Skocz do zawartości

Kilka pytań w sprawie Xiaomi Redmi Note 4


pasi17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Xiaomi Redmi Note 4 i mam kilka pytań:

1. Czy ten telefon ma krokomierz?

2. Czy da się włączyć przycisk menu? Nie podchodzi mi menu wraz z ekranem głównym.

3. Gdzie zmienić żeby ekran się tak szybko nie wygaszał? Szukałem i coś nie mogę tego znaleźć.

4. Co do polskiego języka, czy jak wgra się spolszczenie to czy traci się gwarancje? (telefon zakupiony na xiaomi.com.pl)

5. Jakie aplikacje można/trzeba usunąć?

6. Czy ten telefon ma funkcję szybkiego ładowania?

7. Czy da się spolszczyć Sklep Play? Bo wgrałem sobie osobno Sklep Play ale jest po angielsku.

Jak na razie tyle.

Edytowane przez pasi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eragon napisał:

Widzę że troll... 

O co Ci chodzi? Co troll? Kto troll? Czy coś źle napisałem? Po prostu chcę odpowiedzi na moje pytania, bo sam sobie nie mogę poradzić.

Nigdy nie miałem telefonu Xiaomi i się nie znam. To że ktoś się na czymś nie zna to od razu troll? Ty chyba nie znasz znaczenia tego słowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

1. Czy ten telefon ma krokomierz?

Wystarczy sprawdzić w praktyce. Poza tym, to chyba zależy od aplikacji. I lepiej zainwestować w MiBand'a. 

 

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

2. Czy da się włączyć przycisk menu? Nie podchodzi mi menu wraz z ekranem głównym.

Wszystko jest w ustawieniach. 

 

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

3. Gdzie zmienić żeby ekran się tak szybko nie wygaszał? Szukałem i coś nie mogę tego znaleźć.

Minuta szukania. Jest w blokadzie i hasłach. 

 

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

4. Co do polskiego języka, czy jak wgra się spolszczenie to czy traci się gwarancje? (telefon zakupiony na xiaomi.com.pl)

To Ty u nich kupowałeś. Zapytaj. Poszukaj. 

 

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

5. Jakie aplikacje można/trzeba usunąć?

Te które Ci przeszkadzają. Lub od razu cały system. 

 

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

6. Czy ten telefon ma funkcję szybkiego ładowania?

Bezczelne. Minuta szukania w internecie. Nie mówiąc już o tym, że prawdopodobnie masz info na dołączonej ładowarce. 

 

Dnia 1.10.2016 o 12:10, pasi17 napisał:

7. Czy da się spolszczyć Sklep Play? Bo wgrałem sobie osobno Sklep Play ale jest po angielsku.

A po co? GP nie używasz tak często. Poza tym i tak dobrze że wgrałeś. I ang jest prosty. A w ogóle to wgrywasz wersję EU, i cały Twój post równie dobrze mógłby iść do kosza. 

Zresztą, wiesz dlaczego nikt Ci nie odpisał poza mną? No właśnie, wyjaśnienie masz w każdym powyższym punkcie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pasi17 napisał:

O co Ci chodzi? Co troll? Kto troll? Czy coś źle napisałem? Po prostu chcę odpowiedzi na moje pytania, bo sam sobie nie mogę poradzić.

Nigdy nie miałem telefonu Xiaomi i się nie znam. To że ktoś się na czymś nie zna to od razu troll? Ty chyba nie znasz znaczenia tego słowa...

Nie obraź się ale czytając Twoje pytania to odniosłem wrażenie że to nie tylko twój pierwszy Xiaomi, ale w ogóle Twój pierwszy Smartfon. Czym się sugerowałeś biorąc ten model nie znając powyższych odpowiedzi na Twoje zagadnienia ?

 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie psioczyć na chłopaka , może się nie znać , może miał dotychczas ajfona, po to jest forum (żeby pomagać) . Ale jedno jest pewne - burdel i brak kontroli na forum :) . A teraz wracając do tematu , polecam koledze zmienić soft na miui.pl/eu i pozbędziesz się problemów / barier językowych i ogólnych kłopotów z telefonem. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mkkielce napisał:

Nie psioczyć na chłopaka , może się nie znać , może miał dotychczas ajfona, po to jest forum (żeby pomagać) . Ale jedno jest pewne - burdel i brak kontroli na forum :) . A teraz wracając do tematu , polecam koledze zmienić soft na miui.pl/eu i pozbędziesz się problemów / barier językowych i ogólnych kłopotów z telefonem. Pozdrawiam

 

Jak odczucia z note 4? Ludzie piszą, że ten mediatek to jednak d*pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi czy w telefonie jest wbudowany krokomierz tak jak np. w samsungu galaxy s6. Nie chodzi mi o aplikacje łączącą z internetem tylko o taki bez internetu np. mam telefon w kieszeni i krokomierz działa, bez jakiegoś smartwatcha.

