Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro + xiaomi.eu problem z baterią


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam od kilku dni ten telefon, zaraz po tym gdy do otrzymałem zadałem się za instalowanie xiaomi.eu wg poradnika który jest na tym portalu. Wszystko bez żadnych problemów, gładko i szybko poszło i już w ciągu godziny cieszyłem się polskim językiem w tym telefonie. Naładowałem więc go pełna myśląc że bateria 4000mAh da mi spokój na co najmniej dwa dni a tu wielkie zdziwienie, wskaźnik baterii znika dość szybko, po samej nocy co najmniej 10 do kilkunastu procent baterii znika i już popołudniu następnego dnia muszę ładować telefon.

Od razu dodam, nie mam wiele aplikacji, włączony jedynie bluetooth do Mi Band, dane komórkowe i sporadycznie wifi, gps wyłączony, aplikacje w tle zamykane pracuje tylko kilka niezbędnych, z resztą w zużyciu baterii żadna z aplikacji praktycznie nie zużywa baterii, jedynie wyświetlacz i system android.

Czy ktoś z Was może się podzielić swoimi wrażeniami z tym telefonem, czy też tak macie z baterią, czy tak powinno być przy takiej baterii? Dodam, że mój poprzedni Honor 6 z mniejszą baterią i większą ilością apek w tle trzymał znacznie dłużej.

PS. Przypominam sobie że zaraz po instalacji xiaomi.eu przy ekranie konfiguracji na początku pojawił się na chwilę komunikat, coś w stylu com.mediatek coś tam został zatrzymany, ale to tylko na początku i nigdy potem tego nie spotkałem, nawet uruchamiając tel ponownie. Telefon kupiłem właśnie ze względu na specyfikacje i oczywiście baterię,myśląc że będę miał spokój z codziennym ładowaniem :(

Edytowane przez dan-tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jaki masz dokladnie model telefonu? Ja mam Redmi 3 pro i mialem podobnie problem z baterią jak mialem stale włączone Bluetooth i synchronizację z opaską Mi band 2. Potrafiło mi wciąć pół baterii przez noc. Teraz wyłączam Bluetooth na noc i bateria dobrze trzyma, ale więcej jak dwa dni nie wytrzyma jak się telefon ciągle używa.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Saturday, October 01, 2016 o 13:59, dan-tom napisał:

Witam,

posiadam od kilku dni ten telefon, zaraz po tym gdy do otrzymałem zadałem się za instalowanie xiaomi.eu wg poradnika który jest na tym portalu. Wszystko bez żadnych problemów, gładko i szybko poszło i już w ciągu godziny cieszyłem się polskim językiem w tym telefonie. Naładowałem więc go pełna myśląc że bateria 4000mAh da mi spokój na co najmniej dwa dni a tu wielkie zdziwienie, wskaźnik baterii znika dość szybko, po samej nocy co najmniej 10 do kilkunastu procent baterii znika i już popołudniu następnego dnia muszę ładować telefon.

Od razu dodam, nie mam wiele aplikacji, włączony jedynie bluetooth do Mi Band, dane komórkowe i sporadycznie wifi, gps wyłączony, aplikacje w tle zamykane pracuje tylko kilka niezbędnych, z resztą w zużyciu baterii żadna z aplikacji praktycznie nie zużywa baterii, jedynie wyświetlacz i system android.

Czy ktoś z Was może się podzielić swoimi wrażeniami z tym telefonem, czy też tak macie z baterią, czy tak powinno być przy takiej baterii? Dodam, że mój poprzedni Honor 6 z mniejszą baterią i większą ilością apek w tle trzymał znacznie dłużej.

PS. Przypominam sobie że zaraz po instalacji xiaomi.eu przy ekranie konfiguracji na początku pojawił się na chwilę komunikat, coś w stylu com.mediatek coś tam został zatrzymany, ale to tylko na początku i nigdy potem tego nie spotkałem, nawet uruchamiając tel ponownie. Telefon kupiłem właśnie ze względu na specyfikacje i oczywiście baterię,myśląc że będę miał spokój z codziennym ładowaniem :(

Niestety ale w tym modelu tak jest, bateria leci ok 1-3%/h w stanie spoczynku i nie ma znaczenia co włączone i podłączone. Na oficjalnym forum Xiaomi już jest zgłoszone jako problem ( także im potwierdziłem), co ciekawe ten sam problem mają użytkownicy Redmi Note 4, i wychodzi na to że przyczyną jest soft pod Mediatek. U mnie telefon w pudełku aby odpalony a leci 1%/h. Dodam jeszcze że w trybie samolotowym bateria działa bardzo dobrze. Co do twojego błędu media.com , znajdź apke o nazwie podanej w załączniku i przyznaj jej uprawnienia

UgnWG3e.jpg

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo źle, miałem dwa modele Redmi Pro, jeden zostawiłem na Chińskim stable v7 i było to samo co na Miui.eu v8. Nie zostaje nam nic innego jak czekać aż to naprawią, bo co mi po SOT 9h, jak telefon nie uźywany rozładował się po trzech dniach. Coś już może robią z tym problemem bo altualizacja jak narazie jest zawieszona i ostatnia była 6.9.22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od dwóch tygodni jestem użytkownikiem Xiaomi Redmi Pro 3/32. Jestem z niego zadowolony ale napotkałem pewną dziwna rzecz. Wszędzie czytam, że bateria w tym modelu powinna trzymać przy mocnym użytkowaniu 1.5/2 dni. U mnie natomiast jest to dzień, czasem dłużej, a raz krócej. Używam cały czas internetu, aplikacji takich jak Facebook, Messenger, Snapchat, czasem Youtube itd. Zdarza mi się pograć. Załączam screeny użycia baterii. Zastanawia mnie czy zbyt go obciazam, czy może trafiłem na zły model z wadą fabryczna... Może ktoś z Was wie jak to zniwelować jeśli w ogóle się da. Pozdrawiam.

