Skocz do zawartości

Instalacja Recovery


Luczkis

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego bledu.

1. Pobralem: https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410 ( instalator ADB/Fastboot)

2. Wgralem plik wskazany przez wojtekmarchewka (https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532) oraz zmienilem nazwe na recovery.img

3. odpalam.. wpisuje komendy jak na zalaczniku i efekt jak w zalaczniku. jakies pomysly?

 

 

capture-20161004-172838.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skay77 napisał:

BesP

odblokowany bootloader masz ?

Szczerze mowiac nie jestem do konca pewny. Wypelnialem wczoraj "wniosek" na stronie miui.com, ale zadnego sms'a o tym ze operacja zakonczona powodzeniem nie dostalem.

Uzywam wersji miui 8.0 stable. Z drugiej strony czytalem gdzies na tym forum, ze ten telefon ma odblokowany bootloader "na start".

Przy probie sprawdzenia komenda "fastboot oem device-info" wyskakuje komunikat jak na screenie (failed: (remote: unknown command)).

Czy aby odblokowac bootloader musze przejsc na wersje dev "oryginalnego miui"? Czy jest inny sposob odblokowania niz czekanie 10 i wiecej dni? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec sobie czekam..

Czy zawsze jest 10 dni albo dluzej, czy jest opcja ze bedzie wczesniej (ktos na tym forum pisal, ze mial wgrany polski soft godzine po odebraniu telefonu)?

Czy ma znaczenie, ze karta sim z numerem ktory podalem w formularzu z prosba o odblokowanie jest w innym telefonie? (w sensie czy to jest po prostu sms czy jakies ustawienia itp, wiec lepiej aby to bylo aby ten numer byl "w redmi pro"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BesP napisał:

ok, wiec sobie czekam..

Czy zawsze jest 10 dni albo dluzej, czy jest opcja ze bedzie wczesniej (ktos na tym forum pisal, ze mial wgrany polski soft godzine po odebraniu telefonu)?

Czy ma znaczenie, ze karta sim z numerem ktory podalem w formularzu z prosba o odblokowanie jest w innym telefonie? (w sensie czy to jest po prostu sms czy jakies ustawienia itp, wiec lepiej aby to bylo aby ten numer byl "w redmi pro"?

 

 

Czas na pozwolenie jest różny raz dostałem pozwolenie po 3 dniach raz po 5 (nie zawsze zaraz po pozwoleniu jest możliwość odblokowania, czasami musi minąć kilka dni, nie pytaj ile nikt tego nie wie). Karta sim nie ma znaczenia, odblokujesz nawet bez żadnej karty w telefonie. Ważne żeby telefon przed odblokowaniem był zalogowany na konto Xiaomi te które wnioskowałeś o pozwolenie. Pamiętaj aby Recovery zrobić dokładnie tak jak to opisałem koledze @INVINIDI krok po kroku. Po wgraniu recovery nie rób reboot, bez uprzedniego wgrania romu bo złapiesz bootlopa i będzie więcej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BesP napisał:

probowalem tez przez plik "instaluj_recovery_windows.bat" sciagniety z linku od wojtkamarchewki.

efekt w zalaczniku. niby napisane sukces, potem jednak po kliknieciu dowolnego klawisza program sie wylacza i okienko znika.

czy to na 100% jest brak odblokowanego tel?

No a przeszedł Ci do recovery, wyświetliło ci się to

TWRP-5.png.2dbae262c8e5c56a2d1b16e99e5ea558.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BesP napisał:

...

3. odpalam.. wpisuje komendy jak na zalaczniku i efekt jak w zalaczniku. jakies pomysly?

----

Ja mam tak samo, otrzymałem fona "sealed" od sprzedawcy na aliexpress z zainstalowanym romem od xiaomi.eu, Chciałem się upewnić, ze mam odblokowany bootloader i miałem w cmd taki sam efekt, ale skoro wszystko działa i z recovery nie ma problemu to musi być odblokowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mike2301 napisał:

Ja mam tak samo, otrzymałem fona "sealed" od sprzedawcy na aliexpress z zainstalowanym romem od xiaomi.eu, Chciałem się upewnić, ze mam odblokowany bootloader i miałem w cmd taki sam efekt, ale skoro wszystko działa i z recovery nie ma problemu to musi być odblokowane :)

Już samo to że masz Miui.eu świadczy o tym że bootloader odblokowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Już samo to że masz Miui.eu świadczy o tym że bootloader odblokowany :)

Chciałem się upewnić bo Chińczycy są do wszystkiego zdolni :P
btw. Chciałbym poruszyć jeszcze istotną kwestię, jeśli miałeś/aś poprzednio np. jakiegoś samsunga i zainstalowane na PC sterowniki Kies'a, albo LGUnitedMobileDriver dla LG to należy je najpierw usunąć z kompa, bo te lubią się 'łechtać' z tymi pod Xiaomi. Przez to nie wykrywało mi urządzenia w Fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej.

Sprawdziłem dzisiaj na telefonie, jak wygląda sprawa aktualizacji. Pokazało mi, że mam aktualną wersję, tj. MIUI 8.1/ 6.9.8.

Na stronce widzę, że do tego telefonu jest dostępna wersja 6.11.X, czyli nowsza.

Spróbowałem zainstalować aktualizację przez plik .zip, lecz nie dało się ruszyć tego tematu. Telefon załadował plik, po czym zrestartował się.

Dalej, chciałem wejść w recovery i wgrać ten plik ręcznie, lecz tu nie udało mi się nawet odpalić recovery.

Na ekranie mam powiadomienie o podłączeniu telefonu pod komputer z logiem pcsuite.mi.com.

W tym momencie nie wiem już, co dalej zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam xiaomi eu w wersji 6.9.8. Tak, musiałem odblokować bootloader, by wgrać Miui PL.  TWRP też było odblokowane.

Włączyłem w telefonie tryb fastboot, podłączyłem go do komputera kablem. Mini adb nie wykrył mi telefonu, tylko wisiała tam informacja o oczekiwaniu na urządzenia.

Przy próbie wejścia do recovery z poziomu telefonu, następuje restart i na ekranie pojawia się napis pcsuite.mi.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...