Nie mogę znaleźć tego przycisku menu.

Co do wygaszania ekranu to jakoś to znalazłem zanim odpisałeś.

Raczej u każdego producenta jest tak, że jak się coś miesza w oprogramowaniu to nie uznają potem gwarancji, tylko ja nie wiem na jakiej zasadzie jest to spolszczenie czy to zmiana oprogramowania a może coś w postaci launchera?

Co do aplikacji to wyrzuciłem wszystkie chińskie.

Co do szybkiego ładowania to nic bezczelnego, skąd mam to wiedzieć? W niektórych recenzjach mówili, że szybkiego ładowania nie posiada, tak samo patrząc na ładowarkę to nie widać żeby miała szybkie ładowanie. Moja ładowarka szybkoładująca z samsunga ma 9V. (tak samo ładowarka szybkoładująca np. z chińskiego oukitela też ma 9V). Więc tego nie wiedziałem, ale sprawdziłem w praktyce i ładował 2 godziny, chociaż ładowarka na taką nie wygląda.

Eragon a skąd Ty wiesz co i ile ja używam? Po prostu zadałem pytanie. Według mnie to Ty jesteś bezczelny, bo nie każdy musi się na wszystkim znać. Wiem, że po angielsku nie jest wcale tak trudno, ale lepiej jakby było po polsku, nie znam się na przeróbkach softów, więc nie wiem "co by było gdyby". Więc nie wiem jaki soft co dodaje. Właśnie dlatego zadałem te pytania.


A teraz co do fona to działa dobrze, tylko zauważyłem błędy. Może wy też tak macie.
Pobrałem dla testu grę GTA SA i mam w niej artefakty, to normalne? Czy może telefon jest uszkodzony? (a może po prostu grafika nie współpracuje z tą grą)
Kolejna rzecz to, że działa tylko jeden głośnik (ten po prawej stronie). Tak ma być? Czy nie? Bo może jedno to głośnik a drugie to np. wylot powietrza.

Edytowane przez pasi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, @wojtekmarchewka oraz @mkkielce mieli rację. 

Bo nie wierzę w takie nieogarnięcie. 

Aż czuję się źle, bo zjechałem takiego newbie. 

Jednak za moich czasów to albo robiło się coś samemu, albo szukało odpowiedzi które gdzieś już padły. A dopiero jeśli nie padły, to pisało posta i zmuszało ludzi do odpowiedzi. 

Co do głośnika... kupiłeś telefon o którym NIC nie wiesz. Dosłownie, chyba nic. No może nazwę znasz. 

Jedne dziurki służą za głośnik, a drugie za mikrofon. Żaden wylot powietrza... to nie samolot :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem nieogarnięty... to że czegoś nie wiem to od razu muszę być nieogarnięty?

Miałem mnóstwo smartphonów ale nigdy takiego typowo chińskiego, najczęściej miałem Samsungi, Sony, LG i tego typu. A w takich problemów nie było.

Tak pewnie przez Twoją wścibskość padnie głupie pytanie w stylu "To po co kupiłeś taki telefon?"

Więc od razu udzielę na nie odpowiedzi, ponieważ w stosunku do mojego wcześniejszego telefonu (Samsunga Galaxy s6) ma o wiele lepszą baterię, a parametrami jest podobny. Bo aktualnie zależy mi na baterii w telefonie, bo mój s6 wytrzymywał ledwo 1 dzień. A tak to z większości funkcji, które miał to raczej z nich nie korzystałem. Jedynie korzystałem najczęściej z krokomierza np. podczas biegania. (dlatego padło moje pytanie czy Xiaomi go ma) i korzystałem z aparatu, ale kupiłem osobny aparat i z tego w telefonie nie korzystałem tak często i dlatego s6 będę sprzedawał. A Xiaomi kupiłem jako mój nowy telefon.

