Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro + xiaomi.eu problem z baterią


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz 3h na ekranie już, i została Ci połowa baterii. To dobry, normalny jak na ten telefon wynik. Nie chce mi się wierzyć że w P8 było lepiej. Baterią to on nie blyszczy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



No nie błyszczy, dlatego go sprzedałem, ale mnie się wydaje że to jest porównywalne, protestuje trochę to zobaczę co się dzieje...

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Petr4682 napisał:


No nie błyszczy, dlatego go sprzedałem, ale mnie się wydaje że to jest porównywalne, protestuje trochę to zobaczę co się dzieje... emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

:D hehe @tpawel ma rację patrząc na SoT, nie ma co na dzień dzisiejszy zarzucić złe działanie baterii, przecież ty go prawie nie wyłączasz :P A dodatkowo oprócz SoT dochodzi pisanie sms i zapewne związane z tym wibracje, oraz wszystkie inne czynniki typu gotowość sieci w tym czasie i powiadomienia diodą. Także  spokojnie, jak na ten model jest dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe @tpawel ma rację patrząc na SoT, nie ma co na dzień dzisiejszy zarzucić złe działanie baterii, przecież ty go prawie nie wyłączasz A dodatkowo oprócz SoT dochodzi pisanie sms i zapewne związane z tym wibracje, oraz wszystkie inne czynniki typu gotowość sieci w tym czasie i powiadomienia diodą. Także  spokojnie, jak na ten model jest dobrze

No dobrze zdarzył się luzniejszy dzień w pracy xd no ale żeby kiedyś mi nie brakło zasilania :D na Sony Z2 było lepiej gdzie jest 3300 bądź 3200 o tej to ja miałem z 65% przy takim użytkowaniu :)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, źle nie ma z akumulatorem, ale też te 4000mAh nie są jakoś specjalnie widoczne. Co innego w takim Redmi 4 Pro, gdzie z tego co widziałem w testach bateria nieźle trzyma.

Miałem Lenovo A850 z akumulatorem 2250mAh, wiadomo sprzęt znacznie słabszy, ekran również. Jednak na czuwaniu z włączonym Wi-Fi, synchronizacją poczty itd, czyli to samo co na Redmi to przez noc potrafił zejść tylko 1% co przy Redmi jest niewykonalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, @GUTEK@ napisał:

A ja powiem tak, źle nie ma z akumulatorem, ale też te 4000mAh nie są jakoś specjalnie widoczne. Co innego w takim Redmi 4 Pro, gdzie z tego co widziałem w testach bateria nieźle trzyma.

Miałem Lenovo A850 z akumulatorem 2250mAh, wiadomo sprzęt znacznie słabszy, ekran również. Jednak na czuwaniu z włączonym Wi-Fi, synchronizacją poczty itd, czyli to samo co na Redmi to przez noc potrafił zejść tylko 1% co przy Redmi jest niewykonalne.

Zgadza się! Ale nie doszukiwałbym się tu problemów z baterią czy telefonem, a softu pod procek Mediateka. Od premiery, dopiero po kilkunastu aktualizacjach, udało się opanować drenaż, teraz dobrze by było gdyby go bardziej dopracowano pod kątem dłuższego czuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GUTEK@
Właśnie ja się porownywalem z z telefonem mojego siostrzenca gdzie jemu telefon był kupiony głównie do grania, bo ma 12 lat i on gra na nim do 12 np w sobotę, w nocy się ładował i on ma około 60-75% a gra od 8.. Telefon Redmi Note 4 wersja 64.


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Zgadza się! Ale nie doszukiwałbym się tu problemów z baterią czy telefonem, a softu pod procek Mediateka. Od premiery, dopiero po kilkunastu aktualizacjach, udało się opanować drenaż, teraz dobrze by było gdyby go bardziej dopracowano pod kątem dłuższego czuwania

Raczej nie spodziewam się jakichś wielkich optymalizacji softu pod ten model. To mój pierwszy Xiaomi, ale już widzę że poprawki głównie dotyczą flagowca Mi5, a ostatnia aktualizacja to praktycznie tylko on. Błąd z ukrytymi sieciami wifi o którym pisałem z miesiąc temu nadal nie został poprawiony.

Lenovo też był na Mediateku i bateria trzymała świetnie. W Redmi muszę jeszcze przysiąść i poblokować usługi google, bo to one są najbardziej prądożerne gdy telefon jest uśpiony. Przy Lenovo dużo to też pomogło.

