Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 5s Plus - unboxing, pierwsze wrażenia


grafiq

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie taniej. Na alledrogo można złapać ~700zł droższe. Generalnie tam takie rzeczy są bardzo tanie. Zobaczymy ile jeszcze Xiaomi będzie trzymać cenę :)

Przesyłam kilka zdjęć, sorry za jakość szczególnie pierwszego z przodu, ciężkie warunki oświetleniowe. na dole jest panel z przyciskami :)

Fajne nowe pudełeczka mają, jednolite z wciętym logo MI na środku. Mam też 5s, pudełko jest takie samo. Do Note 4 standardowe.

1.png

2.png

3.png

4.png

Edytowane przez art12
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, art12 napisał:

Właśnie mam w rękach wersję 6/128. Pierwsze wrażenie - wow! Jak to działa! Na pierwszy rzut oka wszystko super, włącznie z wykonaniem. Czas na testy.

Ponagrywaj troszkę video w różnych okolicznościach i warunkach. Ciekawe, czy się potwierdzą te problemy, które pokazał i omówił autor filmu, który wkleiłem kilka postów wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Bierzesz do ręki 5, przystawiasz do Plusa i myślisz - ale gigant :D 5.7 cala robi swoje, ale mimo wszystko bardzo fajnie trzyma się go w dłoni. Jest dość cienki, kanciasty. Bardzo wygodnie się go użytkuje. To co mi się wizualnie nie podoba to plecy. Jak dla mnie te z 5 wyglądają lepiej, ale to rzecz gustu :) Jak weźmie się go do ręki to czuć, że jest solidnie wykonany. Nie tak jak np Mi4s który trąci tandetą max :)
Mi5 jednak mimo wszystko chyba robi ładniejsze zdjęcia, ale jeszcze nie sprawdzałem jak to później wygląda na komputerze. Wideo również, ale chyba nie aż tak jak na tamtym filmiku gdzie widać, że obraz 'skacze'.
6/128 i Snap 821 jednak robią swoje. Wszystko śmiga błyskawicznie. Ciekawe co pokaże MiNote 2, też czekam, ale już chyba nie ma co się nastawiać, że Xiaomi będzie aż tak tanie. Huawei też kiedyś taki był :D
A czy ja bym wymienił 5 na 5s? Chyba nie :)



Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wgrałem rom Xiaomi.eu i czym prędzej dzielę się z wrażeń z Mi5s Plus 6/64GB, koloru GREY: 

Bardzo fajnie leży w dłoni, mimo gabarytów. Czarny front jest naprawdę extra - wizualnie - powiew ekstrawagancji.

Na szczęście głośnik nie gra tak  źle (płasko) jak w mi5s (którego też mam). 

Wykonanie spoko, "latające" boczne przyciski to standard (Mi5, Mi5s, Mi5s Plus) -  tu też nieznacznie dygoczą (trzeba to chyba po prostu zaakceptować). 

Prędkość rewelacja, nie grzeje się tak jak np. Mi5 w czasie grania. 

I teraz  minus największy (i chyba tylko ten) : KAMERA  - zdjęcia generalnie słabe, zaszumione.  Mi5/S zdecydowanie lepiej sobie radzi z mniejszą ilością światła. Tryb podwójnej kamery rzeczywiście działa, zdjęcia są mniej zaszumione. 

Filmy to samo - również średnio -  plus brak jakiejkolwiek stabilizacji.

Generalnie na plus, zostaję przy nim - ale ten aparat jest dużym rozczarowaniem dla mnie. 

Oczywiście, nie liczę na programistów Xiaomi, że coś poprawią. Jak to oni - dodadzą jedną funkcję w kalkulatorze albo zmienią animację pogody :-D

 

 

asdf.jpg

tywer.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne. Ale korzystaj jak najczęściej z trybu stereo, bo naprawdę różnica jest spora (w słabszym świetle). W dobrym świetle to raczej mało wnosi.

Cytat

Oczywiście, nie liczę na programistów Xiaomi, że coś poprawią. Jak to oni - dodadzą jedną funkcję w kalkulatorze albo zmienią animację pogody

Święte słowa @luka ! A już zwłaszcza, jeśli chodzi o sprawy zdjęć i filmów. Co najwyżej pogorszą za parę miesięcy, to co masz teraz (tak jak zrobili w Mi5).

