Skocz do zawartości

Etui i szkło do Redmi 3S


mariusz5891

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
Chciałbym się Was podpytać czy to, że do tej pory nie było jeszcze takiego tematu wiążę się z tym, że tak naprawdę wymiary etui czy szkła są identyczne jak w wątku Redmi 3 / Pro?
Jeżeli chodzi o etui to wiadomo, że trzeba szukać z otworem na fingerprint, czyli jak już to do Redmi 3 Pro, zgadza się?
A co ze szkłem? W sumie moje pytanie wynika, z faktu, że jakiś czas temu gdzieś czytałem że wymiary się minimalnie różnią (nie potrafię niestety znaleźć źródła tej informacji), natomiast z tego co przeglądałem specyfikację na kilku stronach (np tu) to absolutnie nie widzę różnicy...
To jak to jest koledzy? Rozwieje ktoś moje wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro , lub pojutrze ma do mnie dojść zestaw etui Armor Kickstand Srebrny + Szkło hartowane (pewnie jakiejś nie najlepszej jakości bo za zestaw płacę 19 zł + 9 zł wysyłka) .  Jest jeszcze kolor ciemny szary , z czarnymi wstawkami . Powiem jak to się spisuje.

 

19.jpg

Edytowane przez FreakyGamerPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że całkiem fajnie wygląda, w moim egzemplarzu lekko rusza się ta podstawka z tyłu gdy jest dopnięta (zaczep nie do końca ją trzyma)  przez co podczas ciszy może irytować swoim dźwiękiem przy ściśnięciu , chociaż samo etui też lekko trzeszczy i bez tego przy ściśnięciu. A takto jeszcze telefon mi nie upadł to nie mam pojęcia  jak z amortyzacją uderzeń. Szkło u mnie bardzo dobrze przylega , i jest bardzo ładnie przezroczyste , jedynie jest problem gdy próbuję malutkim paluszkiem skorzystać z przycisków dotykowych pod ekranem , wtedy najczęściej nie reagują , na foli fabrycznej nie pamiętam żebym tego doświadczył , ale na ekranie responsywność dotyku jest jak najbardziej dobra. 

A noi kolor na obrazku jest prawie taki sam jak kolor tyłu telefonu , niestety obrazek troszkę myli , bo odcienie nie są tak mocno do siebie podobne , oraz kółko jest trochę większe niż na obrazku , przez co trochę traci na uroku .

Edytowane przez FreakyGamerPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że komplecik z tej aukcji będzie pasował do Redmi 3s:

http://allegro.pl/etui-futeral-szklo-nillkin-xiaomi-redmi-3-pro-i6543496430.html

Pani z obsługi w/w sklepu odpisała na moje pytanie, że jest jej przykro, ale nie posiadają futerału i szkła do Redmi 3s.

Chyba pozostawię ją w tej błogiej nieświadomości.:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki zestaw 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6494122305

Na opakowaniu jest for Redmi 3 PRO, ale na 3S pasuje idealnie. Minus, gdyż dostawa trwała równe 10dni. Koleś pewnie ściąga z czajnalandu i do nas wysyła. Wnioskuję to po tym, iż data na paragonie to 19.10, a zamówienie złożone/opłacone 10tego. Co się innego mogło dziać przez te ~9 dni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć Sparkle z okienkiem :-/ Sparkle na pewno jeszcze lepiej będzie chroniło telefon, bo oprócz plecków i boków zabezpiecza też dodatkowo ekran, ale z drugiej strony Frosted to taka uboższa wersja Sparkle'a bo nie ma przedniej klapki, ale za to, jest znaczniej poręczniejsza, wygodniejsza.

No i mam nie lada dylemat co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fugeo napisał:

No i mam nie lada dylemat co wybrać.

