Jump to content

Loop w trakcie aktualizacji OTA


sowiet

Recommended Posts

Cześć, mój kolega ma problem ze swoim Redmi Note 3 Pro, i to chyba niemały. Złapał bootloopa podczas aktualizacji OTA. Ładuje się przez chwilę, gdy kreska ładowania dociera do pewnej części, proces się ponawia i tak w kółko od pół godziny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem jak twój kolega. Gdzieś w okolicach czwartku-soboty dostałem aktualizację przez OTA z Global Stable 8.0.1.0 na 8.0.2.0, aktualizacja przeszła bez problemów, telefon działał. Mam tylko drobne wątpliwości co do tego czy poprawnie. Parę razy gdy wyciągnałem go z kieszeni, to okazywało się, że właśnie zaczął się uruchamiać ponownie. Olałem temat, bo pomyślałem sobie, że może coś tam przypadkiem nacisnąłem to i się resetuje. Wczoraj niestety jego żywot się zakończył. Nastawiłem budzik, poszedłem przydusić komara i jak wstałem wyświetlacz był non-stop podświetlony, ale na ekranie nic się nie wyświetlało (na przyciski zero rekacji). Pomyślałem sobie, że jak go odpalę jeszcze raz to pewnie będzie wszystko ok. Myliłem się... Telefon wyłapał bootloop'a, tak nagle, bez żadnych aktualizacji.

Podkreślę, że bootloader mam prawdopodobnie zablokowany, bo nie bawiłem się w żadne odblokowywanie, zwyczajnie jest mi to nie potrzebne. Dzisiaj się za niego wziąłęm i zrobiłem mu flashowanko romem fastboot na tą samą wersję systemu za pomocą MiFlash w trybie EDL. Uradowany, że udało się pomyślnie telefonik sflashować odpaliłem go i zostałem nie miło zaskoczony... bootloop.

Podjąłem kolejną próbę flashowania, tym razem na soft Global Dev, po pierwszym uruchomieniu wyskoczył komunikat "Unauthorized Encryption" i że muszę zrobić restart fona bo coś tam, coś tam. Już się ucieszyłem, że tym razem się udało i po restarcie... znowu bootloop.

Dodam jeszcze, że czasami zawiesza się na logo MI i na ekranie dzieją się dziwne rzeczy w postaci migających różowych szlaczków.

Czy jestem skazany na serwis?

Link to comment
Share on other sites

Twój telefon to najprawdopodobniej Redmi Note 3 SE vel. International. Sprawdź najpierw pudełko - napisy na naklejce - jeśli są po angielsku na 100% wersja SE. Jeśli są po chińsku (ver. SE na rynek tajwański ma chińskie napisy) zmierz dodatkowo wysokość telefonu wg obrazka poniżej. Jeśli okaże się, że to wersja SE - wgraj Global'a "kate" zamiast "kenzo" i wszystko powinno wrócić do normy.

kate-vs-kenzo.jpg

Edited by Zexon72
Link to comment
Share on other sites

Jest 150 mm, a na opakowaniu są chińskie napisy.

EDIT:

Po pierwszym i każdym kolejnym flashowaniu softem Global Dev ukazuje się taki ekran po pierwszym uruchomieniu. Każde następne uruchomienie to bootloop.

20161005_134221.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kolega co miał ten problem odesłał chyba do serwisu

recovery działa ? bo widziałem jak gościu zrobił full wipe i telefon wstał

Sprawdź na 100% jaką masz wersje telefonu

tutaj masz temat

i tu masz wideo może pomoże

 

Edited by madmax86
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...