A co do moich pytań to raczej powstało takie forum aby pomagać, a nie żeby kogoś wytykać palcami, oczywiście jak napisałem te pytania to w międzyczasie szukałem odpowiedzi w internecie, ale jako, że to nowy telefon to nie wszystko o nim było. To raczej oczywiste.

Kupiłem telefon o którym wiem wszystko to co chciałem wiedzieć. Co do reszty to po prostu dopytuję, nie po to aby ktoś robił z siebie mądralińskiego, bo to, że Ty wiesz wszystko to nie znaczy, że każdy to musi wiedzieć. Tak jak pisałem wcześniej, szukać szukałem, ale nie wszystko można znaleźć tym bardziej jeśli na jednej stronie jest napisane coś innego a na innej jeszcze coś innego. Więc skąd niby mam wiedzieć, które informacje są poprawne?

Co do tych "głośników" to po prostu nigdy nie widziałem telefonu który miał dwa głośniki, które nie są głośnikami a wyglądają jak głośniki... i stąd moje pytanie. A to co napisałem "wylot powietrza" to tylko był przykład a nie, żeby się tego czepiać...

 

A co do tej grafiki to co to może być? Zaraz będzie, że jestem nieogarnięty... no ale dobra... artefakty świadczą o uszkodzonej grafice... z tego co wiem... no ale co ja tam mogę wiedzieć... przecież jestem nieogarnięty... Tylko co to może znaczyć w tym telefonie? Może po prostu dana gra nie obsługuje grafiki, która jest w tym telefonie? Bo przecież to nowy telefon i może po prostu nie być obsługi grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukru: Dzięki, dobrze wiedzieć. A znasz jakąś bardzo wymagającą grę lub aplikację? Po prostu chcę sprawdzić czy wszystko pójdzie na tym fonie, tak po prostu :)

 

Eragon: Jeszcze jedno, co do "głośników" teraz sobie przypomniałem, że kilka lat temu miałem coś takiego w chińskim tableto-psp. Miał właśnie w jednym miejscu głośnik a w drugim wylot powietrza... Ten tableto-psp to JXD s5100b. I miał dokładnie coś takiego. Wziąłem to na logikę, że czemu niby czemu telefon nie może mieć gdzieś ujścia powietrza? Mógłby mieć np. na dole procesor i po to mogłyby być te dziurki aby ciepłe powietrze miało ujście... No ale oczywiście to co ja piszę, pewnie nie jest dla Ciebie logiczne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cukru: Dzięki, dobrze wiedzieć. A znasz jakąś bardzo wymagającą grę lub aplikację? Po prostu chcę sprawdzić czy wszystko pójdzie na tym fonie, tak po prostu
 
Eragon: Jeszcze jedno, co do "głośników" teraz sobie przypomniałem, że kilka lat temu miałem coś takiego w chińskim tableto-psp. Miał właśnie w jednym miejscu głośnik a w drugim wylot powietrza... Ten tableto-psp to JXD s5100b. I miał dokładnie coś takiego. Wziąłem to na logikę, że czemu niby czemu telefon nie może mieć gdzieś ujścia powietrza? Mógłby mieć np. na dole procesor i po to mogłyby być te dziurki aby ciepłe powietrze miało ujście... No ale oczywiście to co ja piszę, pewnie nie jest dla Ciebie logiczne...
 




Ja nie jestem nieogarnięty... to że czegoś nie wiem to od razu muszę być nieogarnięty?
Miałem mnóstwo smartphonów ale nigdy takiego typowo chińskiego, najczęściej miałem Samsungi, Sony, LG i tego typu. A w takich problemów nie było.
Tak pewnie przez Twoją wścibskość padnie głupie pytanie w stylu "To po co kupiłeś taki telefon?"
Więc od razu udzielę na nie odpowiedzi, ponieważ w stosunku do mojego wcześniejszego telefonu (Samsunga Galaxy s6) ma o wiele lepszą baterię, a parametrami jest podobny. Bo aktualnie zależy mi na baterii w telefonie, bo mój s6 wytrzymywał ledwo 1 dzień. A tak to z większości funkcji, które miał to raczej z nich nie korzystałem. Jedynie korzystałem najczęściej z krokomierza np. podczas biegania. (dlatego padło moje pytanie czy Xiaomi go ma) i korzystałem z aparatu, ale kupiłem osobny aparat i z tego w telefonie nie korzystałem tak często i dlatego s6 będę sprzedawał. A Xiaomi kupiłem jako mój nowy telefon.
A co do moich pytań to raczej powstało takie forum aby pomagać, a nie żeby kogoś wytykać palcami, oczywiście jak napisałem te pytania to w międzyczasie szukałem odpowiedzi w internecie, ale jako, że to nowy telefon to nie wszystko o nim było. To raczej oczywiste.
Kupiłem telefon o którym wiem wszystko to co chciałem wiedzieć. Co do reszty to po prostu dopytuję, nie po to aby ktoś robił z siebie mądralińskiego, bo to, że Ty wiesz wszystko to nie znaczy, że każdy to musi wiedzieć. Tak jak pisałem wcześniej, szukać szukałem, ale nie wszystko można znaleźć tym bardziej jeśli na jednej stronie jest napisane coś innego a na innej jeszcze coś innego. Więc skąd niby mam wiedzieć, które informacje są poprawne?
Co do tych "głośników" to po prostu nigdy nie widziałem telefonu który miał dwa głośniki, które nie są głośnikami a wyglądają jak głośniki... i stąd moje pytanie. A to co napisałem "wylot powietrza" to tylko był przykład a nie, żeby się tego czepiać...
 
