Skocz do zawartości

Problem z przenoszeniem aplikacji na kartę SD


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI:

Jakim użytkownikiem jesteś? -- używam MIUI od pewnego czasu

Opis znalezionego błędu

Hej, Mam taki problem. Mam telefon Jiayu G3T i na mim zainstalowną wersję MIUI 4.1.10 Nie wiem co się stało ale od pewnego czasu przestały u mnie działać programy do przenoszenia apek na SD (wypróbowałem Gemini App Manager i App2SD). Po wybraniu opcji przeniesienia apki otwiera mi się systemowa zakładka "app info". Sama pcja przeniesienia aplikacji pozostaje nie aktywna. Nie wiem czy to wina jakiś wadliwych aktualizacji, czy po prostu jakieś opcji w ustawieniach telefonu ale wcześniej było OK. Proszę bardzo o pomoc :/ i dziękuję z góry.

Logcat

Dodatkowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Generalnie MIUI v5 nigdy nie umożliwiało przenoszenia apek na SD (bo nie ma takiej potrzeby na telefonach gdzie system powstaje).

Być może w porcie dev zablokował coś albo po prostu nadeszła jakaś zmiana która popsuła korzystanie z zewnętrznych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. MIUI nie wspiera app to SD. Natomiast ten Jaju cały to jest na MTK więc może zadziała standardowy trick z edycją pliku /etc/vold.fstab i zamiana miejscami (sdcard1 i sdcard0). Wtedy system zobaczy kartę SD jako nośnik USB i będziesz mógł chociaz gry zainstalować. Natomiast nie dotyczy to aplikacji. Aplikacje pobrane z google play idą na wewnętrzną pamięć systemową która ma od 1GB do 2GB (możesz się o tym przekonać wydając komendę "df" w terminalu i patrząc na rozmiar partycji /data). Ta podmiana pamięci jednak nie spowoduje przenoszenia aplikacji na SD. Jedynie zdjęcia i gry mogą wtedy tam iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...