BTW: jakie masz obecnie FPS w filmach 4K? Mógłbyś sprawdzić, proszę?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi5s plus 4/64 od 3 tygodni. Rzeczywiście największą wadą jest kamera - mogłoby być lepiej, ale mało kto zwraca uwagę na fajny bonus przy zdjęciach stereo. Na wykonanych zdjęciach można dowolnie ustawiać punkt ostrości i głębię ostrości. Jak dla mnie to fajna rzecz. Masz kilka osób na zdjęciu i dla każdej osobno można zapisać zdjęcie z inaczej ustawioną ostrością.

Co do wykonania - u mnie nie zauważyłem, aby przyciski "latały". Wszystko jest dobrze spasowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, latet napisał:

Smutne. Ale korzystaj jak najczęściej z trybu stereo, bo naprawdę różnica jest spora (w słabszym świetle). W dobrym świetle to raczej mało wnosi.

Święte słowa @luka ! A już zwłaszcza, jeśli chodzi o sprawy zdjęć i filmów. Co najwyżej pogorszą za parę miesięcy, to co masz teraz (tak jak zrobili w Mi5).

BTW: jakie masz obecnie FPS w filmach 4K? Mógłbyś sprawdzić, proszę?

Na teraz nagrało mi 30klatek przy 42Mb/s; więc ok (rom xiaomi.eu 6.12.8)

Strasznie w Mi5 mnie wkurzało, że kiedykolwiek telefon był cieplejszy (czy to ładowanie, czy gorąco na dworze) liczba klatek spadała ponizej 30... zdziwię się jak tutaj będzie inaczej:-o

5 minut temu, djs napisał:

(...) Masz kilka osób na zdjęciu i dla każdej osobno można zapisać zdjęcie z inaczej ustawioną ostrością (...)

no tak, ale mając podwójny aparat można było pokusić się o efekt boken sprzętowo (redmi Pro, Huawei p9)

Czy na romie 6.12.8 też wam szaleje czujnik oświetlenia?? po prostu nie działa prawidłowo - nie zawsze przyciemnia i na odwrót??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luka napisał:

Strasznie w Mi5 mnie wkurzało, że kiedykolwiek telefon był cieplejszy (czy to ładowanie, czy gorąco na dworze) liczba klatek spadała ponizej 30... zdziwię się jak tutaj będzie inaczej:-o

Hmm, może to właśnie dlatego obniżyli pułap max.do 26? Nie żebym usprawiedliwiał taki ruch, ale przynajmniej jakiś ślad racjonalności w tym jest. Ale mogli zostawić wybór użytkownikowi. Wszak nie codziennie jest upał i też nie filmuje się zwykle podczas ładowania. Przy obecnych warunkach pogodowych itp., w ogóle nie zauważyłem szczególnego grzania się tego tel. przy filmowaniu 4K, więc nie sądzę, aby miał miejsce jakiś throttling. Zresztą, kto ich tam wie. Może własnie jest i ma tak niski próg, że nie czuję grzania? A przy tym progu możliwe jest płynne nagrywanie do 26 FPS? Szkoda że jak to wprowadzili, to uczciwie nie napisali w changelogu, że zmienili tak i tak i dlaczego tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, djs napisał:

Mam mi5s plus 4/64 od 3 tygodni. Rzeczywiście największą wadą jest kamera - mogłoby być lepiej, ale mało kto zwraca uwagę na fajny bonus przy zdjęciach stereo. Na wykonanych zdjęciach można dowolnie ustawiać punkt ostrości i głębię ostrości. Jak dla mnie to fajna rzecz. Masz kilka osób na zdjęciu i dla każdej osobno można zapisać zdjęcie z inaczej ustawioną ostrością.

Co do wykonania - u mnie nie zauważyłem, aby przyciski "latały". Wszystko jest dobrze spasowane. 