A co do tej grafiki to co to może być? Zaraz będzie, że jestem nieogarnięty... no ale dobra... artefakty świadczą o uszkodzonej grafice... z tego co wiem... no ale co ja tam mogę wiedzieć... przecież jestem nieogarnięty... Tylko co to może znaczyć w tym telefonie? Może po prostu dana gra nie obsługuje grafiki, która jest w tym telefonie? Bo przecież to nowy telefon i może po prostu nie być obsługi grafiki.

Uważaj na ten sklep, mnóstwo było negatywnych opinii zwłaszcza przy reklamacji. Nawet na forum jest taki dział sklepy polecane i nie. Poczytaj.

pacnięte z redmi note 3 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crampi: Niestety telefon już tam zakupiłem, ale co do samego sklepu to zauważyłem, że dodzwonić się do nich praktycznie nie dało (non stop wyłączony telefon), na odpisanie na maila czekałem tydzień, ale w końcu odpisali. Kilku znajomych kupiło już tam kiedyś smartphony i nie narzekali. Najbardziej zainteresowało mnie te 24 miesiące gwarancji. Dlatego też pytałem czy ta zmiana softa spowoduje, ze nie zostanie uznana gwarancja, bo nie chcę jej utracić. Mam nadzieję, że długo się nacieszę tym xiaomi redmi note 4. A z tego co ta firma mi pisała to jak wyjdzie oficjalny polski soft to oni mi go prześlą i będę mógł go wgrać przez kabel, a dalsze aktualizacje będą automatyczne.

P.S. Próbowałem napisać im kilka negatywnych komentarzy chociażby z tego względu, że nie da się do nich dodzwonić... i co? nie pojawiły się. Czyli z tego co widać ich moderator akceptuje tylko pozytywne komentarze, a negatywnych wcale nie dodaje. To już źle świadczy. No ale nic już nie zrobię, bo telefon już kupiłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Jeżeli to już jest oficjalny system to najlepiej najpierw napiszę do tej firmy xiaomi.com.pl (teraz AZE Electronics) czy mogę go wgrać.

Po prostu nie chcę utracić gwarancji. A jak to jest z rootem w tym telefonie? Czy nabija flagę knox czy coś tego typu?

Czy się w ogóle da zrootować a potem roota usunąć, tak żeby nie było wiadomo, że telefon był rootowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru Tak sobie pomyślałem, a co tam, wgram sobie polskiego softa, przecież zawsze mogę wgrać spowrotem tego chińskiego.

Ściągnąłem paczkę, wrzuciłem do downloaded_rom, wchodzę w update, wybieram paczkę i próbuję wgrać. Po paru sekundach wyskakuje "Can't verify update. Couldn't verify update package." Szukałem rozwiązania w internecie i były poradniki, że trzeba zmienić nazwę na krótszą, bo to może być przez to. Więc zmieniłem ale to nic nie dało. Próbowałem pobierać kilka razy, bo myślałem, że coś źle pobrałem, ale nadal występuję ten problem. Resetowałem telefon do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało.

Według mnie może to być z tego powodu, że w telefonie mam wersję oprogramowania V8.0.9.0 a ten soft Global jest w wersji V8.0.3.0 i pewnie dlatego nie da się wgrać starszej wersji. Czy teraz da się jakąś cofkę zrobić? A może muszę czekać aż wyjdzie nowsza wersja Global?

