Jump to content

Problem z przenoszeniem aplikacji na kartę SD


Recommended Posts

Wersja MIUI:

Jakim użytkownikiem jesteś? -- używam MIUI od pewnego czasu

Opis znalezionego błędu

Hej, Mam taki problem. Mam telefon Jiayu G3T i na mim zainstalowną wersję MIUI 4.1.10 Nie wiem co się stało ale od pewnego czasu przestały u mnie działać programy do przenoszenia apek na SD (wypróbowałem Gemini App Manager i App2SD). Po wybraniu opcji przeniesienia apki otwiera mi się systemowa zakładka "app info". Sama pcja przeniesienia aplikacji pozostaje nie aktywna. Nie wiem czy to wina jakiś wadliwych aktualizacji, czy po prostu jakieś opcji w ustawieniach telefonu ale wcześniej było OK. Proszę bardzo o pomoc :/ i dziękuję z góry.

Logcat

Dodatkowe informacje

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć. Generalnie MIUI v5 nigdy nie umożliwiało przenoszenia apek na SD (bo nie ma takiej potrzeby na telefonach gdzie system powstaje).

Być może w porcie dev zablokował coś albo po prostu nadeszła jakaś zmiana która popsuła korzystanie z zewnętrznych aplikacji.

Link to post
Share on other sites

W takim razie co powinienem zrobić by ten problem usunąć, bo szczerze mówiąc troszkę cały problem mnie denerwuje. Mam kartę 32 gb którą w założeniu miałem wykorzystać na apki i gry. Teraz wychodzi na to, że nawet nie będę mógł jej użyć :/

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. MIUI nie wspiera app to SD. Natomiast ten Jaju cały to jest na MTK więc może zadziała standardowy trick z edycją pliku /etc/vold.fstab i zamiana miejscami (sdcard1 i sdcard0). Wtedy system zobaczy kartę SD jako nośnik USB i będziesz mógł chociaz gry zainstalować. Natomiast nie dotyczy to aplikacji. Aplikacje pobrane z google play idą na wewnętrzną pamięć systemową która ma od 1GB do 2GB (możesz się o tym przekonać wydając komendę "df" w terminalu i patrząc na rozmiar partycji /data). Ta podmiana pamięci jednak nie spowoduje przenoszenia aplikacji na SD. Jedynie zdjęcia i gry mogą wtedy tam iść.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...