Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro + xiaomi.eu problem z baterią


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kurde coś jest nie halo, udało mi się wywalić cache i dalvik i po restarcie nie mogę juz wejść w statystyki baterii:( wywala błąd że aplikacja ustawienia się wywaliła. Dodam, że od rana mam już 85% baterii przy samym czytaniu forum i restartach max 1h użytkowania telefonu

Mam miu 8.3, ver 7.2.24 rozwojowa

 

Edytowane przez wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wally666 napisał:

Kurde coś jest nie halo, udało mi się wywalić cache i dalvik i po restarcie nie mogę juz wejść w statystyki baterii:( wywala błąd że aplikacja ustawienia się wywaliła. Dodam, że od rana mam już 85% baterii przy samym czytaniu forum i restartach max 1h użytkowania telefonu

Mam miu 8.3, ver 7.2.24 rozwojowa

 

trzeba było zrobić format a soft zainstalować z karty SD

Edytowane przez stan48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde coś jest nie halo, udało mi się wywalić cache i dalvik i po restarcie nie mogę juz wejść w statystyki baterii:( wywala błąd że aplikacja ustawienia się wywaliła. Dodam, że od rana mam już 85% baterii przy samym czytaniu forum i restartach max 1h użytkowania telefonu
Mam miu 8.3, ver 7.2.24 rozwojowa
 

Mam ten sam błąd niestety. Wina systemu.
Natomiast można wejść przez panel Sterowania-> bateria -> użycie baterii

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony jeśli chodzi o soft w telefonach więc podpowiedzcie, czy teraz wystarczy że ściągnę na komórkę najnowsza wersje i ja zainstaluje z poziomu aktualizacji systemu? Czy trzeba to robić z poziomu TWRP?

Edytowane przez wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony jeśli chodzi o soft w telefonach więc podpowiedzcie, czy teraz wystarczy że ściągnę na komórkę najnowsza wersje i ja zainstaluje z poziomu aktualizacji systemu? Czy trzeba to robić z poziomu TWRP?


Aktualizacje robisz tak:
1.Pobierasz na pamięć telefonu najnowszy soft
2.wchodzisz na pulpicie Narzędzia-->Aktualizacje--> trzy kropeczki--> zainstaluj aktualizacje z paczki .ZIP
3. Szukasz pobranego softu, zatwierdź i resztę zrobi telefon ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Aktualizacje robisz tak:
1.Pobierasz na pamięć telefonu najnowszy soft
2.wchodzisz na pulpicie Narzędzia-->Aktualizacje--> trzy kropeczki--> zainstaluj aktualizacje z paczki .ZIP
3. Szukasz pobranego softu, zatwierdź i resztę zrobi telefon

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Nie wiem czy jest tu jakiś admin,ale ja ten post bym gdzieś podpiął

Redmi PRO by TT

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy jest tu jakiś admin,ale ja ten post bym gdzieś podpiął

Redmi PRO by TT



To raczej sporo osób wie, ale jest sporo poradników do RP, które są bardzo porozrzucane po forum i ciężko je znaleźć. Miałem nawet napisać taki ogólny poradnik, ale narazie brakuje chęci i czasu :/


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wieczorem zrobie update do najnowszej wersji to podziele sie spostrzezeniami.

 

Na chwile obecna po wywalenu cache/dalvik jest jakby lepiej, telefon zdjety z ladowarki o 6:40, minelo 5h a bateria spadla do 93% choc ekran wlaczony tylko na 20 minut, 3g/wifi nonstop i sygnal rowniez na zielono. Zobaczymy jak bedzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie 1d 15h, przy czym tylko 3h15min na ekranie i zostało 29% baterii
 Dziwi mnie tylko że sygnał sieci pobrał dokładnie tyle samo energii co ekran, jak jest u Was?


U mnie wcześniej sygnał sieci dochodził do 90%. Z tego co piszesz wynika, że z baterią wszystko ok. Ja wyłączyłem drugiego sima, bo nie uzywam. Teraz sygnał sieci jest maks. 30% i wyłączyłem optymalizacje Miui. Teraz z 100% do 30%-20% schodzi po 5-6godz na ekranie.
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem dziwne humorki baterii, w zależności kiedy odepnę, raz odpiąłem aby tylko pokazało 100%, spadała bateria jak w słynnym drenażu, innym razem odłączyłem nad ranem, czyli kilka godzin po naładowaniu i trzymała bardzo dobrze. Ogólnie co cykl ładowania to inne czasy pracy baterii :D

