android Google 5.1.1 MIUI v8 global z językiem polskim, aktualizacja Ota.Czy jest to optymalne oprogramowanie czy ewentualnie już zakładać konto na xiaomi i pisać o odblokowanie bootloadera by wygrać coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miui Global używam od początku, tzn. kiedy zakupiłem telefon i również uważam, że jak wszystko działa dobrze to nie trzeba jej zmieniać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Mates25
Podaj link gdzie kupiles ten telefon i czy to wiarygodny sprzedawca. Mam zamiar kupić ten model dla koleżanki. Poleciałem jej mój RN3Pro ale uważa, że 5,5 cała to dla niej za duży

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...