Możesz mi więcej napisać o tym trybie ostrości w zdjęciach stereo, jakoś nie mogę takiego zdjęcia edytować w ten sposób. Czym to edytujesz i jaką aplikacją robisz zdjęcie stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu zdjęcia otwierasz je w aplikacji Galeria - natywnej w telefonie. Na zdjęciu zrobionym w stereo pojawi się znaczek zębatki (taki sam, jak przełącznik w aplikacji aparat przy włączaniu trybu stereo). Klikasz w tą zębatkę i masz możliwość po pierwsze zmiany punktu ostrości (wskazujesz palcem) a drugie wybrania stopnia głębi ostrości (skala na dole). Mam nadzieję, że teraz znajdziesz gdzie to jest :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djs napisał:

Po zrobieniu zdjęcia otwierasz je w aplikacji Galeria - natywnej w telefonie. Na zdjęciu zrobionym w stereo pojawi się znaczek zębatki (taki sam, jak przełącznik w aplikacji aparat przy włączaniu trybu stereo). Klikasz w tą zębatkę i masz możliwość po pierwsze zmiany punktu ostrości (wskazujesz palcem) a drugie wybrania stopnia głębi ostrości (skala na dole). Mam nadzieję, że teraz znajdziesz gdzie to jest :) 

Czy jest tylko jeden tryb w trybie stereo, taki jak opisaleś (w którym aparat zapewne robi serię zdjęć, które potem można łączyć na różne sposoby). Myślałem, że jest takze tryb, gdzie robione są (w tym samym momencie) tylko dwa ujęcia - po jednym z kazdego aparatu i umożliwia to tylko (i aż) redukcję szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś - zdjęcie jest jedno, ale dane które są w nim zapisane zawierają informację z obydwu aparatów pozwalającą jednocześnie na więcej, niż zwiększenie tylko szczegółowości. Nałożenie danych z dwóch  aparatów zwiększa szczegółowość zdjęcia wynikowego i to jest tak jak pisałeś, ale dodatkowo dochodzi możliwość manipulacji ostrością. To wszystko. Niema żadnej serii zdjęć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, djs napisał:

Nie zrozumiałeś - zdjęcie jest jedno, ale dane które są w nim zapisane zawierają informację z obydwu aparatów pozwalającą jednocześnie na więcej, niż zwiększenie tylko szczegółowości. Nałożenie danych z dwóch  aparatów zwiększa szczegółowość zdjęcia wynikowego i to jest tak jak pisałeś, ale dodatkowo dochodzi możliwość manipulacji ostrością. To wszystko. Niema żadnej serii zdjęć. Pozdrawiam.

Mylisz się. Jeśli można wybierać sobie ostrość po zrobieniu zdjęcia, to musi być seria zdjęć zrobionych przy różnych ustawieniach optyki. No chyba że są tylko dwa (z różną ostrością), po jednym z każdego obiektywu.

Łatwo to sprawdzić, wystarczy zdjęcie czegoś, co się dostatecznie szybko porusza. Podobną debatę przechodziliśmy już za czasów Ubifocus na Mi3 (albo Mi4, nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb stereo powinien mieć dwa pod-tryby:

1. Ten super ficzer do ustawiania ostrości i głębi (imho bezużyteczne)

2. Jednoczesne rejestrowanie obrazu z dwóch kamer, wtedy mamy 2x więcej światła, fotki są ostrzejsze z racji niższego czasu naświetlania, a w nocy widzimy więcej. Do filmów również można to podczepić, oczyście nie 4K, ale 720p spokojnie powinno dać się nagrać "dwukrotnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, djs napisał:

Po zrobieniu zdjęcia otwierasz je w aplikacji Galeria - natywnej w telefonie. Na zdjęciu zrobionym w stereo pojawi się znaczek zębatki (taki sam, jak przełącznik w aplikacji aparat przy włączaniu trybu stereo). Klikasz w tą zębatkę i masz możliwość po pierwsze zmiany punktu ostrości (wskazujesz palcem) a drugie wybrania stopnia głębi ostrości (skala na dole). Mam nadzieję, że teraz znajdziesz gdzie to jest :) 

Ok po zrobieniu zdjęcia w stereo, po otworzeniu w galerii nic takiego nie mam...

Co to znaczy aplikacji galeria natywnej?

Edytowane przez cinuk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cinuk napisał:

Może macie linka do innej apki galeria

Odpisałem koledze na priv, więc tu też wrzucam odpowiedź. Może komuś się przyda.

Co do zapytań: 

- soft MIUI 8.2 6.12.1,

- galeria wersja 2.0.0

link do pliku - to mój ftp na neostradzie, więc nie wiem, ile wytrzyma pobrań :)

www.djs.neostrada.pl/Galeria_2.0.0.apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...