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JachuWojtan napisał:

 


U mnie wcześniej sygnał sieci dochodził do 90%. Z tego co piszesz wynika, że z baterią wszystko ok. Ja wyłączyłem drugiego sima, bo nie uzywam. Teraz sygnał sieci jest maks. 30% i wyłączyłem optymalizacje Miui. Teraz z 100% do 30%-20% schodzi po 5-6godz na ekranie.
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Mam tylko jednego sima, czy do wyłączenia drugiego radia potrzebuje roota? Podrzuci ktoś link do tutoriala jak zrootowac telefon na sofcie od Xiaomi.eu i wyłączyć drugiego sima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz roota, to:
-Pobierasz z Google Play program do edycji Build.prop, ja polecam BuildProp Editor.
-Dajesz uprawnienia root tej apce
- szukasz linijki persist.radio.multisin.config i zmieniasz "dsds" na "ss"
a5c15070a53691fd47846173ffb1c42a.jpg

Tą czynność, jak i root trzeba powtarzać po każdej aktualizacji niestety. Ale roboty na 5 min więc takie upierdliwe nie jest.

Link do originału: https://forum.xda-developers.com/redmi-pro/how-to/guide-battery-multitasking-improve-miui-t3532402

Nie polecam kroku 1!
Polecam krok 2,3,5.
Usunięcia antywirusa nie próbowałem

Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, muszę pokombinować z updatem ROMu bo poza aplikacja bateria zaczynają mi się sypać kolejne aplikacje np. nie mogę już wysyłać wiadomości do nowych kontaktów na whatsappie. Dziś może uda mi się wrzucić najnowszego miui, dorzucę roota i zrobię tych kilka tweakow które podał JachuWojtan.

 

Dzięki za wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie, siedze juz na najnowszej wersji 7.3.9, zrobilem update przez ->Aktualizacje -> ... i bez problemu zrobilem upgrade zgodnie z instrukcja, pozniej root poszedl bezproblemowo, a na koniec wylaczylem drugiego sima. Nie wywala sie juz aplikacja bateria, ani WhatsApp. Zobaczymy jak tam baterykja sobie poradzi - ostatnio 2 dni, 4h SOT i klosp (i tak 3x lepiej niz moj wysluzony Nexus5). Zobaczymy jak bedzie teraz.

 

Po raz kolejny dzieki za dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. tego co pokazuje "Informacja o telefonie" to jest to wersja MIUI 8.3 by xiaomi.eu, 7.3.9 (rozwojowa)

 

Wylaczylem tez druga karte sim zgodnie z opisem a sygnal sieci zre teraz wiecej niz poprzednio tj 45% przy czym ekran dokladnie polowe tego. Troche za wczesnie na wnioski ale wyglada to dosc dziwnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fix deep sleep. Wsytarczy wgrać przez twrp i bateria jest meeega. Maks 1 % przez 8-10h w sanie spoczynku.8848794dc3f3a307363083621ea43457.jpg tutaj widać różnicę przy spadku przed i po wgraniu fixa. Gdy ekran zgaszony. Nic nie zużywa

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

 

Panowie jak tam bateria na wersji 7.4.20 ?  

Nie wiem czy to możliwe ,ale u mnie pierwsze dwa dni były bardzo słabe ale dziś (trzeci dzień) po 2,25h używania telefonu (wifi+wyświetlacz) spadło 15 %. Niby lepiej ale w porównaniu do poprzedniego Samsunga Note 2 to kurcze słaby wynik. Możecie napisać jak to u was wygląda na to nowym ROMie ? 

 

Dodam że mam włączony tryb oszczędny ale jednocześnie włączona synchronizację.... 

Edytowane przez Xiaomi_LD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
 
Panowie jak tam bateria na wersji 7.4.20 ?  
Nie wiem czy to możliwe ,ale u mnie pierwsze dwa dni były bardzo słabe ale dziś (trzeci dzień) po 2,25h używania telefonu (wifi+wyświetlacz) spadło 15 %. Niby lepiej ale w porównaniu do poprzedniego Samsunga Note 2 to kurcze słaby wynik. Możecie napisać jak to u was wygląda na to nowym ROMie ? 
 
Dodam że mam włączony tryb oszczędny ale jednocześnie włączona synchronizację.... 


Też mam 7.4.20 i bateria to tragedia. Zmieniam soft na najnowszy i zobaczymy, bo teraz ładuje telefon 2 razy dziennie ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...