Screenshot_2016-10-17-12-17-48-155_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-10-17-12-19-14-687_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, data17 napisał:

Ja mam 3h na 3000wiec nie marudz

A co kolega swoim postem chciał wnieść do tematu? bo nie rozumie :? Faktem jest że przed softem 6.11.10  bateria leciała w dół w stanie spoczynku nawet 3%/h, więc nie używany telefon potrafił się rozładować nawet na drugi dzień przy SoT 0 minut (sprawdzałem na kilku softach Chińskich jak i Polskich) Teraz jest zdecydowanie lepiej i ostatnio miałem użycie 2.5 dnia i 4.5h SoT i jeszcze zostało 20%. W stanie spoczynku idzie teraz ok 1%/3.5h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 minuty temu, grzechu323 napisał:

Miui Global 8.0 | Stabilna 8.0.6.0.0 (MHQCNDG) . Własnie zastanawiam się czy to nie wina systemu ale jestem troche zielony w tej kwestii :P telefon z allegro i z tego co wiem sprzedawca przeinstalowywał system. 

D*pa nie przeinstalował :P masz syf i czym prędzej zmieniaj na miui.eu , przy tym gównie nie dziwne że ci zjada baterie, bo nawet na starszych oryginalnych romach był problem z drenażem baterii, postępuj według mojego poradnika

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania odnośnie baterii:

-nie pokazuje mi zużycia baterii przez gry: użycie baterii->aplikacje-> i tam są usługi xiaomi, android os, usługi google, inne. Nie ma nic o tym ile zjadły gry. Muszę się posiłkować gsam monitor

-użycie baterii->urządzenie i tam  zawsze mam 40-65% zużycie przez sygnał sieci hmm...Mam virgin i na sztywno ustawiłem t-mobile 2g/3g bo play teraz u mnie coś słabo chodzi..Dawniej na innych fonach tak nie miałem a też miałem na sztywno t-mobile.

Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chaos666 napisał:

Dwa pytania odnośnie baterii:

-nie pokazuje mi zużycia baterii przez gry: użycie baterii->aplikacje-> i tam są usługi xiaomi, android os, usługi google, inne. Nie ma nic o tym ile zjadły gry. Muszę się posiłkować gsam monitor

-użycie baterii->urządzenie i tam  zawsze mam 40-65% zużycie przez sygnał sieci hmm...Mam virgin i na sztywno ustawiłem t-mobile 2g/3g bo play teraz u mnie coś słabo chodzi..Dawniej na innych fonach tak nie miałem a też miałem na sztywno t-mobile.

Ktoś coś?

Co do pierwszego nie wiem, nie gram za dużo, co do drugie pisałem już, że od jakiegoś czasu na to  skarżą się na wielu modelach Xiaomi, na tym forum oraz zagranicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria strasznie leci przez sygnał sieci . W stanie bezczynności jest w miarę okej chociaż ostatnio zauważyłem że zeszło mi 12 ℅ przez noc. Ale po zresetowaniu telefonu ( dodatkowo kamera cały czas szumiala bez włączonej aplikacji aparatu) trochę się unormowalo . Obecnie przebywa w Krakowie i często u góry paska powiadomień mam znaczek R  i dostaję powiadomienia o roamingu ( a mam wyłączony), co jest bardzo dziwne .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie teraz tutaj :D

Mam problemik z moją bateria bo to nie mozliwe żeby 4000mAh szło tak szybko w dół,  w mgnieniu oka.. Mam xiaomi.eu a wydaje mi się że już lepiej było na syfie bo jak jeszcze się nim nie bawiłem to był naładowany do 100% a rano patrzę a tam 97% mówię coś niesamowitego,  dlatego chyba polubie Xioami :D A tu na Xioami.eu dziś rano o 5 odpialem ładowarkę o 7 jak go brałem to już miał 98% :o był nie używany jedyne co alarm.. Teraz już mam 54% co prawda pisze sms nawet często i trochę szukam po sieci ale to już na huaweiu P8 którego miałem do sierpnia miałem tak samo a miał 2600 dlatego go zmieniłem na soniaka i tam było o wiele lepiej,  myślałem że tutaj będzie jeszcze lepiej ale słabo jak na razie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Petr4682 napisał:

Witajcie teraz tutaj :D

Mam problemik z moją bateria bo to nie mozliwe żeby 4000mAh szło tak szybko w dół,  w mgnieniu oka.. Mam xiaomi.eu a wydaje mi się że już lepiej było na syfie bo jak jeszcze się nim nie bawiłem to był naładowany do 100% a rano patrzę a tam 97% mówię coś niesamowitego,  dlatego chyba polubie Xioami :D A tu na Xioami.eu dziś rano o 5 odpialem ładowarkę o 7 jak go brałem to już miał 98% :o był nie używany jedyne co alarm.. Teraz już mam 54% co prawda pisze sms nawet często i trochę szukam po sieci ale to już na huaweiu P8 którego miałem do sierpnia miałem tak samo a miał 2600 dlatego go zmieniłem na soniaka i tam było o wiele lepiej,  myślałem że tutaj będzie jeszcze lepiej ale słabo jak na razie :(

To znaczy że jest coś nie tak,ponieważ od jakiegoś czasu telefon nie ma problemu z drenażem baterii. Pisałeś mi na priv, że masz po instalowane apki, może któraś powoduje drenaż, jak masz roota, pobierz Wackelock detector i zobacz czy telefon wchodzi w deep sleep, jeżeli nie, to co go wybudza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...