Żaden dylemat, Frosted jest o wiele wygodniejsze. Ta klapka w Sparkle potrafi przeszkadzać, co prawda nie miałem w Redmi, ale w jakimś HTC, przeszkadzało, a potem odpadło. Frosted jest dobrze dopasowane, niewiele pogrubia, nie blokuje gniazd i przycisków, polepsza uchwyt i wygląda znośnie, na razie jedyna nakładka którą toleruję, a kilka już miałem (bo żona też używa Redmi3 i miała Ipaky). W Redmi 3s i pro, gdzie się odblokowuje palcem, a blokuje klawiszem ekranowym, to te trochę schowane przyciski zupełnie nie przeszkadzają. Jedyny dylemat to źródło zakupu, bo można taniej, kupiłem na alle za 21zł + wysyłka, kupiłem już kilka dla siebie i znajomych (koleżanka która miała oryginalne Xiaomi z klapką, też się skusiła) no i jak ktoś chce kupić koniecznie najtaniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FromWP napisał:

Jedyny dylemat to źródło zakupu, bo można taniej, kupiłem na alle za 21zł + wysyłka

Mógłbyś podesłać link do takiej aukcji? Bo najtaniej znalazłem za 24 zł http://allegro.pl/etui-nillkin-frosted-xiaomi-redmi-3-pro-folia-i6498447960.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fugeo napisał:

Tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć Sparkle z okienkiem

Z tego co się orientuję, to na Redmi 3 nie ma modelu z okienkiem. Nie spotkałem się z nim nawet na Ali, są jedynie jakieś nołnejmy.

15 godzin temu, Fugeo napisał:

Sparkle (...) oprócz plecków i boków zabezpiecza też dodatkowo ekran

Ale po co Ci dodatkowe zabezpieczenie ekranu, skoro masz szkło?

 

Co do zakupu na Allegro: Telefere (których szczerze polecam, zrobiłem u nich sporo zakupów, zawsze bezproblemowych) ma Frosted za 22.45 http://allegro.pl/nillkin-frost-etui-futeral-xiaomi-redmi-3-folia-i6562822500.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FromWP napisał:

W Redmi 3s i pro, gdzie się odblokowuje palcem, a blokuje klawiszem ekranowym, to te trochę schowane przyciski zupełnie nie przeszkadzają. 

Hej, dobrze rozumiem, że można blokować telefon jakimś przyciskiem ekranowym? Czymś poza tym bocznym guzikiem? Mam Redmi 3s i nie widzę takiej funkcji a byłaby bardzo przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mrowa52 napisał:

Hej, dobrze rozumiem, że można blokować telefon jakimś przyciskiem ekranowym? Czymś poza tym bocznym guzikiem? Mam Redmi 3s i nie widzę takiej funkcji a byłaby bardzo przydatna.

Oczywiście, to dla mnie obowiązkowy przycisk, a w Redmi3 pro i 3s które mają czytnik linii papilarnych, to klawisza power można praktycznie nie używać. Masz to w widżetach, przełączniki, blokada. Na dole prawy róg zrzutu.

Screenshot_2016-10-22-15-29-54-914_com.miui.home.png

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jak wygląda użytkowanie nillkina na codzień bo w LG G2 miałem i Sparkle i Frosted. Napaliłem się na Sparkle bo fajny bajer był, małe okienko z godziną , pogodą, powiadomieniami. Na codzień dla mnie bardzo niewygodne w użytku, tył śliski i tel może wylecieć z ręki, no i tak klapka dynda ci się bez przerwy i musisz ją zarzucać na tył telefonu. Frosted fajne dopasowane etui niby, ale między etui a telefon właził kurz, paprochy, opiłki i rysowało obudowę. Nie wiem jak w Redmi to się może sprawdzić ale tam tak było. No i góra oraz dół telefonu nie chronione, mi się trochę porysowało ii obiło w jednym miejscu. Teraz etui Nilkkina nie kupiłem, zamówiłem IPAKY Hybrid, jutro przyjdzie, zobaczymy co to jest warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chomik25 napisał:

IPAKY Hybrid, jutro przyjdzie, zobaczymy co to jest warte

Mam obydwa, wolę Nillkina (ale to tylko moje subiektywne odczucie). Ipaky jak dla mnie za bardzo pogrubia i działanie tych przedłużek klawiszy jest takie sobie. A to że się coś zbiera pomiędzy etui i telefonem, to nie ma na to siły. Trzeba raz na jakiś czas zdjąć i wyczyścić. Samo etui jest dobrze dopasowane, a to że wszystkie porty, mikrofony są odsłonięta to też plus, bo nic nie utrudnia dostępu i działania np. mikrofonów, a w Ipaky czy innych silikonach trochę niestety tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy, oprócz nillkina to ipaky to było chyba jedyne możliwe etui które ładnie wyglądało, chociaż potem widziałem dokładniejsze zdjęcia i faktycznie trochę dodaje grubości ale zobaczymy jak to będzie w praktyce. Może dodatkowe milimetry dodadzą pewności w trzymaniu telefonu bo nie ukrywam że jest cienki i śliski i czasami może wylecieć z dłoni. Co do tego że zawsze coś tam podejdzie to się nie zgodzę, miałem wiele etui typu bumper i przez to że etui dokładnie zachodziło na wyświetlacz nic się nie dostawało pod spód. Nillkin niby był dopasowany a jednak syf wchodził i rysowało telefon. Dziś się dowiem jak Ipaky się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić etui do mojego Redmi 3s. Jeśli w zestawie będzie szkło hartowane to dobrze. W miarę możliwości proszę o linki do zakupu etui - najlepiej allegro.

Czy np. to będzie dobre? http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-etui-case-obudowa-na-telefon-szklo-i6378265762.html

 http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-3-pro-etui-cr-pancerne-szklo-i6540519272.html

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-pro-etui-futeral-obudowa-szklo-i6532467357.html

Edytowane przez Marcin9709
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Marcin9709 Ja kupiłem to etui : http://allegro.pl/etui-ipaky-neo-hybrid-do-xiaomi-redmi-3-pro-3s-i6502212339.html i jestem zadowolony , co do szkła to wolałbym dołożyć pare zł i kupić jakieś porządne , w starym telefonie miałem szkła za 5zł i po miesiącu  pękały same z siebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystałem etui silikonowe, łatwe i szybkie do demontażu. Dlaczego? - otóż podczas ładowania baterii telefon znacznie się grzeje, a etui jest izolatorem ciepła. Być może panikuję, ale ja podczas ładowania zdejmuje tę ochronę. Natomiast przy wyborze szkła bym zwrócił uwagę na górne podłużne wycięcie na głośniczek do 3S ja zamontowałem u siebie, ale nie jestem na 100% zadowolony - wycięcie jest dłuższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, juro napisał:

Natomiast przy wyborze szkła bym zwrócił uwagę na górne podłużne wycięcie na głośniczek do 3S ja zamontowałem u siebie, ale nie jestem na 100% zadowolony - wycięcie jest dłuższe. 

Jak jest dłuższe po lewej stronie to lepiej bo tam jest czujnik zbliżeniowy którego na czarnym froncie nie widać. Odsłonięty działa dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w etui Ipaky Neo hybrid. Telefon trochę zyskał na wielkości, Jednak w moim odczuciu lepiej trzyma się w dłoni, dobrze z każdej strony chroni urządzenie i dobrze leży na bokach telefonu , nie odkształca się jak inne tanie gumy. Boczne przyciski trochę się chleboczą jednak ja rozwiązałem to  podkładając kawałek cienkiego papierka tak że przyciski są stabilne. Do tego Kupiłem szkło Nilkina z tego powodu że Nillkin daje szkło na obiektyw aparatu. Używałem szkieł za 10 zł i nie widziałem różnicy w użytkowaniu. 

iapky.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 07:06, [email protected] napisał:

Dostałem i jak dla mnie jest świetne. Wiadomo zmienia gabaryty telefonu ale za to świetnie zabezpiecza. W komplecie szkielko Nilkina. Podstawka bez zarzutu jak na razie.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

U mnie guma zaczyna sie odczepiać od plastiku po kilku zdjęciach etui i założeniach . Wystawie chyba komentarz negatywny  bo nie chce mo sie bawić w odsyłanie i pokrywanie wysyłki na swój koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym kupił http://allegro.pl/nillkin-frost-etui-futeral-xiaomi-redmi-3-folia-i6562822500.html bez otworu na czytnik linii papilarnych....

 

Mam nadzieję, że to będzie dobre: http://allegro.pl/etui-nillkin-frosted-xiaomi-redmi-3-pro-folia-i6498447960.html

Edytowane przez Fugeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...