Z tego co wiem, to jest jeszcze opcja, że można odblokować recovery i przez nie wgrać. Tylko to raczej na 100% utraci gwarancje, chyba że też można łatwo przywrócić oryginalne recovery :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pasi17 napisał:

@cukru Tak sobie pomyślałem, a co tam, wgram sobie polskiego softa, przecież zawsze mogę wgrać spowrotem tego chińskiego.

Ściągnąłem paczkę, wrzuciłem do downloaded_rom, wchodzę w update, wybieram paczkę i próbuję wgrać. Po paru sekundach wyskakuje "Can't verify update. Couldn't verify update package." Szukałem rozwiązania w internecie i były poradniki, że trzeba zmienić nazwę na krótszą, bo to może być przez to. Więc zmieniłem ale to nic nie dało. Próbowałem pobierać kilka razy, bo myślałem, że coś źle pobrałem, ale nadal występuję ten problem. Resetowałem telefon do ustawień fabrycznych ale to nic nie dało.

Według mnie może to być z tego powodu, że w telefonie mam wersję oprogramowania V8.0.9.0 a ten soft Global jest w wersji V8.0.3.0 i pewnie dlatego nie da się wgrać starszej wersji. Czy teraz da się jakąś cofkę zrobić? A może muszę czekać aż wyjdzie nowsza wersja Global?

Z tego co wiem, to jest jeszcze opcja, że można odblokować recovery i przez nie wgrać. Tylko to raczej na 100% utraci gwarancje, chyba że też można łatwo przywrócić oryginalne recovery :-)

 

Kolego masz zablokowany bootloader, dlatego nie możesz wgrać nie oficjalne oprogramowanie oraz nie zainstalujesz recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pasi17 napisał:

@wojtekmarchewka Czyli najpierw trzeba odblokować bootloader i potem będzie dało rado wgrać innego softa?

Tylko pewnie odblokowanie bootloadera powoduje utratę gwarancji.

Najpierw bootloader później recovery i dopiero soft, co do gwarancji nie mam pojęcia

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@garibaldi Tyle co znalazłem to sam sobie odpowiedziałem na pytania, bo byłoby ich więcej. Ale nie ma co się wkurzać, wystarczy mi dać odnośnik, gdzie znajdują się te wszystkie odpowiedzi, bo wy częściej tu siedzicie na tym forum ode mnie i raczej więcej wiecie. Też nie mam czasu aby przeglądać wszystkie tematy jakie są, bo pracuję. Szukać zawsze szukam, ale jak nie znajduje odpowiedzi to pytam. Nigdy odwrotnie. Czasem coś mi się przypomni to dopisuję, ale jak już rozmowa się kręci to lepiej pytać, bo wiele rzeczy potrafi się zmienić.

 

Udało mi się skontaktować z tym sklepem xiaomi.com.pl i powiedzieli, że mogę sobie wgrać co chcę, tylko jak mi się uwali telefon to już mam po gwarancji. Ale jak wszystko dobrze wgram i będzie telefon działać to gwarancja dalej jest :) To za niedługo poszukam na forum jak odblokować tego bootloadera, potem recovery, a dalej to już raczej będę wiedział, bo bawiłem się kiedyś cyanogenmodem, to pewnie wgrywa się podobnie.

 

Jednak nie dałem rady, poległem na pierwszym punkcie. Korzystałem z tego poradnika, nie wiem czy dobry, innego nie znalazłem:

W pierwszym punkcie trzeba mieć 100 punktów, a ja mam 50 punktów i 2 risk detected. Co to znaczy? Skąd brać te punkty? I co to za 2 zagrożenia? Jak nawet nic nie mam w telefonie.

To już nie jest ważne bo wgrałem inaczej globala.

 

Trochę się zaczynam zapoznawać z tym telefonem i mam jeszcze dwa pytania:

1. Gdzie w ustawieniach jest opcja, żeby było menu? Tak żeby menu było osobno a ekran główny był osobno.

2. Jak połączyć się z kontem Xiaomi? Gdy wchodzę w konto Xiaomi to na dole pokazuje mi się "Sprawdzanie statusu Lokalizacji urządzenia" i tak sprawdza i sprawdza i nic. Czy da się to sprawdzanie pominąć i jakoś inaczej połączyć się z kontem Xiaomi?

Edytowane przez pasi17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...