Trochę szkoda, że ten Redmi 4 Pro nie wyszedł wcześniej. Bo na prawdę mi się ten model podoba, no ale jest Redmi Pro to się trzeba z nim męczyć hehe.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, @GUTEK@ napisał:

Raczej nie spodziewam się jakichś wielkich optymalizacji softu pod ten model. To mój pierwszy Xiaomi, ale już widzę że poprawki głównie dotyczą flagowca Mi5, a ostatnia aktualizacja to praktycznie tylko on. Błąd z ukrytymi sieciami wifi o którym pisałem z miesiąc temu nadal nie został poprawiony.

Lenovo też był na Mediateku i bateria trzymała świetnie. W Redmi muszę jeszcze przysiąść i poblokować usługi google, bo to one są najbardziej prądożerne gdy telefon jest uśpiony. Przy Lenovo dużo to też pomogło.

No niestety, nasz Xiaomi jest w tej chwili odpychanym  dzieckiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użycie baterii przez "sygnał sieci" będzie zdecydowanie mniejszy, gdy z telefonu korzystamy intensywnie od pierwszych godzin użytkowania telefonu, zaraz po odłączeniu od ładowarki, im dłużej trzymamy telefon w stanie czuwania, na jednym naładowaniu tym bardziej "sygnał sieci" ma więcej %.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie, że szukam dziury w całym, ale zdziwił mnie spory drenaż baterii przez noc na MiuiPolska.

Wynosi on 3-5%, a wszystko na noc praktycznie wyłączone. Toż to już na syf romie spada tylko o 1%, sprawdzałem przez 3 kolejne noce i zawsze 1%. 

Co jest grane? ;)

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JachuWojtan napisał:

Może powiecie, że szukam dziury w całym, ale zdziwił mnie spory drenaż baterii przez noc na MiuiPolska.

Wynosi on 3-5%, a wszystko na noc praktycznie wyłączone. Toż to już na syf romie spada tylko o 1%, sprawdzałem przez 3 kolejne noce i zawsze 1%. 

Co jest grane? ;)

Pozdro

 

Niezbadane są wyroki boskie :D , u mnie na noc spada 1%/3h, wiem że to nie jest za***isty wynik. Ale jak na razie trzeba się z takim pogodzić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 3-5% to drenaż? 20% gdyby spadło to faktycznie drenaż. Mam wrażenie że to wina modemu bo po wyłączeniu wszystkiego co się da i ustawieniu sieć na 2g bateria prawie nie spada. Ale co z tego skoro nawet mail Ci nie przyjdzie

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szału niema z baterią. :shock:

Co ciekawe przez połowę dnia trzymała dobrze, tylko później potrafiło spaść około 20% w przeciągu 30 minut. Lipa.. :-(

Podczas rozmowy górna część ekranu mocno sie rozgrzewa. 

MIUI 8.2 (6.12.29)

Screenshot_2017-01-04-11-30-45-004_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-01-04-11-31-50-341_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-01-04-11-30-28-503_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez lucyfer08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lucyfer08 napisał:

U mnie też szału niema z baterią. :shock:

Co ciekawe przez połowę dnia trzymała dobrze, tylko później potrafiło spaść około 20% w przeciągu 30 minut. Lipa.. :-(

Podczas rozmowy górna część ekranu mocno sie rozgrzewa. 

MIUI 8.2 (6.12.29)

Screenshot_2017-01-04-11-30-45-004_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-01-04-11-31-50-341_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-01-04-11-30-28-503_com.miui.securitycenter.png

Może to pomoże 

Wejdź w Twrp - Wipe - Advanced Wipe i zaznacz aby dalvik i cache ( nie usuwa danych ani ustawień )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, galakty napisał:

Czemu macie taki wysoki sygnał sieci? Mieszkacie w lesie i nie ma zasięgu czy ten telefon tak ma? oO

Ostatnio nie tylko ten telefon, i to nie ma nic wspólnego z brakiem zasięgu, po angielsku to "cell standby" i też gdy z telefonu mało korzystam, to ta pozycja jest na pierwszym miejscu. A czas braku zasięgu wynosi od 0 do 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Może to pomoże 

Wejdź w Twrp - Wipe - Advanced Wipe i zaznacz aby dalvik i cache ( nie usuwa danych ani ustawień )

Zrobiłem to przy pełnej baterii.

Po 4 godzinach jest 89%. Tylko z włączonym Wi-Fi. 

Zobaczę jak będzie później. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...